galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ROK 2019 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Autor Wiadomość
dziobak5

Wysłany: Sob 23 Mar, 2019   

Amaworld napisał/a:
Myślę, że w tej sytuacji nie zostaje nic innego, jak wysłanie Galakcie Twojego CV na stanowisko CFO Panie dziobak.

Z Asmodee-Rebelem jako lokalną konkurencją z priorytetem do produktów Asmodee (w tym FFG)? Bardzo niepewna przyszłość, odpuszczam :)

Shingo

Wysłany: Pon 25 Mar, 2019   

Jest jakieś nowe info na temat Gór szaleństwa?

familyman 

Wysłany: Pon 25 Mar, 2019   

Talisman - czy wiadomo jaki będzie zakres niejako nowej edycji dodruku. Będą dostępne wszystkie dodatki czy tylko niektóre. To istotne w kontekście obecnej dostępności niektórych dodatków obecnie w wysokich ale często jeszcze znośnych cenach.

Chrostek84 

Wysłany: Czw 28 Mar, 2019   

Kiedy następny druk na żądanie ?
Czy coś zmieniło się w kwestii Omens of the Pharaoh, jedynego nie wydanego na razie przez was produktu z universum Arkham Horror ?

Damet 

Wysłany: Nie 31 Mar, 2019   

Jak wyglada sytuacja z DnZ dla gry Descent ? Czy nowy dodatek bedzie przetlumaczony ?

Yuri

Wysłany: Nie 31 Mar, 2019   

Chrostek84 napisał/a:
Kiedy następny druk na żądanie ?
Czy coś zmieniło się w kwestii Omens of the Pharaoh, jedynego nie wydanego na razie przez was produktu z universum Arkham Horror ?

Na FB kilka ndi temu otrzymałem od Galakty odpowiedź na to pytanie:

"Ze względu na podniesione minimum produkcyjne polska wersja dodatku Omens of the Pharaoh nie ukazała się w pierwszym druku. Nadal czekamy na wieści o ewentualnym dodruku oraz o warunkach przygotowania wówczas wersji PL – od momentu pierwszego druku nie otrzymaliśmy informacji o planowanym dodruku, dlatego też w te kwestii nie mamy żadnych nowych informacji (ani dobrych, ani złych) 🙂

Pozdrawiamy serdecznie,
Galakta"

...czyli przeklejony stary wpis z odpowiedzią na to pytanie, zresztą z tego też wątku chyba.
Swoją drogą to dziwne i chyba z lekka wymijające, bo jest cała masa wersji językowych tego dodatku, a niby w 38mln kraju nie łapiemy się na minimum produkcyjne.

Ja już zdecydowałem i ściągnąłem sobie wersję ENG z ebaya, wyszło 120zł.

Bary

Wysłany: Pon 01 Kwi, 2019   

* Władca Pierścieni LCG
- Czy są może jakieś zmiany w kwestii dodruku Czarnych Jeźdźców? W poprzednim miesiącu padło info, że jeszcze wiele innych dodatków jest w sprzedaży. Jednakże ciężko jest zagrać kampanię przy braku pierwszej części więc niedostępność CJ wiele osób zniechęca do zakupu 5 pozostałych części sagi.
- Jak wygląda sytuacja DNŻ do małych paczek cyklu zapoczątkowanego przez Szarą Przystań? Gdzie można śledzić informacje o nowych falach DNŻ?

* Posiadłość Szaleństwa
Kiedy dostępna będzie polska wersja trzeciego scenariusza DLC?

Buczek79

Sword And Sorcery

Mam nadzieję, że wydając 1 Akt powyższej gry macie w planach zaraz potem wydać także 2 Akt.

Baloosh

Mam pytania nt. Władcy Pierścieni LCG:

1. Czy planujecie wydać kolejne cykle, tj. Haradrim i Ered Mithrin? Na jakim etapie są prace? Czy jest już planowana data wydania?

2. Czy planujecie wydać Ruins of Belegost? Na jakim etapie są prace? Czy jest już planowana data wydania?

We wcześniejszych odpowiedziach wspomnieliście, że duży planowany DnŻ był cofany przez FFG ze względu na odrzucanie przygotowanego spolszczenia jakiegoś dodatku/cyklu i musieliście podzielić planowany DnŻ na część gotową (wydawaną w listopadzie) i część "do doszlifowania" - możecie zdradzić co się kryje w tej drugiej części?

Kiedy ujrzymy oficjalnie przetłumaczone FAQ 1.9?

