galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PBF#142 Mistrzostwa forum w GoT vol. 6 - Wichry zimy
Autor Wiadomość
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Lut, 2020   

eSzopiklon napisał/a:
Cytat:
nie wiem co robić

mogłeś zdobyć szczypcowy przylądek, Bara ma 6 zamków i tylko Ty mogłes mu jakiś zabrać. Ale trudno, ktoś musi wygrać


Tak samo próbowałem Lanniego przekonywać :roll:
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Lut, 2020   

Baldur napisał/a:
Ser Haaras

Był Jaime.
http://npiguet.github.io/...4Km4KCD5aG4y5k.

Teraz Greyjoy.
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Lut, 2020   

Nie dałby rady zabrać Barze zamku, bo Stannis skasowałby wsparcie
Jeżeli cokolwiek moglibyśmy zrobić Barze w tej turze, to przede wszystkim Lanni musiałby mieć inaczej marsze, nie wiem co dawał mocniejszy w Riverrun,tam nic do zdobycia nie było.

To,plus odwrotne marsze Tyrella(najpierw atak z Wysogrodu,żeby Bara musiał odbić Koniec Burzy w 1 ruchu zamiast zajmować puste Orle Gniazdo, inaczej Tyrell byłby marsz od wygranej), i może Bara byłby do ogrania.

Ale tak to bywa zwłaszcza w ostatniej rundzie,że nikt nie będzie robił nic tylko po to żeby inny nie wygrał,jak samemu wygranej mu to nie da. Wyjątkiem jesteśmy może my z Szopikiem ze względu na turniej,ale akurat tutaj mało możemy zrobić :cry:
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Lut, 2020   

Cytat:
Nie dałby rady zabrać Barze zamku, bo Stannis skasowałby wsparcie

Prawda, ale zdjąłby też swoje co wywołałoby efekt domina, bo dzięki temu Grey miałby szansę na fosę (albo przynajmniej zrzucenie Maca) przez co Bara może by nie zajął końca burzy, albo ja bym odbił biały port, a gra by się jeszcze potoczyła... Ale nie ma co gdybać, wiadomo że nikt nie będzie grał dla kogoś, nie o to chodzi w tej grze
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Lut, 2020   

eSzopiklon napisał/a:
Cytat:
Nie dałby rady zabrać Barze zamku, bo Stannis skasowałby wsparcie

Prawda, ale zdjąłby też swoje co wywołałoby efekt domina, bo dzięki temu Grey miałby szansę na fosę (albo przynajmniej zrzucenie Maca) przez co Bara może by nie zajął końca burzy, albo ja bym odbił biały port, a gra by się jeszcze potoczyła... Ale nie ma co gdybać, wiadomo że nikt nie będzie grał dla kogoś, nie o to chodzi w tej grze


Ale mógł mi zostawić wsparcie z Seagardu i może odbiłbym Moauat Cailin.

Whatever.

Wieża (zostawiam żeton) na Seagard, dowodzi Asha, Lanni ma ostatniego dowódcę.

http://tinyurl.com/b3UKRpX4yXoqKoosWzxz

Teraz Martell.
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Lut, 2020   

Dlaczego od prawie tygodnia nic się tu nie dzieje? Zapomnieliście kto gra jakim rodem czy co :lol: ?
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Lut, 2020   

Pardon, zapomniałem że mój ruch.
M-1 wszystko na Starfall, bo i tak Bara zaraz wygra.
Mam ostatniego dowódcę.
 
     
Horn-Varelius
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Lut, 2020   

Broni Willas. Wycofuję się do highgarden. Wieża zajmuje Salt Shore.
 
     
gamaliel
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Lut, 2020   

to Se + kn na storms end
dowodzi stanis i
to chyba tyle
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Lut, 2020   

czyli tak by wyglądała mapa na koniec
http://npiguet.github.io/...JDasO-AtuuIgA..

Spróbuję podliczyć punkty:
Greyjoy: 14+16+9+3+0=42
Bolton: 0+8+4+2+1=15
Baratheon: 100
Lannister: 10+19+7? (port liczyliśmy jako obszar?)+5+2=43
Tyrell: 14+22+12+4+0=52
Martell: 4+13+4+4+0=25
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Lut, 2020   

Ja chce jeszcze zlotka zarobić wiec atakuje Bare ;)
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Lut, 2020   

Też bym chciał, tylko gra się skończyła bo bara zdobył 7 zamek :wink:
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Lut, 2020   

Tak,port był liczony
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Lut, 2020   

eSzopiklon napisał/a:
Też bym chciał, tylko gra się skończyła bo bara zdobył 7 zamek :wink:


No to winoszować zwycięzcy!

Ciekawa partia to była, nie powiem.

Dla mnie dość specyficzna, mocno nastawiałem się na "must win" i obrałem teoretycznie najbezpieczniejszą i najoczywistszą taktykę dla Greya czyli uderzenie w Lanniego.

Pech, bezbłędne ruchy Germanusa i zdarzenia Westeros skutecznie pokrzyżowały mi te plany, choć jak było widać, walka do samego końca toczyła się o RR i Lannisport.

W połowie odpuściłem ten front, bo zdałem sobie sprawę, że walę głową w ścianę, obsadzenie przez Lanniego Stoney Sept i zabetonowanie dostępu z zewnątrz okazało się skuteczną i świetną taktyką.

Po cichu liczyłem, że uda mi się go przekonać i namówić na rozejm oraz skupienie się na innych graczach - Barze i Tyrellu.

Ja w między czasie zorientowałem się na północ - o co wiele żalu i być może słusznych taktycznych pretensji miał Bolton (Szopik), ale dla mnie finalnie taka taktyka nie była zła - zostałem z Winterfell, do końca miałem szanse na Moat Cailin, gdyby tylko Lanni odważniej ruszył na żółtego. Nie wiem czy podobne efekty osiągnąłbym na południu, a na pewno wtedy zółty wygrałby szybciej, bo w połowie gry Martell był już "zjedzony".

Z mojej perspektywy gry Greyem wychodzi, że taktyka którą obrałem w mojej pierwszej grze jest o wiele lepsza niż silne zorientowanie się od samego początku na Lannim. Lepiej rozproszyć wojsko, utrudnić Tyrellowi i Boltonowi życie i czekać na rozwój sytuacji, wyczekać, aż reszta zacznie się kąsać :)

Finalnie liczyłem na ciut więcej punktów (na 50+).
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Lut, 2020   

Właśnie na tym trochę polega paradoks Greya w tym dodatku - nie na Lannim się wygrywa grę, trzeba tylko zająć mu morze i się rozstawić statkami po połowie planszy. Najbardziej oczywista taktyka, którą zastosowałem bez specjalnej finezji i wygrałem podobnie jak Ty wcześniej.

W turnieju inne taktyki się nie opłacały, nawet Germanus który zanihilował Lanniego nie wygrał.

A czy bardziej Ci się opłacało pójść na południe to już się nie dowiemy, z jednej strony Tyrell straciłby całą flotę i nie walczyłby w ogóle z Barą tylko o przetrwanie, a z drugiej wtedy właśnie Szopik miałby większe szanse się obronić przed Barą, a Bara bez trzech północnych zamków raczej by nie wygrał.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13