galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mistrzostwa Polski 2005 - WYNIKI
Autor Wiadomość
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 25 Wrz, 2005   Mistrzostwa Polski 2005 - WYNIKI

Tytuł Mistrza Polski 2005 – Osadnicy z Catanu zdobył Michał Dziki (xshadow), drugie miejsce zajął Michał Michałowski (Vasquez). I tych dwóch graczy pojedzie na Mistrzostwa

Świata do Essen gdzie będą reprezentować nasz kraj. Serdecznie gratulujemy.
W ścisłym finale wzięli jeszcze udział Artur Jedliński (Nataniel) oraz Marek Radziszewski.

Tak na szybko mały komentarz

W turnieju uczestniczyło 17 graczy. W eliminacjach każdy z graczy rozegrał po 4 gry. Czterech najlepszych graczy z eliminacji zagrało w finale. W eliminacjach późniejszy Mistrz Polski także był zdecydowanie najlepszy. Jako jedyny wygrał 3 rozgrywki.
Pozostali, którzy weszli do finału musieli mieć minimum 2 wygrane i sporą ilość punktów PZ.

Cały turniej przebiegł bardzo spokojnie. Atmosferę jaką stworzyli gracze była naprawdę wspaniała. Było dużo zabawy śmiechu a w tle poważna rywalizacja o każdy punkt. Część gier była wyjątkowo zacięta, gdzie zwycięzcą w każdej chwili mógł stać się ktoś inny. Czasami brakowało tylko tego jednego rzutu kostką aby wygrać partię i wejść do finału. Krótko mówiąc było sporo emocji.

Po zakończeniu części oficjalnej i gratulacjach po zakończeniu turnieju była okazja przetestowania gier przyniesionych przez graczy. Osobiście siedziałem do godziny 2 w nocy grając w różne gry. Na zakończenie musiałem opuścić budynek przez okno... bo portier zaginą i zamknął cały budynek. Na miejscu pozostało jeszcze kilku graczy, którzy o ile nie padli ze zmęczenia pewnie grali do rana.

Całą imprezę uważam za bardzo udaną. Ilość przybyłych graczy była taka jak zakładałem w ostrożnych szacunkach. Najważniejsze jest jednak t to, że była możliwość wspólnej zabawy i gracze mogli się spotkać żywo i porozmawiać bezpośrednio. W każdym razie miło było poznać graczy, których znam tylko z nicków na forum. Mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy dobrze się bawili bo to jest najważniejsze.
 
 
Hudson
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Wrz, 2005   

Oj tak, ciekawe ile bylo osob, ktorym do awansu zabraklo jednego punktu, jednego rzutu, jednej tury :) No coz, to tylko gra :)

Atmosfera faktycznie byla swietna. Mnie rowniez milo bylo poznac zarowno graczy, jak i pana DW. Planowalem zostac na noc, ale po finale wyszedlem na miasto zrobic jeszcze pare fotek i w pewnym momencie poczulem sie na tyle zmeczony, ze pozostalo mi jedynie ulotnic sie do domu.

Gratulacje dla xshadowa, sledzilem jego gre w finale, faktycznie jest niezly :) Ale za rok i tak dostaniesz oklep :wink:

Zycze wszystkim kolejnej takiej imprezy za rok.
 
 
mr
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Wrz, 2005   

Ok, w takim razie się zarejestrowałem :-) na tym forum.

Było bardzo przyjacielsko, kameralnie i miło.
Pozdrowienia dla wszystkich.

Wychodzenie przez okno było elementem zapewniającym pobudzenie umysłu dla zmęczonych uczestników imprezy, w koncu to była trzecia godzina....czy jakos tak :-)

Marek R
 
 
Krionah
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Wrz, 2005   

Impreza, moim skromnym zdaniem, udała się rewelacyjnie. Atmosfera podczas mistrzostw była naprawdę przyjemna. Trochę dobiło mnie poniesienie totalnej klęski w turnieju (zero punktów zwycięstw, pechowy dzień akurat :roll: , ale szybko o tym zapomniałem, bo Uiek wyciągnął swoje skarby z plecaka i zaczęło się granie. Naprawdę się cieszę, że mogłem poznać ludzi na żywo, z którymi rozmawiam na forum. Atrakcji nie brakowało. Były skoki przez okno, łapanie murzynków :D , popędzanie wielbłądów oraz ciekawe rozmowy o grach planszowych. W sumie dopiero nad ranem padłem, i ledwo już kontaktowałem, kiedy Nataniel tłumaczył mi zasady do gry Eufrat i Tygrys. Szkoda, że następne mistrzostwa dopiero za rok.
 
 
Vasquez21
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Wrz, 2005   

Hehe przyłączam się do wcześniejszych opini i oczywiście bardzo się cieszę, że udało mi się zająć drugie miejsce :D . Oczywiście zostaje pewien niedosyt, że nie udało się zgarnąć pucharku, ale nie pozostaje nic innego jak tylko pogratulować xshadow'owi i liczyć na to, że uda się nam dobrze wypaść na Mistrzostwach.

