galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ROK 2019 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Autor Wiadomość
gajus21

Wysłany: Pią 20 Wrz, 2019   

Pytanie mam o dodatki do Posiadłości szaleństwa ( bo robi się szaleństwo na niektóre) kiedy można się spodziewać dodruku?

Arek001 

Wysłany: Pon 23 Wrz, 2019   

Droga Galakto, kiedy przetłumaczycie pozostały kontent w aplikacji do Descenta? Jako fan tego tytułu bardzo o to proszę.

sirafin 
Because I'm Batman!

Wysłany: Wto 24 Wrz, 2019   

gajus21 napisał/a:
Pytanie mam o dodatki do Posiadłości szaleństwa ( bo robi się szaleństwo na niektóre) kiedy można się spodziewać dodruku?
Podpinam się pod pytanie, ale chciałbym dopytać, czy (kiedy?) planowany jest dodruk dodatku Posiadłość Szaleństwa: Przerażające podróże? :)

Fisk

Wysłany: Wto 01 Paź, 2019   

1. Imperium Atakuje:
a) kiedy możemy spodziewać się aktualizacji FAQ, uwzględniającej wydane przez Galaktę dodatki?
b) czy podobnie jak w przypadku poprawionych kart do dodatku W sercu imperium (http://galakta.pl/poprawione-karty-do-imperium-atakuje-w-sercu-imperium/) możemy liczyć na poprawione (wg erraty) karty do podstawowej wersji gry tj. Oficer Imperialny, Imperialny Gwardzista i Rebeliancki Sabotażysta choćby w wersji do samodzielnego wydruku?

2. Battlestar Galactica - dział na forum. Czy udało się ustalić, czy jest szansa na przywrócenie tematów?
Ostatnio zmieniony przez Fisk Pon 07 Paź, 2019, w całości zmieniany 1 raz  

San 

Wysłany: Sro 02 Paź, 2019   

Wiadomo kiedy nowa kampania w apce Descenta będzie przetłumaczona?

alpha70 

Wysłany: Sro 02 Paź, 2019   

:arrow: AH LCG PL - który rodzaj druku (zwykły czy DnŻ) będzie brany pod uwagę przy ew. dodrukach?
a) pojedynczych scenariuszy, które teraz wydrukowane były normalnie, czyli nie-DnŻ
b) dodatków typu "Powrót do ...", które teraz wydrukowane były normanie, czyli nie-DnŻ

Pytam z uwagi na ewentualność gdyby zniknęły ze sklepów zanim zdążę kupić.

:arrow: WP LCG PL - czy jest szansa na dodruk (zwykły lub DnŻ) dużych dodatków?
a) Hobbit: Górą i dołem
b) Hobbit: Na progu
c) Czarni jeźdźcy
oraz druk zaległych dodatków, które jeszcze się nie pojawiły po polsku?

Wacho 

Wysłany: Czw 03 Paź, 2019   

psborsuk napisał/a:
Jako że kilka dni od zamknięcia DnŻ upłynęło, zwracam się do Wydawnictwa z prośbą.
Jestem graczem WP LCG, który w swej kolekcji posiada wszystko, co wyszło w naszym języku oficjalnie, jak również większość rzeczy wydanych fanowsko. Chcę nadal rozwijać swą kolekcję, stąd moje prośba o jasne sprecyzowanie przyszłości WP w Waszych planach wydawniczych. Czy planujecie (lub nie) wydać zaległe scenariusze Ruiny Belegostu i Wizard Quest? Czy wydacie zestawy przygodowe do Dziczy Rovanionu? Czy zorganizujecie event Fellowship 2019? Czy planujecie wydać najnowszy duży dodatek wraz ze scenatiuszami?
Myślę, że pod moją prośbą podpisze się wielu graczy-kolekcjonerów, będących w podobnej sytuacji co ja, którzy chcieliby wiedzieć, czy czekać na wersję PL, czy kupować oryginalne.
Pozdrawiam i liczę na konkretną odpowiedź.

