galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PBF#147 - Drogon, Viserion, Rhaegal
Autor Wiadomość
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2019   

Ciekawe te karty. Opcja z wyrzuceniem karty na stałe z gry - fajna nowinka. Juz widzę to combo viserys + khal drogo ;)
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2019   

Cytat:
Sorry że nie po polsku.

Spróbuję przetłumaczyć, żeby mieć też jakiś wkład :mrgreen:

Khal Drogo [4][miecz]+1 do siły karty za każdego rycerza znajdującego się na obszarze bitwy. Po bitwie dowódca zostaje usunięty z gry.
Arstan Whitebeard [3][miecz][wieża]
Ser Jorah Mormont [2][miecz][wieża]
Xaro Xhoan Daxos [2]Jeśli na obszarze bitwy posiadasz więcej statków niż Twój przeciwnik, Twoje statki zapewniają premię do siły +2, a nie +1
Viserys Targaryen [1] Możesz odrzucić innego dowódcę ze swojej ręki aby dodać jego siłę do tej karty. Jeśli przegrasz tę bitwę Viserys zostaje usunięty z gry.
Daenerys Targaryen [1] Jeśli na obszarze bitwy znajduje się smok dodaj +2 do siły tej karty
Ilyrio Mopatis [0] Po bitwie otrzymujesz tyle żetonów władzy, ile wynosi różnica w ostatecznej sile armii w tej bitwie. Następnie jeśli masz więcej niż 5 dostępnych żetonów władzy dowódca zostaje usunięty z gry.

Pytania:
Khal liczy rycerzy niezależnie czy to swój czy przeciwnika? Chyba tak?
Xaro wspierające też? chyba tak, ale wolę się upewnić
Viserys jest odrzucany z gry tylko jeśli ktoś skorzysta z możliwości dodania innej karty i przegra czy po postu jeśli przegra, niezależnie od tego czy dodawał czy nie?
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2019   

eSzopiklon napisał/a:

To trzeba będzie podczas wysyłania rozkazów jakoś to oznaczać.

Hm, to może:
mS
mM-1
mB
?

Zresztą, jak kto woli. Byleby to było czytelne.

eSzopiklon napisał/a:
czyli rozumiem że już postanowione- gramy talią A i nowymi Arrynami

Nie widzę sprzeciwu, więc może niech już tak zostanie.

Cytat:
Spróbuję przetłumaczyć, żeby mieć też jakiś wkład

Nie ma potrzeby. Ja już to przepisałem z wersji PL. Po prostu potrzebowałem trochę czasu. :oops:
Ale dzięki za chęć pomocy.

eSzopiklon napisał/a:
Pytania:
Khal liczy rycerzy niezależnie czy to swój czy przeciwnika? Chyba tak?
Xaro wspierające też? chyba tak, ale wolę się upewnić
Viserys jest odrzucany z gry tylko jeśli ktoś skorzysta z możliwości dodania innej karty i przegra czy po postu jeśli przegra, niezależnie od tego czy dodawał czy nie?

1. "Każdą twoją jednostkę rycerzy"
2. Nie, liczą się tylko statki występujące na obszarze ogarniętym bitwą.
3. Dobre pytanie. Jeśli komuś chce się poguglać na temat tej karty, to będę wdzięczny.
Ostatnio zmieniony przez Ril Pią 15 Lut, 2019, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2019   

cd.

Lysa Arryn [4] Jeśli bitwa toczy sie na obszarze z żetonem obrony i ją wygrasz, możesz wziąć tę kartę na rękę zamiast ją odrzucać
Spiżowy John Royce [3][wieża][wieza][miecz]
Ser Varis Egen [2] Jeśli siła karty Twojego przeciwnika wynosi 2 lub mniej, ta karta otrzymuje +1 do siły i 2 symbole wieży
Harry Hardyng [2][miecz]
Godric Borrell [1] Jeśli bronisz się na obszarze morskim, ta karta otrzymuje +1 do siły za każdy sąsiadujący obszar lądowy który kontrolujesz
Anya Waynwood [1] Jeśli wygrasz tę bitwę, Ty i każdy kto udzielał Ci wsparcia otrzymuje 3 żetony władzy
Robert Arryn [0] Jeśli się bronisz, po bitwie możesz usunąć z gry Roberta Arryna i kartę przeciwnika o najniższej sile z jego stosu kart odrzuconych

Pytania
Lysa Nie ma znaczenia czy na obszarze jest Twoja obrona czy przeciwnika
Robert Jeśli są dwie o takiej samej sile to kto wybiera?
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2019   

eSzopiklon napisał/a:
Cytat:
Sorry że nie po polsku.


Pytania:
Khal liczy rycerzy niezależnie czy to swój czy przeciwnika? Chyba tak?
Xaro wspierające też? chyba tak, ale wolę się upewnić
Viserys jest odrzucany z gry tylko jeśli ktoś skorzysta z możliwości dodania innej karty i przegra czy po postu jeśli przegra, niezależnie od tego czy dodawał czy nie?


