galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PBF#147 - Drogon, Viserion, Rhaegal
Autor Wiadomość
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Mar, 2019   

Ja również przelewam jako zaliczkę, ale 2 sztuki, trzecią po wsparciu, i dokładam jeszcze czwartą na koniec rundy jak dostanę z CP
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Mar, 2019   

Ja wpłacę 3 po bitwie - z automatu, nie muszę nawet obiecywać - zadba o to ta Pani:

Anya Waynwood [1] Jeśli wygrasz tę bitwę, ty oraz każdy inny gracz, który cię wsparł, zyskujecie po 3 żetony Władzy.

Ale mogę jeszcze dorzucić 1 ekstra na koniec rundy.
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Mar, 2019   

Zdawałem sobie z tego sprawę, stąd wyrównałem ofertę :wink: Specjalnie w tym celu oszczędzałem na licytacjach.

Generalnie, sprowadza się to do wyboru, kto ma rządzić na wschodnich morzach - będzie rządził ten kto dostanie wsparcie.

Wygodniej dla fioletowych by było, gdyby tutaj znalazło się mniej statków, co gwarantuję ja i mój zachodni front morski. Jak przegram, stracę w 2 rundy wszystkie statki, w kolejne 2 pewnie wszystkie zamki, Arryn będzie bliżej wygranej. A Orle Gniazdo zawsze trudniej będzie zdobyć - większy garnizon, nie mam gwiazdek i wyprztykam się z żetonów xD
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Mar, 2019   

lukipeki napisał/a:

Generalnie, sprowadza się to do wyboru, kto ma rządzić na wschodnich morzach - będzie rządził ten kto dostanie wsparcie.


Niekoniecznie. Jest jeszcze opcja numer 3 - zachowanie neutralności przez Targa. I nie wiąże się to z rządzeniem a ni nawet dominacją, tylko chwilowym kontrolowaniem.

lukipeki napisał/a:
Wygodniej dla fioletowych by było, gdyby tutaj znalazło się mniej statków, co gwarantuję ja i mój zachodni front morski. Jak przegram, stracę w 2 rundy wszystkie statki, w kolejne 2 pewnie wszystkie zamki, Arryn będzie bliżej wygranej. A Orle Gniazdo zawsze trudniej będzie zdobyć - większy garnizon, nie mam gwiazdek i wyprztykam się z żetonów xD


Ok, widzę, że przechodzimy z argumentacją na forum publiczne, bo nie wątpię, że północ wysłała za wąskie morze sporo kruków przed tym manewrem.

Stark próbuje teraz grać ofiarę - atakuje mnie, ryzykując przegraną i utratę okrętów i przedstawiając siebie jako uciśnionego, skąd inąd ciekawy zabieg w dyskusji. Niemniej jednak, mogłeś położyć obronę, zmusić mnie do zużycia następnie wyższej karty, byc może nawet nierozdzielania floty - co wiązałoby się z tym, że miałbyś się gdzie wycofać.
A tym sprytnym manewrem, który wykonujesz, udając słabszego - osiągasz kontrolę niskim kosztem (bo ze wsparcia innego gracza) nad 3 morzami na północy, a praktycznie nad 4 bo Shivering Sea pozostanie puste, ale z łatwą możliwością jego zapełnienia.

Dodatkowo zyskujesz dostęp do 2 zamków w Dolnie, zamku w Braavos, zamku w CP, dodając do tego spokój na wywołanym froncie zachodnim - z uwagi na jatkę między GJ a Lannim, masz jeszcze dostęp do Palca Flinta. Połacie północy do zagospodarowania. Cisza, spokój. Jedyny przeciwnik - ja ujarzmiony i ściśnięty w Dolnie.

W odróżnieniu od Ciebie, ja mam aż 3 sąsiadów, brak mórz, które z nikim by nie sąsiadowały albo sąsiadowały tylko z jednym przeciwnikiem.

I mówienie w drugiej rundzie o tym, że ktoś będzie bliżej wygranej, to jest lekkie naciąganie obrazu i perspektywy przebiegu gry. Do końca i do wygranej jeszcze daaaaleka droga.

Ale faktycznie, jeżeli uzyskasz teraz wsparcie Targa, to będziesz na autostradzie do zwycięstwa i o to tak naprawdę chodzi w całej tej sprytnej zagrywce.

Nie powiem - wyskoczenie z 3 żetonów na tron, żeby jechać przed mną i namówienie Targa na wsparcie - w takim układzie faktycznie mogłeś odpuścić licytację na miecz i kruka - świetne zagranie.

Ja do końca kitrałem z kolei żetony, bo zdobycie dla mnie gwiazdek było być albo nie być w tej partii, gdzie od samego początku walczę na razie o przetrwanie :cool: :mrgreen:
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Mar, 2019   

Opcja numer 3 - brak wsparcia to to samo co opcja wsparcia Ciebie :wink:
Nie gram ofiary, tak są ułożone morza, że obaj atakujemy żeby przeżyć - nie powiesz mi,że to M+1 nie idzie na moje morze :lol: Jeden będzie ofiarą, drugi wygranym, niezależnie od rozstrzygnięcia.

Nie udaję słabszego - przed licytacją i mobilizacją Ty byłeś słabszy, teraz układ sił się zmienił; jeszcze zaraz zrobisz 2 nowe statki

Wybrzeże Braavos mnie nie interesuje, statek tam poszedł tylko po to żebyś nie mógł się tam wycofać. Wychodzę stamtąd w następnej rundzie, specjalnie na prośbę nie wycofałem się tam w poprzedniej rundzie.
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Mar, 2019   

Baldur napisał/a:
I na poczet prośby tej przelewam na konto Targa moją ostatnią sztukę złota.

zs:
Arryn 1→0
Targaryen 5→6

lukipeki napisał/a:
Ja również przelewam jako zaliczkę, ale 2 sztuki, trzecią po wsparciu, i dokładam jeszcze czwartą na koniec rundy jak dostanę z CP

Stark 3→1
Targaryen 6→8
 
     
gamaliel
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Mar, 2019   

Po analizie
wspieram Arryna
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Mar, 2019   

gamaliel napisał/a:
Po analizie
wspieram Arryna


Dziękować. Rycerze Doliny bedą pamiętać.

Dowódca na PW, bo Stark jeszcze nie wybrał.
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Mar, 2019   

Północ też będzie pamiętać chociaż zupełnie nic jej to nie da
Broni 0, nie ma sensu nic rzucać.

Ogólnie słabo rozwiązane są morza w tej części mapy. Przy mobilizacji i przekupnej jedynce Arryna, Stark jest bez szans. No ale trudno
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Mar, 2019   

Była oczywiście:

Anya Waynwood [1].

Słabo niesłabo. Jakby nie wypadła musztra i clash to zupełnie inaczej by to wyglądało. Klasyczny GoT.
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Mar, 2019   

zs:
Targaryen 8→11
Arryn 0→3

Teraz Martell
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Mar, 2019   

statek na pomarańczowy brzeg, statek na morze myruskie, proszę Targaryena o wsparcie
 
     
gamaliel
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Mar, 2019   

Udzielam wsparcia martelowi
 
     
Koper
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Mar, 2019   

pewnien Doran bo i tak przegrywam więc broni Melisandre
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Mar, 2019   

Koper napisał/a:
pewnien Doran bo i tak przegrywam więc broni Melisandre


Oj, nie wiem czy się nie pospieszyłeś, bo Martell chyba jeszcze dowódcy nie wybrał...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.22 sekundy. Zapytań do SQL: 13