galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ROK 2019 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Autor Wiadomość
Alberto Barbosa

Wysłany: Nie 17 Lut, 2019   

Co się dzieję z ta aplikacją do descenta? Już minął rok odkąd dostaliśmy spolszczoną pierwszą kampanię i od tego czasu cisza. Wszystkie inne wersje językowe zdążyły w tym czasie zaaktualizować większość scenariuszy w swoich językach, w tym czesi, którzy nie mają jedynie tej najnowszej.

Polska to naprawdę jakiś mniejszy rynek niż czeski, że czechom się to bardziej opłaca, a wam nie? Będę rozczarowany, jeśli w najbliższej aktualizacji nie spolszczycie pozostałe kampanie.

Krzysiek

Wysłany: Pon 18 Lut, 2019   

Berni77 napisał/a:
Nie jestem pracownikiem Galakty ale chętnie odpowiem ci z wieloletniego biznesowego doświadczenia:
Gdy jakikolwiek producent wypuszcza nowszy model czegokolwiek to zamyka linie wcześniejszego modelu właśnie po to, by wymusić na klientach kupno nowszego produktu wraz z wszelkimi akcesoriami / dodatkami do niego.
Mówiąc prosto i brutalnie: ma w nosie to czy klienci lubią starszy produkt i czy go mają lub chcą rozbudowywać o kolejne opcje. Ma się sprzedawać nowy produkt i cała linia dodatków do niego bo z niego ma się nachapać nowej / większej kasy. Cały plan biznesowy korpo opiera się na wydawaniu co jakiś czas nowszej wersji produktu, dodatków do niego, a po roku lub dwóch zamknięciu linii i zrobieniu wersji xxx i karuzela zaczyna kręcić się od nowa.
W takich czasach niestety żyjemy.
Przemo819 napisał/a:
Przyznam, że nie rozumiem polityki zamykania wznowień dodatków do serii Horror w Arkham II. Kolejna edycja jest już praktycznie inną grą, więc obie mogą istnieć i istnieją oddzielnie. Tymczasem wyprzedane dodatki w drugim obiegu zaczynają osiągać coraz wyższe kwoty, a na tym fakcie cierpi nie tylko kieszeń kupującego ale też i wydawcy, który mógłby puścić mniejszy limit, nawet droższy, ale wypełniający lukę rynku. Zapotrzebowanie jak widać ciągle jest, wystarczy zobaczyć posty na forum o treści "kupię dodatek". Byłbym rad, jakby pracownik Galakty ustosunkował się szerzej do powyższej kwestii - coraz więcej osób o to pyta, a temat nie znajduje ciągu dalszego. Uważam, że powinien.
[offtopic]Przemo819, nie jesteś pierwszą osobą która ma problem ze zrozumieniem co tu się zadziało. Ale Galakta nie ma w tej sprawie nic do powiedzenia, znaczenie ma tu tylko polityka FFG/Asmodee. Jak wyjaśnił Berni77 nowa edycja zastępujaca starą to standard.
Natomiast wg. mnie FFG popełniło błąd wypuszczając nową grę jako trzecią edycję Arkhama. Przy takiej ilości różnic mogliby ją sprzedawać jako np. "Baleful Horror" i zarabiać zarówno na tym jak i na dodrukach AH2ed.
Grupy docelowe dla tych dwóch gier różnią się i wątpię żeby ludzie zawiedzeni tym że nie mogą kupić AH2ed myśleli sobie "Oj, trudno, to kupię trzecią edycję".
Jeśli już to zawiedziony fan z braku AH2ed kupi Eldritch Horror bo te gry są nawet zauważalnie podobne. Albo zupełnie inną grę.
AH3ed kupią fanowie karcianki i może część fanów Posiadłości Szaleństwa.[/offtopic]

poket 

Wysłany: Wto 19 Lut, 2019   

Dwa krótkie pytania :
1. Czy seria EXIT będzie dalej rozwijana przez Galaktę? Po niemiecku wyszły już 4 części których nie ma u nas.

2. Descent Aplikacja - Czekam z niecierpliwością na przetłumaczenie innych kampani. Dodam że prawdopodobnie kupię Cienie Nerekhall kiedy będę miał możliwość zagrania drugiej kampanii po polsku. Na kiedy mam szykować dukaty?

Szpak19

poket napisał/a:
Descent Aplikacja - Czekam z niecierpliwością na przetłumaczenie innych kampani. Dodam że prawdopodobnie kupię Cienie Nerekhall kiedy będę miał możliwość zagrania drugiej kampanii po polsku. Na kiedy mam szykować dukaty?

+1 :D

preston44 

Czy wydacie po polsku najnowszy dodatek do Znaku Starszych bogów Omens of the Pharaoh ?

mluckner

Wysłany: Pią 22 Lut, 2019   

Czy i kiedy bedzie dodruk Nieopisywalnej przysięgi z Horror w Arkham LCG?

kowal85

Wysłany: Pią 22 Lut, 2019   

preston44 napisał/a:
Czy wydacie po polsku najnowszy dodatek do Znaku Starszych bogów Omens of the Pharaoh ?