Wg mnie nie, tak, zawsze

I oczywiście że nie jestem zadowolony, jak chyba każdy chciałem Targa :grin:
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2019   

Cytat:
Nie ma potrzeby. Ja już to przepisałem z wersji PL.

No to się pospieszyłem. Ale przynajmniej zapoznałem się z nowymi dowódcami, a pytania pozostają aktualne
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2019   

Z tą Lysą Arryn to chyba odkryłeś błąd w polskim tłumaczeniu.
Porównajcie karty PL i ENG.
Jeśli to prawda, to straszna wtopa wersji PL.

A co do Xhoana, to moim zdaniem nie macie racji. :sad:

Cytat:
Robert Jeśli są dwie o takiej samej sile to kto wybiera?

Myśłę, że ten, kto usuwa, czyli gracz Arrynów. W przeciwnym razie byłoby napisane, że to przeciwnik musi usunąć tą kartę.
Ostatnio zmieniony przez Ril Pią 15 Lut, 2019, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2019   

Cytat:
Każdą twoją jednostkę rycerzy

Podobna sytuacja jak z Lysą, w wersji angielskiej którą wstawiłeś na 1 stronie nie ma "Twoją", więc tak przetłumaczyłem :wink:
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2019   

Przepraszam, ale w źródle z którego korzystałem dwóch różnych ludzi przytacza inną treść tej karty khal Drogo. W jednej jest "your knights", w drugiej "knights".
To co podałem po angielsku nie jest więc miarodajne.

https://boardgamegeek.com/thread/2042692/house-cards-mother-dragons

Chyba trzeba zrobić dokładniejszy research. :s I odnaleźć jak to wygląda na oryginalnych kartach.
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2019   

Z tym Khalem Drogo to wydaje mi sie, ze za wszystkie jednostki rycerzy niezależnie od właściciela. W przeciwnym razie byłoby raczej zaznaczone ze za „each your unit”.

Viserys - tu bym z kolei interpretował ze wypada z gry dopiero jak wykorzysta swoją zdolność.
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2019   

Cytat:
Gra już do mnie idzie.

Jak rozumiem kupiłeś ten dodatek Ril? To najlepiej jak Ci przyjdzie to sprawdzisz która wersja dokładnie jest na kartach. A kupiłeś po polsku czy angielsku?
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2019   

Baldur napisał/a:
Viserys - tu bym z kolei interpretował ze wypada z gry dopiero jak wykorzysta swoją zdolność.

Cytat:
You may discard a house card from your hand to add it's printed combat strength to your combat strength. If you lose this combat, remove Viserys Targaryen from the game.

Moim zdaniem, gdyby do odrzucenia karty musiał być spełniony dodatkowy warunek poza "if you lose this combat", to byłoby to podane w jednym zdaniu, np:
"You may discard a house card from your hand to add it's printed combat strength to your combat strength, if you then lose this combat, remove Viserys Targaryen from the game."

To pewnie mało gramatyczne, ale jakoś tak bym to sobie wyobrażał. :/ Chyba że zwrot "this combat" ma oznaczać "tą walkę, w której użyłeś zdolności Viserysa", ale nie wiem czy to nie byłaby nadinterpretacja.

eSzopiklon napisał/a:
Cytat:
Gra już do mnie idzie.

Jak rozumiem kupiłeś ten dodatek Ril? To najlepiej jak Ci przyjdzie to sprawdzisz która wersja dokładnie jest na kartach. A kupiłeś po polsku czy angielsku?

Już do mnie przyszedł. Mam wersję polską i karty z niej zapisałem w pierwszym poście.
Myślę że Khal Drogo po polsku jest ok. Przyjrzyjcie się, co napisała pierwsza osoba pod podanym przed chwilą linkiem.
https://boardgamegeek.com/thread/2042692/house-cards-mother-dragons
Co do Lysy Arryn, to...



... to chyba zamyka temat. Polskie tłumaczenie jest poprawne; bierze się pod uwagę tylko obronę Arrynów.
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2019   

Co do Viserysa - ok, źle doczytałem za pierwszym razem. :oops: Zapomniałem, że w drugm zdaniu jest mowa o przegraniu bitwy. W takim układzie jestem za interpretacją, że niezależnie od użycia czy też nie użycia zdolności Viserysa - odpada on z gry tylko i wyłącznie, jeżeli Targ przegra bitwę, w której zagrał tego dowódcę.

Z Khalem i Lysą już chyba wszystko jasne.
 
     
Horn-Varelius
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2019   

Zakładam że startowe jednostki są inne niż to co aktualnie widzimy? Czy tylko w przypadku wasali inaczej by to wyglądało?
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Lut, 2019   

mi trochę zajmie wczytanie się w instrukcję :oops:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 14