galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Posiadłość Szaleństwa IIed., a 2 bohaterów
Autor Wiadomość
YoYo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Sty, 2018   Posiadłość Szaleństwa IIed., a 2 bohaterów

Cześć!

Jakie są Wasze doświadczenia w PSzIIed. z graniem dwoma bohaterami (przeciwko.. appce ;>)?
Osobiście mam wrażenie, że nie jest do końca to dobrze wyskalowane, naprawdę wygrać trudno, brak tego trzeciego bohatera, albo dodatkowego ruchu.

Ostatnio jakoś wciąż przegrywany (grając we dwie osoby), albo jest już tuż tuż, widać, że niewiele zabrakło, a i tak przegrana finalnie.

Coś z tym balansem jest nie tak. Niby można też od razu gdzieś tam gnać, zamiast badać i odkrywać każdy krążek, pogadać z osobą, ale to nie Chińczyk przecież, tylko gra przygodowa.

FFG np. przy Descencie (o poniekąd podobnym schemacie rozgrywki), w którymś FAQ wprowadziło, że jak uczestniczy tylko dwóch bohaterów to mają extra dodatkową akcję zwykłą.
Może coś takiego powinno być i tutaj? Nie wiem. Jak Wam idzie rozgrywka we dwóch bohaterów?
 
     
SnaQ
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Sty, 2018   

Moim zdaniem, im mniej graczy tym więcej zależy od szczęścia, a konkretnie od wylosowanego wyposażenia. W dwóch dwuosobowych grach w tym samym scenariuszu mieliśmy zupełnie inne efekty: w pierwszej przedmioty nam podeszły i poszło jak po maśle. w drugiej - mieliśmy te same bronie, ale inne postaci, które słabo sobie z nimi radziły do tego brak ofensywnych zaklęć i zostaliśmy zmasakrowani.

Ale to wcale nie znaczy, że grając w więcej osób jest dużo lżej. Aplikacja skaluje poziom zdrowia potworów, chyba także ich ilość oraz intensywność zdarzeń. W tej grze założeniem jest ciągły brak zasobów i czasu. Graliśmy w piątkę i też zebraliśmy łomot. Ale nie o wygraną tu przecież chodzi, lecz o przygodę i emocje, a tych nam nie brakowało i pomimo przegranej wszyscy byli zadowoleni.
 
     
krzysztof1986
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Sty, 2018   

ja gram na dwóch badaczy i oto moje wrażenia
1. Scenariusz Krąg wieczności zaliczony za pierwszym razem. bez większych problemów
2. Ucieczka z Innsmouth zaliczona za 3cim razem ale... (pierwsza gra porażka totalna zabrakło czasu, nie doszliśmy do połowy scenariusza, po tej grze poczytałem na forach o tym że ten scenariusz jest FATALNIE zeskalowany na dwóch graczy więc wprowadziłem home rule w postaci 3 akcji na badacza.. z tym udogodnieniem drugie podjeście także porażka ale było już wyraźnie lepiej... 3 podejście także z 3 akcjami i tu już poszło ładnie, nie jakoś wybitnie troche się trzeba było napocić ale ostatecznie się udało z lekkim zapasem czasu)
3. Wiecej scenriuszy narazie nie grałem, ale z tego co czytałem to na dwóch badaczy (oprócz drugiego scenariusza) to tak mniej więcej 30-40% wygranych gier więc chyba nie jest tak źle :)
tu masz link do statystyk innych graczy
https://boardgamegeek.com/thread/1619768/statistics-submit-your-plays
 
     
obsrana sroka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

Mnie w pierwszy scenariusz dwoma postaciami grało się w miarę ale niestety końcówka była już zbyt ciężka i przegrałem. Muszę zobaczyć jak będzie na 3 postacie albo 2postacie/3akcje
 
     
oinek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

Ja zawsze wolę dołożyć badacza niż dokładać dodatkowe akcje wychodzi się na tym lepiej więcej badaczy większe szanse więcej dodatkowych umiejętności.
 
     
prawdopodobnie
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Wrz, 2018   

Może to jest tak, że te gwiazdki opisujące poziom trudności sugerują również na ile osób jest zaplanowany scenariusz?

Pierwszy ma dwie gwiazdki i fajnie się gra na dwóch - nie za ciężko i nie za lekko. Przeszedłem za drugim razem /za pierwszym raczej uczyłem się zasad niż faktycznie grałem/
Drugi ma cztery gwiazdki i przejście go tylko dwójką bohaterów to jest wyścig z czasem. Musisz dokładnie wiedzieć czego po kolei szukasz i mieć dobre wyniki na rzutach kościami.

Grałem pierwszy scenariusz na cztery osoby i był to raczej spacerek, a nie wyzwanie. Nie pojawiło się więcej potworów - nie odczułem że są silniejsze. Miałem czas żeby dokładnie i bez stresu wszystko poodkrywać.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13