galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PBF#144 - Martwy nie zna strachu
Autor Wiadomość
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Sie, 2018   

To jak w koncu stanęło z tymi dowódcami i pustymi kartami? miałem ze strony zaległości z dyskusji i po przeczytaniu nie wiem do końca czy dobrze rozumiem. Niezależnie czy jest się atakującym czy broniącym trzeba wysłać dowódcę na PW? I jesli pprzeciwnik nie użyje karty to można zdecydowac o nieużywaniu swojej, ale nie o zmianie jej na inną?
 
     
Horn-Varelius
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Sie, 2018   

Dokładnie tak jak piszesz. Zmiana na innego była nadinterpretacją.
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Sie, 2018   

eSzopiklon napisał/a:
Niezależnie czy jest się atakującym czy broniącym trzeba wysłać dowódcę na PW? I jesli pprzeciwnik nie użyje karty to można zdecydowac o nieużywaniu swojej, ale nie o zmianie jej na inną?

Tak, na tym stanęło.

Nie jest jeszcze jasne, jak interpretować zdolność Tyriona, gdy przeciwnik nie użyje karty. Ktoś ma jakiś pomysł?
 
     
Horn-Varelius
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Sie, 2018   

Jako Lannister nie widzę problemu :wink: . Zmuszenie przeciwnika do nie używania karty gdy ma ostatnią jest jedną z najmocniejszych stron Tyriona, a skoro robi to dobrowolnie nawet jak ma ich kilka to tym lepiej dla mnie :-P . Patrząc z innej strony: czy mogę go jednak zmusić do użycia dowódcy? Hmmm, trudno powiedzieć czy kiedykolwiek zastosowałbym ją w takim celu, ale jeśli dosłownie zinterpretujemy zapis na karcie: "Twój przeciwnik musi użyć innej karty rodu z ręki..." to właśnie tak powinno działać.
Kwestia inna do wyklarowania: jeśli już użyje karty i każę mu ją zmienić to wg mnie nie może użyć "pustej"/braku dowódcy bo jesteśmy już po etapie ich odsłonięcia.
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Sie, 2018   

Ok, no to jeszcze jedno pytanie:
Cytat:
Rozkaz wsparcia zapewnia premię do siły na obszarach sąsiadujących z obszarem, na którym znajduje się rozkaz wsparcia, jest to premia wynosząca połowę siły armii, która znajduje się na obszarze, na którym został przydzielony rozkaz wsparcia (wynik z dokładnością do 0,5, nie zaokrągla się).

Wynik się nie zaokrągla, czyli wynosi 0,5? czyli można wygrać z kimś np. 1,5:1? czy się nie zaokrągla i z 0,5 jest 0, z 1,5 jest 1 itd. I powiedzmy że mam dwa wsparcia na różnych polach po 0,5 każde, wtedy mogę je zsumować i wyjdzie 1?
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Sie, 2018   

Horn-Varelius napisał/a:
Patrząc z innej strony: czy mogę go jednak zmusić do użycia dowódcy? Hmmm, trudno powiedzieć czy kiedykolwiek zastosowałbym ją w takim celu, ale jeśli dosłownie zinterpretujemy zapis na karcie: "Twój przeciwnik musi użyć innej karty rodu z ręki..." to właśnie tak powinno działać.

Ja też bym to tak interpretował.

I tu pojawia się pytanie, czy ta "inna karta", to ma być: a) karta z ręki przeciwnika - czyli nie bierze się pod uwagę tej, którą przeciwnik położył w polu gry; b) dowolna z dostępnych kart przeciwnika (w tym ta położona w polu gry i nie użyta).

ED: Ja uważam, że bardziej właściwa jest opcja "a", tylko że trzeba pamiętać, aby w bitwach z Lannisterem podawać kartę rodu, nawet jeśli się nie chce jej użyć. (W innych przypadkach raczej to nie jest konieczne.)

eSzopiklon napisał/a:
Wynik się nie zaokrągla, czyli wynosi 0,5? czyli można wygrać z kimś np. 1,5:1? czy się nie zaokrągla i z 0,5 jest 0, z 1,5 jest 1 itd. I powiedzmy że mam dwa wsparcia na różnych polach po 0,5 każde, wtedy mogę je zsumować i wyjdzie 1?

Oczywiście, można wygrać mając przewagę 0,5, inaczej "niezaokrąglanie" nie miało by sensu.

Tak, dwa niezależne wsparcia o sile 0,5 dają 1.
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Sie, 2018   

dobra, to atakuję statkiem z portu, proszę Starka o wsparcie lub chociaz niewspieranie Baratheona
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Sie, 2018   



Bitwa na Morzu Arrynów (02)
Arryn → Baratheon
Początkowa siła armii: 2+0 / 2+0,5+0
Dowódca: Littlefinger [1] / Melisandre [0]
Ostateczna siła armii: 3 / 2,5
Zwycięzca: Arryn

Arryn otrzymuje 2 zs.
2→4
Ostatnio zmieniony przez Ril Wto 14 Sie, 2018, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Baldur
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Sie, 2018   

Bara powinien mieć sile wsparcia 0,5 nie 1
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Sie, 2018   

Baldur napisał/a:
Bara powinien mieć sile wsparcia 0,5 nie 1

Dzięki. Może koło 10 bitwy się przyzwyczaję. :wink:

ED: Btw, zna ktoś skrót klawiszowy dla znaku ½?
 
     
eSzopiklon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Sie, 2018   

dobra, te pół nic nie zmieni, nie będę przedłużał, wysłałem dowódcę
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Sie, 2018   

Gotowe. Baratheon przeprowadza odwrót, Martell maszeruje.
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Sie, 2018   

idę na to wolne morze
 
     
Kamcyk
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Sie, 2018   

2 rycerzy na Kamienny Hełm, zostawiam znacznik
 
     
Ril
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Sie, 2018   

zs: 8→7

Teraz Tyrell.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.4 sekundy. Zapytań do SQL: 13