Podpisuję się pod tym pytaniem :)

mmag

Wysłany: Pon 25 Lut, 2019   

Czy będzie dodruk mat z mapą do "Gry o Tron"?

ghoust

Wysłany: Wto 26 Lut, 2019   Battlestara - szansa na dodruk

Witam. Zauważyłem ze z forum zniknął wątek Battlestar Galactika. Rozumiem ze plany dodruku podstawki zostały zarzucone, mimo ze na rynku widać bardzo duży popyt na ten tytuł. Czy przyczyna jest wygaśniecie jakichś umów lub licencji? To trochę dziwne ze firma nie reaguje na widoczne zapotrzebowanie na rynku. (podobna sytuacja była z Mage Knight - nakład wyczerpał się zanim po 3 dniach od ogłoszenia przedsprzedaży). Może warto się przyjrzeć temu!

wasyl

Wysłany: Wto 26 Lut, 2019   

gajus21 napisał/a:
wasyl napisał/a:
Czyli jednak dodruk wersji PL przespany...(?) (czy może - oby - temat będzię aktualny lada chwila ?)

https://www.fantasyflightgames.com/en/upcoming/

Cytat:

[...]
"The Hobbit: Over Hill and Under Hill" - On the boat
"The Hobbit: On the Doorstep" - On the boat
"The Black Riders" - On the boat
[...]

Poproszę zatem wydawnictwo tym bardziej teraz o komentarz, czy należy nastawić się na "zdobycie" wersji EN, czy jednak jest na co czekać?

Ja przyznam się już straciłem nadzieję i powoli wyprzedam kolekcję polską i kupię po ang. Szkoda czekać na dodruk.

Nadzieja umiera ostatnia... Choćby z tego powodu osobiście wersji polskiej się nie pozbędę (bo daje też np. możliwość bezproblemowego zagrania z moją córką), w ostateczności będę - niechętnie - łączył z wersją ang.
Natomiast...
Jak wynika ze strony amerykańskiego amazon'a już jutro (2019.02.27) dostępne będą w zamówieniu ww. dodruki (np. https://www.amazon.com/gp...8&condition=new ). Nadal nie wiem, jak się to ma do potencjalnej polskiej wersji. I już nawet nie liczę w tej chwili specjalnie na odpowiedź Galakty, że jest/będzie polska wersja bieżącego dodruku (może jednak już się pogodziłem, że nic z tego), co oczekuję jasnego postawienia sprawy, czy:
a) polski dodruk w ogóle nie jest już rozważany (tj. nawet, gdy międzynarodowy dodruk będzie miał miejsce Galakta nie będzie w tym partycypowała),
czy
b) przy najbliższej, nieokreślonej (a może właśnie jest jakiś znany horyzont takiego potencjalnego zdarzenia?) czasowo okazji polski dodruk będzie miał miejsce (oczywiście z perspektywy dnia dzisiejszego, bo co będzie kiedyś, tego nikt nie wie).

To naprawdę pozwoli nam, graczom przynajmniej na podjęcie jakiejś decyzji (czy należy zadbać o zaopatrzenie się w bieżący dodruk i nie przegapić choćby wersji angielskiej).

Druga sprawa to (zakładając brak dodruku w wersji polskiej), czy Galakta wspomoże pod tym względem swoich graczy i zajmie się przynajmniej sprowadzeniem dodrukowanych dodatków w wersji angielskiej i ich sprzedażą w swoim sklepie?

enrike 

Wysłany: Wto 26 Lut, 2019   

DanielRk napisał/a:
Witam,
Czy jest jakaś szansa na wznowienie dodatku Descent - Kruczy Dwór?

Dołączam siędo pytania.

Lunar 

Wysłany: Sro 27 Lut, 2019   

Pytamy dalej o zestawy kafelkowe do Posiadłości Szaleństwa 2 ed. :sad:

Moryc

Wysłany: Czw 28 Lut, 2019   

Lunar napisał/a:
Pytamy dalej o zestawy kafelkowe do Posiadłości Szaleństwa 2 ed. :sad:

Ale po co pytasz jak wiadomo ze ich NIE BEDZIE. To oficialna zapowiedz FFG. Nie bedzie dodruku i tyle.
Ja natomiast pytam kiedy PRZERAŻAJĄCE PODRÓŻE w wersji pl?
Beda w marcu czy obsuwa?

Chrostek84 

Wysłany: Pią 01 Mar, 2019   

Wiem, że jesteście bardzo mocno zajęci waszą kampanią na Kickstartera, ale może:
zostały ustalone jakieś konkrety w sprawie kolejnej fali druku na żądanie ?
Czy zmieniło się coś (tzn będzie wydany) w sprawie ostatniego dodatku do Znaku Starszych Bogów czyli Omens of the Pharaoh ?

Ndl 

Wysłany: Sob 02 Mar, 2019   

Descent: Wędrówki w mroku:

1. Czy przetłumaczycie pozostałe zestawy H&M Collection?
2. Czy planujecie wydanie Lost Legends (normalnie lub w wersji DNŻ; https://www.fantasyflight...1/lost-legends/ )?

Odpowiedz do tematu