+1

Wacho 

Wysłany: Czw 03 Paź, 2019   

Tak z ciekawości - ile zebraliście zamówień na najnowszy DNŻ WP LCG?
Jeżeli nie chcecie podać liczby to może:

1. BARDZO SŁABO - zamykamy grę PL..
2. SŁABO - spodziewaliśmy się lepszego wyniku...
3. MOŻE BYĆ - jako tako... ale WYDAMY KOLEJNY DNŻ!
4. CAŁKIEM CAŁKIEM - widać, że gra ma stałych (starych) fanów - będziemy uzupełniać wersję PL w szybszym tempie...
5. BARDZO FAJNIE - zastanawiamy się na DODRUKIEM wszystkiego czego nie ma w PL...
6. REWELACJA - wydamy wszystko jeszcze raz - złoty papier i diamenty!!!

Paskuder 

Wysłany: Pon 07 Paź, 2019   

Czy galakta wprowadzi pakiet pl figurek bohaterów z podstawki sword & sorcery w wersji ducha? Myślałem że tam są same figurki a okazuje się że są też alternatywne karty talentów chyba...

D.W.
Galakta

Wysłany: Pon 07 Paź, 2019   

Wrzesień zleciał nam bardzo szybko, a kolejne intensywne miesiące przed nami. W drugiej połowie października swoją premierę będzie miał długo wyczekiwany Sword & Sorcery: Nieśmiertelne dusze.

Uruchomiliśmy także przedsprzedaż na dodruk bestsellerowej gry Talisman: Magia i Miecz (http://bit.ly/talisman_sklep), która wraz z czterema pierwszymi rozszerzeniami dotrze do nas w listopadzie oraz przedłużyliśmy możliwość zamówienia gry Waste Knights: Second Edition w wersji Kickstarterowej do końca tego miesiąca (https://gamefound.com/projects/galakta/waste-knights/#/project-overview).

Przejdźmy teraz do Waszych pytań:
Gry planszowe

Battlestar Galactica:
Niestety, ale ten dział na forum został utracony.

Descent: Wędrówki w mroku: W pierwszej kolejności do aplikacji trafi kampania Ziarna zepsucia następnie będziemy planować kolejne, na pewno będziemy o tym informować.

Posiadłość Szaleństwa: W tej chwili z rozszerzeń do gry dostępne w sprzedaży są Ulice Arkham i Świątynia Świtu. Nakłady Za progiem oraz Przerażających podróży zostały wyczerpane, czekamy na informacje o planowanym dodruku międzynarodowym, który umożliwi nam dodruk wersji polskiej. Warto podkreślić, że jeszcze w tym roku swoją premierę będzie miał najnowszy dodatek do gry – Ścieżka Węża.

Sword & Sorcery: Nieśmiertelne dusze: W tej chwili jesteśmy na etapie przedsprzedaży, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Na pewno planujemy, aby w wersji polskiej pojawiły się produkty, które są dostępne w ramach normalnej sprzedaży producenta. Jeśli chodzi o zestawy bohaterów w wersji ducha to planujemy to wydać tak jak każdy inny zestaw bohaterów do gry.

Relic: Z tego co wiemy WizKids wydało dokładnie tę samą grę co FFG, a my swoją wersję mamy cały czas w sprzedaży (zarówno grę podstawową, jak i oba dodatki).

Gry karciane

Horror w Arkham LCG:
Zestawy mitów: Ewentualne dodruki poszczególnych zestawów mitów będą prawdopodobnie odbywać się w formule Druku na Żądanie, tak jak to było w przypadku tej fali DnŻ.

Dodatki typu „Powrót do…”: To są dodatki, których nie będziemy raczej dodrukowywać. Dlatego z zakupem tych starszych radzimy nie czekać.

Generalnie ze względu na to, że to nasz już, któryś z kolejnych LCG możemy więcej przewidzieć. Dla nas najważniejsze jest utrzymanie linii i wydawanie kolejnych dodatków. Aby to zrobić nie możemy dodrukowywać starych dodatków, które nam się pokończyły bo to tylko wygeneruje ogromne koszty a sprzedaż takich dodatków dodrukowanych zawsze jest mała i powolna.

Dlatego małe dodatki to raczej DNZ, duże dodatki jak naprawdę będzie duże zapotrzebowanie a dodatkowe rzeczy to mogą być jednorazowe wydania.