Jeszcze wracając do spotkanka, to było super. Miło było poznać naprawdę sporo fajnych osób, z których większość znałem tylko dzięki czytaniu forum. Miło spędziłem czas zarówno podczas samego turnieju, jak i juz późniejszych gierek w inne planszówki.

Było naprawdę fajnie i można tylko żałować, że już jest po wszystkim.
Do następnego razu.
 
 
folko
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Wrz, 2005   

Gratulacje dla zwyciezcow !!
Szkoda ze nie moglem byc z wami :-( ... moze za rok pokaze Wam jak gra sie w osadnikow ;p

Pozdrawiam
 
 
Misiołak
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Wrz, 2005   

Gratulacje dla zwycięzców!

Tak, folko, pokażemy im ;)
 
 
ja_n
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Wrz, 2005   

Ech, ja też może pokażę. A wcześniej może na MP w Konfrontacji.... o ile takie będą....
 
 
Fugazi
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Wrz, 2005   

ja_n napisał/a:
A wcześniej może na MP w Konfrontacji.... o ile takie będą....


No wlasnie moze odbylyby sie zawody jeszcze w jakies inne gry? Drakon, Lost Cities, Konfrontacja...? Tez chetnie wzialbym udzial w mistrzostwach i zazdroszcze uczestnikom, ale niestey osadnikow nie posiadam i nigdy nie gralem wiec moj udzial w zmaganiach troche nie mial sensu...
 
 
Nataniel
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Wrz, 2005   

Impreza byla rewelacyjna! Nie gram w Osadnikow za czesto i pojechalem tak troche z glupia-franc, ale mialem szczesliwa reke az do finalu, w ktorym to zebralem ogromne bęcki od xshadowa :) Gratuluje xshadowowi oraz Vasquezowi - swietnie sie z Wami gralo. Na MŚ na pewno pojdzie Wam rownie dobrze!!

P.S. DW wychodzacy w nocy przez okno, to byl widok :) Krionah, zaluj, ze nie zagralismy w Tygrysa :)
 
 
xshadow
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Wrz, 2005   

Dzieki wielkie za gratulacje. Było świetnie. Nawet mogłem wybrzydzać jak blondynka w krzesłach a pozostali gracze kwitowali to jedynie z uśmiecham politowania ;)
Już nie mogę się doczekać kolejnego września kiedy to folko et consortes spróbuje odebrać mi bambulca.
Teraz jeszcze musimy tylko ograć Resztę Świata i wiadomo będzie, że Polska Pany. Vasquez- liczę na Ciebie.
 
 
folko
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Wrz, 2005   

Tak trzymac chlopaki :D
 
 
Gość

Wysłany: Wto 27 Wrz, 2005   

Cytat:
Vasquez- liczę na Ciebie.


Damy radę :twisted:
 
 
Vasquez21
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Wrz, 2005   

Ups... :D oczywiście to byłem ja ;)

Przyblokowalibyście możliwość wysyłania przez gości wiadomości :)
 
 
efkon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Wrz, 2005   

Ja nie planowałem przyjazdu na turniej, nawet się nim niespecjalnie interesowałem. W ostatniej chwili (w czwartek) dzięki Martiemu podjąłem męską decyzję, zrobiłem rejestrację na szybko i w piątek o jakiejś nienormalnej nocnej godzinie wyjechaliśmy razem z Łodzi.

Impreza była wyjątkowo udana (co wszyscy juz wiedzą), miał być turniej a wyszedł prawie mini-konwent. Gier nie brakowało, dzięki wszystkim, którzy poprzynosili swoje skarby. Ujek, wielbłądy rządzą :) Panie Dariuszu, cieszę się że nareszcie mogłem pana poznać.

Settlers of Catan jest fenomenalny. Od turnieju jestem jeszcze większym fanem tej gry. Turniejowe podejście, to zupełnie, coś innego niż lajowe granie w domu ze znajomymi. Tutaj każdy punkt się liczy, chęć wyciśnięcia z gry maximum powoduje że, analizy najróżniejszych czynników można naprawdę daleko posunąć. Jednocześnie zaskoczyła mnie różnorodność taktyk, całkiem skutecznych i innych niż moje. Odkryłem w tej grze trochę nowy dla mnie obszar, nowe możliwości warte przemyślenia.

Wróciliśmy do Łodzi po nieprzespanej nocy w niedzielę kiedy, słońce było już wysoko. Wyjątkowo sponiewierany zamieniłem się w paprotkę i z podróży powrotnej niewiele pamiętam.
...Było warto.

Xshadow, Vasquez wracajcie z MŚ z tarczą i kośćmi przeciwników.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 13