galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy kiedy kiedy ;)
Autor Wiadomość
plast
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Sty, 2010   

8janek8 napisał/a:
Jeśli zdecydowałeś się wymknąć kolosowi bitewnemu to nadal musisz spotkać się z drugim wrogiem. Wymykanie się nie kończy tury.


Tak tez zagralismy :) . Dodatkowo moja Amazonka spisywala sie nad wyraz dzielnie, a jej dwie umiejetnosci wykorzystywalem prawie caly czas i mysle, ze dzieki nim wygralem - mozliwosc rzutu dwiema koscmi i wyboru wyniku z jednej z nich do ruchu oraz mozliwosc potworzenia walki nie wydaja sie na pierwszy rzut oka mocne, ale w praktyce byly bezcenne. Nie wiem czy nie lepsze niz bonusy Mrocznej Kultystki, przynajmniej w pierwszych 30 minutach gry.

8janek8 napisał/a:
plast napisał/a:
W zwiazku z tym kart Podziemi uzylismy moze 10-15%, ale i tak bylo bardziej interesujaco i mysle, ze dodatek sie sprawdzi w kolejnych rozgrywkach, szczegolnie na wiecej osob :) .

To raczej zaleta. A to z tego względu, że nie spodziewałbym się dodatkowych kart do Krain, które są rozszerzeniami, dlatego jest aż ponad 100 kart w Podziemiach. Innymi słowy: podejrzewam, że jedynie talia kart Przygód będzie powiększana.


Tez tak sadze. Ale z drugiej strony jesli beda w sumie 4 dodatki planszowe (optymista) i kazdy bedzie mial te 128 kart "przygod" to razem daje to ponad 500 "przygod", czyli wiecej niz podstawka + Zniwiarz i Krolowa Lodu jesli dobrze licze. Generalnie jednak idea 500+500 mi odpowiada :D . Tylko przydaloby sie wieksze pudelko, zeby zmiescic calosc :) .
 
 
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Sty, 2010   

Weź pod uwagę, że zapowiada się na taki schemat, że na przemian będą wydawane: raz dodatek karciany z Przygodami, raz dodatek planszowy z nową krainą i odpowiadającą jej talią kart. To daje zdecydowanie więcej kart Przygód niż 500 sztuk.
No ale nie można niczego założyć na 100%.
 
 
plast
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Sty, 2010   

No tak, jesli w momencie gdy beda dostepne 4 dodatki planszowe bedzie juz dostepnych 5 dodatkow nieplanszowych to oczywiscie te liczby beda jeszcze inne. Ale to chyba nie jest powod do zmartwien ;) . Z drugiej strony moze sie okazac, ze potrzebne sa 3 pudelka zeby to wszystko nosic, a na niektore karty trafia sie raz na rok nawet grajac 3x w tygodniu ;) . To dopiero niepowtarzalnosc rozgrywki :) .
 
 
Freeasy
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Sty, 2010   

No jak w kolejnym dodatku nie będzie jakichś przegródek na karty to przestanę kupować tę grę! Takie duże pudło, a kart nie mam gdzie poukładać! Co szkodziło dodać przegródki? Mam tylko nadzieję że Magia i Miecz nie pójdzie w stronę Horroru z Arkham bo tam to już zupełwnie nikt nie pomyślał gdzie powkładać żetony karty i inne. Poza tym pudełko i karty poszukiwaczy się dziwnie wyginają. To chyba kwestia podróży statkiem a następnie 30 stopni mrozu :-(
 
 
Marcin.r
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Sty, 2010   

Ja mam nadzieję, że powstanie specjalne pudełko, które będzie w stanie pomieścić wszystkie karty i plansze, ewentualnie jakaś walizka. Choć myślę, że mógł nikt nie wpaść na taki pomysł biorąc pod uwagę producenta :P . Zresztą dopiero drugi dodatek wyszedł, więc sporo przed nami.

To kiedy kolejny dodatek?? :D xD
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Sty, 2010   

Cytat:
Ja mam nadzieję, że powstanie specjalne pudełko, które będzie w stanie pomieścić wszystkie karty i plansze



Odwróć wkładkę w pudełku z Podziemiami i dostaniesz dwie prostokątne szerokie przegródki do których możesz upchnąć sporo rzeczy :)
 
 
faj3r
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Sty, 2010   

Marcin.r napisał/a:
Ja mam nadzieję, że powstanie specjalne pudełko, które będzie w stanie pomieścić wszystkie karty i plansze, ewentualnie jakaś walizka. Choć myślę, że mógł nikt nie wpaść na taki pomysł biorąc pod uwagę producenta :P . Zresztą dopiero drugi dodatek wyszedł, więc sporo przed nami.

To kiedy kolejny dodatek?? :D xD

Cytujac Galaktę: "Na Wiosnę" - Królowa Lodu - http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=1902
 
 
Sir Joker
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Sty, 2010   

Wystarczloby wypraske z podstawki trche popawic tj 6 przegrodek przerobic tak aby dalo sie tam wlozyc karty. Nie wim co za idiota zrobil to tak jak jest teraz :/
 
 
Freeasy
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Sty, 2010   

Kufir napisał/a:
Cytat:
Ja mam nadzieję, że powstanie specjalne pudełko, które będzie w stanie pomieścić wszystkie karty i plansze



Odwróć wkładkę w pudełku z Podziemiami i dostaniesz dwie prostokątne szerokie przegródki do których możesz upchnąć sporo rzeczy :)


Ale jest to:

a/ brzydkie

b/ kartoniki będą się miesziały o ile nie zastosujesz ich ogumowania

Moim zdaniem powinien być dodatek z przegródkami na karty (wielkości karty przygód) i już
 
 
wookash966
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Sty, 2010   

Ja sobie zrobiłem 2 pudełka na karty i trzymam je w Żniwiarzu 8)
 
 
revix
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Sty, 2010   

Zobaczymy jak to będzie wyglądać w innych dodatkach
 
 
Hellhound
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Sty, 2010   

Kufir napisał/a:
Odwróć wkładkę w pudełku z Podziemiami i dostaniesz dwie prostokątne szerokie przegródki do których możesz upchnąć sporo rzeczy

Muszę przyznać, że pomysł jest genialny! Po zrobieniu tego na dole mieszczą mi się wszystkie karty w koszulkach (czyli zajmują 2x więcej niż normalnie) posegregowane w woreczki strunowe, a górny "prostokąt" wyłożyłem gąbką i mieszczą się tam wszystkie figurki.
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Sty, 2010   

Zaopatrzcie się w plastikowe zamykane pudełka po FERRERO ROCHER :)

http://www.indiafloriston...olates/16fr.jpg


Idealne na karty! :) (Leżą one wtedy na boku, a nie tak jak w pudełku wersji podstawowej)
W jednym pudełku mieszczą się wszystkie karty Podziemi i Zaklęć (i to w koszulkach)


Tak to wygląda u mnie :







 
 
wookash966
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Sty, 2010   

Ja zmontowałem pudełka z płytek tekstolitowych i umieściłem je w Żniwiarzu. Z kolejnym dodatkiem i pudełkiem będzie trzeba im zrobić eksmisje do podziemi, gdzie też pasują idealnie w odwróconej wkładce :)
W Pudełkach trzymam karty przygód a cała reszta tam gdzie ich miejsce.



 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14