galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
(kilka podstawek) vs (1 podstawka i wszystkie dodatki)
Autor Wiadomość
alpha70
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Wrz, 2018   (kilka podstawek) vs (1 podstawka i wszystkie dodatki)

Poniższe pytanie z pozycji osoby, która nie miała okazji grać w GoT LCG:

W recenzjach są zalecenia żeby kupić 2-3 podstawki, bo inaczej jest mało kart. Co jednak w przypadku gdy ktoś (w sensie ja) zaczyna od zera i korzystając z aktualnej promocji kupiłby WSZYSTKO: 1 podstawkę + wszystkie duże dodatki + wszystkie małe dodatki?

Czy taka w/w kombinacja zdejmuje potrzebę kupowania 2-3 podstawek?
Czy może jednak tego co daje podstawka nie da się nadrobić dodatkami?
 
     
shaigan
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Wrz, 2018   

Jeżeli faktycznie czytałeś recenzje, to niemal w każdej jest to dokładnie wyjaśnione. Dwie podstawki w jej przypadku przydają się nawet jeżeli grywasz domowo z kotem. W podstawce masz wiele kanonicznych postaci z got i wszystko w 1 egzemplarzu, a mechanizm duplikatów pozwala im rozwinąć skrzydła. Do tego podstawki są tak zrobione, że kupując drugi egzemplarz nie dostaniesz kart x6 jak w przypadku wcześniejszych LCG galakty, nic się nie marnuje. Może ktoś ma na ten temat inną opinię ale dla mnie 1 podstawka + dodatki to jest zły wybór, lub wręcz głupi.
 
     
alpha70
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Wrz, 2018   

shaigan napisał/a:
mechanizm duplikatów pozwala im rozwinąć skrzydła


Recenzje czytałem, ale instrukcji już nie. Ten wspomniany mechanizm zapewne ma znaczenie, ale ja o nim nic jeszcze nie wiem. Recenzje nie tłumaczą instrukcji, więc nic mi one nie dały w tej kwestii.

Widzę, że muszę najpierw poznać zasady, bo inaczej nie do końca to wszystko rozumiem :)
 
     
shaigan
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Wrz, 2018   

Polecam tą recenzję:
http://pelnapara.znadplan...arody-westeros/

Jej autor odnosi się do "problemy kilku podstawek".

Ten sposób rozbijania wersji podstawowej zawsze wprowadza sporo zamieszania. Ludzie mają wrażenie że jedna podstawka to już gra i jest ten ciąg na dodatki. A przecież dodatek to tylko 20 wzorów kart w 3 kopiach, 6 dodatków to 120 wzorów kart. Dlaczego miałby wnosić do gry coś więcej niż kolejna podstawka.
W przypadku takiego np netrunnera, który jest asymetryczny i na dwie osoby, zakup 3 podstawek daje nam po 9 kopii niektórych kart, których używać może tylko jeden gracz. Z tyłu głowy kołacze się ta niesprawiedliwość. W przypadku got, podstawki zostały podzielone bardziej "sprawiedliwie". Owszem neutralnych kart będzie więcej niż 3, ale grając ze wspomnianym poprzednio kotem, w jego talii one też znajdą zastosowanie (np makowe mleko). W przypadku netrunnera można było tym napalić w piecu.

Zasadniczo ja podszedłbym w taki sposób:

Na początek jedna podstawka i nic więcej.

Jak gra się spodoba to koniecznie jeszcze przynajmniej jedna.

Zakładając że budżet nie jest z gumy i nie można mieć wszystkiego to raczej podzieliłbym te pieniądze tak że zrezygnowałbym z jednego cyklu który wyjdzie około 75pln i kupił podstawkę).

Dopiero druga sztuka pozwala złożyć mono talie, czyli np Talie Starków. Oczywiście kupując dodatki też można składać pełne talie, ale dlaczego miałoby być ciekawsze zagrywanie 3 kart z małych dodatków a nie 3 z podstawek?
 
     
alpha70
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Wrz, 2018   

Już trochę za późno, bo skorzystałem z okazji i zamówiłem po 1 szt wszystkiego :)
Zobaczymy jak to wyjdzie. Zawsze zostanie w razie czego tylko zakup podstawki.
 
     
Janekgrabek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Paź, 2018   

do domowego grania w dwie osoby w zupełności wystarczy 1 podstawka i pozostałe dodatki, nie musisz mieć duplikatów wszystkich wiodących postaci, a i w dodatkach często pojawiają inne karty z tymi postaciami, które mogą odgrywać rolę duplikatów. Nawet takie granie jest ciekawsze bo nie wiadomo jaka pierwsza karta przyjdzie na rękę. W wersji turniejowej to obowiązkowo trzy podstawki, bo wtedy ważne jest jaka karta pierwsza przyjdzie na rękę. Dlatego przy obecnej promocji zakup kolejnych podstawek to niewielki wydatek, a w przypadku gdy się gra w więcej osób to wręcz konieczność, bo zabraknie ci żetonów.
 
     
alpha70
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Paź, 2018   

Czyli mimo wszystko trzeba będzie dokupić jeszcze 2 podstawki.
No niech będzie.... tylko gdzie ja to wszystko pomieszczę :)
Zbiera się tego już trochę... jakiś specjalny pokój z regałami by się przydał na moje hobby :)
 
     
podlygracz
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Paź, 2018   

A ja mam pytanie dotyczące Cykli, czy któryś jest szczególnie wart polecenia i powinienem zakupić w pierwszej kolejności (mam dwie podstawki i wszystkie duże rozszerzenia) ?
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Paź, 2018   

kupuj tak jak były wydawane. Pograj trochę i potem znów dokup ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13