galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PBF#137 Mistrzostwa forum w GoT vol. 1 - Gra o Tron
Autor Wiadomość
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Paź, 2018   

eSzopiklon napisał/a:
Przemyślałem sprawę, i przykro mi Lordzie Bara ale jednak muszę zająć to CrP, policzyłem że zdejmując ten marsz dałbym Ci po prostu 9 punktów za darmo, a to byłoby nie fair nawet wobec innych graczy.

Zgaduję, że to raczej kruki Cię "naprostowały". No ale skoro tak być musi... to trudno. Grajmy dalej.
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Paź, 2018   

No to ja rzecz jasna wszystko na Riverrun
Bez sensu się czaić z dowódcą, atakuje Jaime
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Paź, 2018   

Noo, kończymy to, chcę sobie już oficjalnie dopisać zwycięstwo :wink: . Ruch Boltona na nic nie wpływa więc można go wykonac od razu. W sumie mój też jest chyba oczywisty więc Grey niech podaje co wybiera
 
     
gamaliel
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Paź, 2018   

Asha
 
     
Horn-Varelius
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Paź, 2018   

http://tinyurl.com/hEFMAlrz97MnWe6ilgLa
http://npiguet.github.io/...IHhmI7EjuSAgA..
Greyjoy podaje gdzie się wycofuje. Ostatni marsz Boltona.
 
     
gamaliel
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Paź, 2018   

wycofuje się na palec flinta
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Paź, 2018   

M+0: Kn zostaje
Fm The Stony Shore
Kn na Karhold
Dowodzi Rose
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Paź, 2018   

zagrałem za Barę davosa i wycofałem na fingers
ja ruszam piechura na dornish, reszta atakuje reach, z mieczem i najlepszą kartą mam 11, zakładam że grey płaci 6 i wygrywa

moim zdaniem tak wyglada ostateczna mapa
http://tinyurl.com/fQaYMZha5V34jHlMRUfE

GM niech sprawdzi, zatwierdzi i policzy punkty do Ligi

BTW, przydałoby się w tym temacie w pierwszym poście zrobić ranking punktowy Ligi. Dodasz Lukipeki?
 
     
Horn-Varelius
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Paź, 2018   

Na moje liczenie punkty wyglądają następująco:
gamaliel - 39
Baldur - 19
Germanus - 43
lukipeki - 46
Ril - 22
eSzopiklon - 100

Proszę zainteresowanych o sprawdzenie swojego wyniku :-p .

Kilka pytań co do punktacji mi się nasuwa:
Obszary morskie też liczą się na koniec jako kontrolowane za 1 pkt(tak liczyłem)? Portów nie liczyłem bo są jednoznaczne z kontrolą obszaru lądowego, poprawić to? I ostatnie, tutaj nie było akurat z tym problemu - pkt za bogactwo, co jeśli na pozycji 1,2,3 będzie zwycięzca? Coś przepada czy go nie klasyfikujemy na potrzeby punktacji?
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Paź, 2018   

Było to podawane w opisie początkowym:
Za każdy obszar, w którym gracz ma jednostkę lub żeton władzy, dostaje punkt. W związku z tym, jeśli ktoś ma w porcie statek, to też należy mu się za niego punkt. Zamysłem punktów za obszary było odzwierciedlenie pewnej potęgi gracza, jego zasięgu, a także możliwości wynikających z liczby dostępnych rozkazów do wyłożenia, stąd doliczenie statków w porcie

Co do punktów za hajs - zwycięzcy nie bierzemy pod uwagę w ogóle.
Ostatnio zmieniony przez lukipeki Nie 28 Paź, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Paź, 2018   

I mam uwagę co do edytowania mapy - już kiedyś poruszałem ten problem, jak komuś się nie wyświetlała dana jednostka na mapie(a jest to robione nagminnie przez praktycznie wszystkich :razz: ):

Jeżeli z jakiegoś powodu zmieniacie rozpiskę jednostek na danym obszarze na mapie, np ktoś przegrał bitwę i się wycofuje, albo ktoś wyruszył całą armią z danego obszaru, to proszę przy edycji mapy wymazywać CAŁY wpis odnośnie tego obszaru, a nie tylko wypisane jednostki.

Zostawienie czegoś takiego:

Riverrun:

Powoduje burdel, i program tego nie ogarnia
Efekt tego jest taki,że mi teraz nie wyświetla się jeden z koni w Riverrun, mimo że wpis pokazuje jasno jak wół: fm, kn, kn
Ale wyżej u Lannistera jest jeszcze drugi wpis Riverrun:, i u Greyjoya jest taki sam wpis
Program traktuje coś takiego jako jedną jednostkę, a jako że limit jest 4, to tutaj już zabrakło jednego miejsca

Proszę sobie to wbić do głowy: NIGDY nie usuwamy samych jednostek ze spisu, zawsze całą linijkę

W związku z tym, powinienem mieć 49 punktów, jeszcze 2 za konia i 1 za statek w porcie
 
     
Horn-Varelius
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Paź, 2018   

lukipeki napisał/a:
Było to podawane w opisie początkowym:
Za każdy obszar, w którym gracz ma jednostkę lub żeton władzy, dostaje punkt. W związku z tym, jeśli ktoś ma w porcie statek, to też należy mu się za niego punkt. Zamysłem punktów za obszary było odzwierciedlenie pewnej potęgi gracza, jego zasięgu, a także możliwości wynikających z liczby dostępnych rozkazów do wyłożenia, stąd doliczenie statków w porcie

Co do punktów za hajs - zwycięzcy nie bierzemy pod uwagę w ogóle.

Ok. A co z pustym portem? Jest za niego punkt czy tylko za taki ze statkiem?
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Paź, 2018   

Nie ma, bo nie spełnia żadnego z powyższych warunków
 
     
Horn-Varelius
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Paź, 2018   

Ok. Wszystko jasne. Czyli poprawki +3 dla Ciebie i +2 dla Germanusa za statki w porcie. Tak to powinno wyglądać ostatecznie o ile ktoś nie ma dodatkowych reklamacji.

gamaliel - 39
Baldur - 19
Germanus - 45
lukipeki - 49
Ril - 22
eSzopiklon - 100
Ostatnio zmieniony przez Horn-Varelius Pon 29 Paź, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Paź, 2018   

+2 dla Germanusa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 13