Władca Pierścieni LCG:

Dokładny opis jak wygląda sytuacja z Władcą Pierścieni LCG zamieściłem w oddzielnym temacie:
http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=20064

Gry figurkowe/bitewne

Star Wars: Imperium Atakuje
FAQ: Znajduje się to na liście do zrobienia odpowiedniego działu 😊
Poprawione karty: Z informacji, które otrzymaliśmy ze względów licencyjnych nie możemy udostępniać tego typu materiałów.

DNŻ

Descent: Wędrówki w mroku: Planujemy, aby w kolejnych edycjach Druku na Żądanie pojawiały się kolejne Hero & Monster packi w wersji polskiej, jednak o ich pojawieniu się w ofercie będziemy informować bliżej kolejnej fali. Jeżeli chodzi o ich angielskie odpowiedniki to niestety nie mamy wpływu na jej dostępność.

Inne
Koszulki FFG 63,5x88 (przezroczyste): Jak tylko pojawią się w magazynie europejskim, to na pewno będziemy chcieli je zamówić. Niestety nie ma ich od dawna, ale jako, że nie jesteśmy ich producentem, nie mamy wpływu na ich dostępność.

sirafin 
Because I'm Batman!

Wysłany: Wto 08 Paź, 2019   

D.W. napisał/a:
Posiadłość Szaleństwa: W tej chwili z rozszerzeń do gry dostępne w sprzedaży są Ulice Arkham i Świątynia Świtu. Nakłady Za progiem oraz Przerażających podróży zostały wyczerpane, czekamy na informacje o planowanym dodruku międzynarodowym, który umożliwi nam dodruk wersji polskiej. Warto podkreślić, że jeszcze w tym roku swoją premierę będzie miał najnowszy dodatek do gry – Ścieżka Węża.
Wężoludzie oczywiście na radarze i dołączą do kolekcji, gdy tylko się ukażą :) Przerażające podróże zniknęły z półek sklepowych w okolicy zanim zdążyłem się zaopatrzyć, tak więc nadstawiam uszu, czekając na wieści odnośnie dodruku, może za miesiąc będzie już wiadomo coś więcej. Dzięki!

gaax

Podbijam posty poprzedników w sprawie posiadłości i przy okazji dopytam: czy jest szansa, że kolejne dodatki ukażą się w większych nakładach? Od pewnego czasu kwitnie czarny rynek dodatków do posiadłości, wiszą na allegro po 500zł za sztukę, bo nakład kończy się w mgnieniu oka. Odnoszę wrażenie, że niektóre sklepy nawet nie wystawiają towaru do sprzedaży, tylko czekają aż innym się skończy nakład, a potem windują ceny 2-3 krotnie.

Też przegapiłem szansę na Przerażające Podróże, bo akurat zaczął się dla mnie sezon urlopowy i serio się zdziwiłem, że po dwóch miesiącach od premiery skończył się cały nakład. To jak, zamówicie coś więcej czy znowu walka o każdą sztukę, a potem hucpa na allegro?

Tutaj efekt na olx:

A tu na allegro:

San 

gaax napisał/a:
Podbijam posty poprzedników w sprawie posiadłości i przy okazji dopytam: czy jest szansa, że kolejne dodatki ukażą się w większych nakładach? Od pewnego czasu kwitnie czarny rynek dodatków do posiadłości, wiszą na allegro po 500zł za sztukę, bo nakład kończy się w mgnieniu oka. Odnoszę wrażenie, że niektóre sklepy nawet nie wystawiają towaru do sprzedaży, tylko czekają aż innym się skończy nakład, a potem windują ceny 2-3 krotnie.

To samo było z Kruczym Dworem do Descenta i dodatkami do Talizmana zanim pojawiła się data dodruku i ponownej dostępności.

Descent Wiadomo już kiedy mniej więcej można się spodziewać przetłumaczonej kampanii w aplikacji?

Arek001 

Wysłany: Pią 18 Paź, 2019   

Bardzo proszę o bardziej zdecydowane działania jeśli chodzi o tłumaczenie aplikacji do Descenta. Na 6 przygód tylko 2 są przetłumaczone.

miszczu666 

Wysłany: Sro 23 Paź, 2019   

Uszanowanko. Kiedy można spodziewać się dodruku Twilight Imperium IV? Moje pieniądze liczą na was jeszcze w listopadzie 😁

Odpowiedz do tematu