Moryc

Kiedy w końcu PRZERAŻAJĄCE PODRÓŻE? Jakaś konkretna data?
Kiedy tłumaczenie 3 scenariusza DLC do Posiadłości?
KIEDY WPROWADZICIE POPRAWKI W LITEROWKACH W TŁUMACZENIU. BO CZASAMI OCZY BOLĄ

Szpak19

Moryc napisał/a:
Kiedy w końcu PRZERAŻAJĄCE PODRÓŻE? Jakaś konkretna data?
Kiedy tłumaczenie 3 scenariusza DLC do Posiadłości?
KIEDY WPROWADZICIE POPRAWKI W LITEROWKACH W TŁUMACZENIU. BO CZASAMI OCZY BOLĄ

+1

Michal
Galakta

Nowy miesiąc, a więc pora na udzielenie Wam kolejnej porcji odpowiedzi na pytania dotyczące naszych planów wydawniczych. Przez moment zastanawiałem się, czy Dzień Śmiechały to dobry moment na udzielanie odpowiedzi, ale może mi uwierzycie :)
A więc zaczynamy:

GRY PLANSZOWE
Descent: Wędrówki w Mroku
Zgodnie z tym, co dział promocji ogłosił niedawno na naszych kanałach informacyjnych, wzięliśmy mocno na tapetę kolejną kampanię dostępną w aplikacji Road to Legend i dzięki czemu powinna być ona dostępna w ciągu najbliższych tygodni!

Pośród kolejnych rzeczy, nad którymi obecnie pracujemy, jest także dodatek DnŻ Lost Legends, który będzie udostępniony w ramach nadchodzącej fali Druku na Żądanie.

Eldritch Horror
Góry Szaleństwa – nadal czekamy na wieści o ewentualnym dodruku międzynarodowym.

Posiadłość Szaleństwa
- Przerażające Podróże – premiera polskiej wersji rozszerzenia planowana jest na II kwartał 2019. Mogę Wam powiedzieć, że obecnie celujemy w maj, ale jest cień szansy, że koszmar zapanuje szybciej!
- Aplikacja – wszelkie wyłapane przez nas lub zgłoszone nam błędy są poprawiane na bieżąco w dokumencie źródłowym.
- Kolejny scenariusz DLC – w pierwszej kolejności w aplikacji pojawią się Przerażające Podróże, natomiast kolejny płatny scenariusz powinien się pojawić niewiele później.

Runebound
Tak, w tym roku planujemy dodrukować zarówno grę podstawową, jak i rozszerzenie Nierozerwalne więzi.

Star Wars: Rebelia
Imperium u władzy powinno powrócić do sprzedaży w II połowie roku, jednak data ta wymaga jeszcze potwierdzenia.

Sword & Sorcery
najlepszą odpowiedzią w tym miejscu będzie cytat z naszej zapowiedzi :)
Cytat:
Wychodząc naprzeciw Waszym pytaniom o przyszłość serii, chcieliśmy już dziś zapowiedzieć, że planujemy przygotować coś więcej, niż tylko grę podstawową! W przypadku linii wydawniczej, w której znajduje się duża liczba dodatków często nakład danego rozszerzenia, który musi zostać wydany jest sporym wyzwaniem. Dlatego z tym większą przyjemnością informujemy, że z wydawnictwem Ares udało nam się porozumieć w sprawie możliwości wydania niewielkich nakładów tzw. Hero Packów, których cała grywalna zawartość zostanie przetłumaczona na język polski. Oznacza to, że jeśli zbierzemy zamówienia graczy na poziomie 120 sztuk taki dodatek zostanie wydany z polskimi komponentami.

W ten sposób w kilka miesięcy po premierze gry planujemy stopniowo wprowadzać do sprzedaży wspomniane Hero Pack’i, czyli dodatkowych bohaterów z dedykowaną kartą postaci i figurką wraz z kartami. Będą to między innymi – kapitan Victoria, nekromanta Onamor czy barbarzyńca Kroghan. Natomiast na horyzoncie już można dostrzec mrok wzbierający w dużym rozszerzeniu Zapada ciemność (Darkness Falls).

Talisman: Magia i Miecz
Dokładne plany odnośnie tego, co oraz kiedy będzie dostępne powinniśmy być w stanie podać za kilka tygodni (przynajmniej dla kilku pierwszych miesięcy).
Na pewno będziemy chcieli zacząć od gry podstawowej, a dalsza kolejność wydawnicza jest mocno uzależniona od wielu czynników. Możemy Was jednak zapewnić, że Talisman jest grą dla nas na tyle ważną, że postaramy się, aby oferta na ten tytuł była jak najatrakcyjniejsza . Z tej okazji powinniśmy mieć dla Was jeszcze kilka niespodzianek!

