galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania i odpowiedzi
Autor Wiadomość
gajus21
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Wrz, 2019   

Marx napisał/a:
W sumie pisze na pudełku że do 4 jak masz dwi podstawki, zasady działaja ze trudność jak i wskazówki w większości są przemnażane przez ilość graczy więc teoretycznie nawet w piątke czy 6 można grać, ale pewnie ucierpi na tym grywalność.

Mam pytanie po co jest drugi zestaw podstawowy tylko dla znaczników? Dla potworów? Bo chciałem kupić tylko nie wiem czy jest sens bo będziemy grali to w kilka osób.
 
     
Snake
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Lis, 2019   

gajus21 napisał/a:

Mam pytanie po co jest drugi zestaw podstawowy tylko dla znaczników? Dla potworów? Bo chciałem kupić tylko nie wiem czy jest sens bo będziemy grali to w kilka osób.


Drugi zestaw jest potrzebny, ponieważ nie da się złożyc czterech sensownych talii z tego, co jest w podstawce (możliwe, że nawet w ogóle się nie da nic złożyć, nie sprawdzałem). Inna sprawa, że druga podstawka nawet dla gry w dwie osoby (ale takie wkręcone w ten tytuł!) na początku ma sens, bo daje już na starcie po dwie kopie np. "Automatycznej .45" albo "Uśmiercenia". Z biegiem czasu, gdy się kupuje dodatki - ten problem znika, bo w bodaj każdym dodatku są karty zerowego poziomu dla wszystkich profesji i zaczyna być tego więcej, niż można dodać do talii już po kupnie pierwszej kampanii. Jak jest Was parę osób do grania, zrzućcie sie na dwie podstawki, to nie jest jakiś wielki koszt, a całą resztę kupujcie już pojedynczo - spokojnie wszystkiego wystarczy. I upewnijcie się, że wszyscy wiedzą, w co będą grali - nic tak nie frustruje, jak czyjeś stwierdzenie po trzeciej przygodzie cyklu, że już mu się nie podoba ;)
 
     
Akozz
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Lut, 2020   

Mam pytanie odnośnie dodatków. Po "ukończeniu" podstawki chciałbym rozwijać talie i rozegrać nowe scenariusze ale wiele dodatków jest już niedostępnych. I nie do końca rozumiem jak to działa.

Czy mogę ominąć Dziedzictwo Dunwich i kupić od razu Pożeraczy Snów ? Czy brak kart z poprzednich dodatków będzie jakoś wpływał na grę w nowe dodatki ? Fabularnie lub będzie trudniej przez brak kart z poprzednich dodatków ?

Czy jeśli zdecyduje się kupić jednak Dziedzictwo Dunwich, to mogę kupić od razu 4,5 i 6 scenariusz do niego ? Czy muszę iść po kolei ? Głowny dodatek a potem mity ? Czy omijając pakiety historia przestanie mieć sens ?

Czy kupowanie samych głównych dodatków bez zestawów mitów ma sens ?

Bo jeśli ciągłość historii ma znaczenie a zakładam że ma to kupowanie dodatku do którego nie da się kupić wszystkich mitów nie ma sensu. Więc w zasadzie zostają jedynie dwa najnowsze, reszta ma wybrakowaną ofertę i to najczęściej brakuje pierwszych w kolejności mitów.
 
     
Krzysiek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Lut, 2020   

Akozz napisał/a:
Czy mogę ominąć Dziedzictwo Dunwich i kupić od razu Pożeraczy Snów ?
Tak, każdy cykl tworzy osobną całość.
Akozz napisał/a:
Czy brak kart z poprzednich dodatków będzie jakoś wpływał na grę w nowe dodatki ?
Tylko przez mniejszy wybór kart do tworzenia talii badaczy.
Akozz napisał/a:
Czy jeśli zdecyduje się kupić jednak Dziedzictwo Dunwich, to mogę kupić od razu 4,5 i 6 scenariusz do niego ? Czy muszę iść po kolei ?
Kupić możesz co chcesz, kiedy chcesz.
W ramach kampanii scenariusze musisz rozgrywać w określonej kolejności, ale można je też rozgrywać pojedynczo - bez łączenia w kampanię. Oferuje to mniejszą głębię fabularną, ale jest możliwe.
Akozz napisał/a:
Czy kupowanie samych głównych dodatków bez zestawów mitów ma sens ?
Jedną z najmocniejszych stron tej gry jest fabuła.
Jeśli pomijasz mniejsze dodatki to omija Cię większość tej fabuły. Zostaje Ci w ręku dość solidna gra karciana, ale czy nadal warta twoich pieniędzy? Wg mnie nie, ale to kwestia subiektywna.
 
     
leman1800
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Cze, 2020   

czy jest szansa na dodruk Powrót Nocy Fanatyka i tez pozostałych paków ?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 14