Znak Starszych Bogów
Nie mamy żadnych nowych informacji odnośnie ewentualnego wydania rozszerzenia [i]Omens of the Pharaoh[i/].

GRY LCG
Władca Pierścieni LCG
- Przez Szarą Przystań zainaugurowany został cykl Ścigacza Snów, który w całości jest dostępny w sprzedaży – m.in. w naszym sklepiku

- W ramach kolejnej fali Druku na Żądanie planujemy przygotować cykl Haradrimów.

- Obecnie nie planujemy wprowadzania do naszej oferty żadnych produktów anglojęzycznych, poza angielskimi wydaniami naszych autorskich gier.

- Jak wspominałem miesiąc temu, w najbliższym czasie nie planujemy dodruków żadnych pozycji z serii. Doskonale rozumiemy tych z Was, którzy strasznie chcieliby, aby dodrukowanych zostało kilka brakujących tytułów, jednak w ciągu najbliższych kilku miesięcy dodruki takie nie będą miały miejsca.

Krótki komentarz do dość długiej dyskusji toczonej przez kilka osób, odnośnie zasadności braku lub nie dodruków oraz umiejętności analizy. Chciałbym po prostu, abyście wiedzieli, jak to wygląda „z drugiej strony” – gdybyśmy do wielu naszych serii wydawniczych podchodzili tak, jak, zdaniem wielu, należy (czytaj patrzyli zimnym okiem na raporty sprzedaży, plany roczne i analizy), to wiele rozwijanych przez lata gier zakończyłaby się o wiele, wiele szybciej (o ile w ogóle zostałby wydane). Dla nas nie wszystko opiera się na rachunku zysków i strat, i dokąd możemy, to kontynuujemy daną serię. Decyzja o jej zakończeniu następuje wtedy, kiedy seria przynosi coraz większe straty, niemożliwe do zaakceptowania. I nigdy nie jest ona pochopna…

DRUK NA ŻĄDANIE
Z tego co rozmawiałem z magazynem oraz działem sprzedaży, wszystkie dodatkowo zamówione dodatki trafiły do sprzedaży i wszystko, co mamy w magazynie jest dostępne w sprzedaży.

Gdy kolejne produkty przygotowywane w ramach DnŻ zostaną zaakceptowane przez naszych licencjodawców, to będziemy organizowali kolejną falę zamówień, w której udostępnimy wszystkie pozycje, których dodruk będzie możliwy (no i oczywiście dodamy nowe).

Tyle na dziś, do napisania za miesiąc!

Krzysiek

Michal napisał/a:
Pośród kolejnych rzeczy, nad którymi obecnie pracujemy, jest także dodatek DnŻ Lost Legends, który będzie udostępniony w ramach nadchodzącej fali Druku na Żądanie.
Michal napisał/a:
Gdy kolejne produkty przygotowywane w ramach DnŻ zostaną zaakceptowane przez naszych licencjodawców, to będziemy organizowali kolejną falę zamówień, w której udostępnimy wszystkie pozycje, których dodruk będzie możliwy (no i oczywiście dodamy nowe).
Wybaczcie offtop ale czy ktoś może mnie uświadomić czy muszę coś zrobić by nie przegapić kolejnej "fali" DnŻ? Nie mam doświadczenia z taką formą sprzedaży.

Alberto Barbosa

Michal napisał/a:
Descent: Wędrówki w Mroku
Zgodnie z tym, co dział promocji ogłosił niedawno na naszych kanałach informacyjnych, wzięliśmy mocno na tapetę kolejną kampanię dostępną w aplikacji Road to Legend i dzięki czemu powinna być ona dostępna w ciągu najbliższych tygodni!

Ja pierdzielę, we wszystkich językach(w tym czeskim) już niemal wszystkie kampanie przetłumaczone, a wy po roku przerwy dopiero za drugą się bierzecie xD

Paskuder 

Wysłany: Wto 02 Kwi, 2019   

Noooooo Galakto! Sword and sorcery to ja rozumiem! Jeszcze klarowna sytuacja z dużymi i małymi dodatkami id razu na dzień dobry to super wiadomość! Kiedy przedsprzedaż? Zamawiam z odbiorem osobistym w siedzibie i pojawiam się z fajnym tortem dla ekipy :mrgreen:

Odpowiedz do tematu