galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nierozerwalne Więzi - karty umiejętności drużynowych
Autor Wiadomość
mission
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Maj, 2018   Nierozerwalne Więzi - karty umiejętności drużynowych

Help!

Nie ogarniam zasad kart umiejętności drużynowych :(

Przyjmijmy, że w grze jest trzech graczy: A, B, C.
Gracze A i B są w jednej drużynie. Gracz C jest w innym miejscu na mapie (poza drużyną).
Gracz A w swojej ręce posiada 1 kartę umiejętności drużynowej i zagrywa ją.

1) Jeśli gracz B zdecyduje się, aby ponieść *cały* koszt nauczenia się tej karty, automatycznie nauczy się niej także i gracz A, tak?

2) Czy równocześnie gracz C może też nauczyć się tej umiejętności? Jeśli tak, czy musi ponieść dodatkowy koszt?

3) Jeśli gracz C (pozostający poza drużyną) przyłączy się do drużyny z graczami A i B. Czy automatycznie uzyska umiejętność, której nauczyli się gracze A i B?

4) Co jeśli gracz C byłby w osobnej drużynie (z czwartym graczem D) - czy wtedy ich drużyna także może nauczyć się tej karty?
 
     
Berni77
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Maj, 2018   

Przecież wszystko o co pytasz jest dokładnie opisane w instrukcji.
Umiejętność drużynowa jest umiejętnością ogólną i działa zawsze jak zawiąże się drużyna, na wszystkie postaci, które do drużyny dołączą.
To nie jest umiejętność, której uczy się któryś gracz, tylko jest to umiejętność, która leży po prostu "na stole" i czeka na zawiązanie drużyny i zaczyna oddziaływać na wszystkich w drużynie. Jak ktoś odłączy się od drużyny to ta umiejętność przestaje na niego działać.
Jakbyś grał na czterech graczy i by były dwie drużyny to umiejętność działa na obie drużyny jednocześnie.
 
     
mission
[Usunięty]

Wysłany: Pią 18 Maj, 2018   

Hmm! Dzięki, chyba rzeczywiście jest dokładnie tak jak napisałeś! :)
Niemniej jednak opis z podręcznika był dla mnie totalnie niezrozumiały...

Bohater zagrywający kartę danej umiejętności drużynowej ze swojej ręki nie jest zobowiązany do uczestnictwa w ponoszeniu jej kosztu. - myślałem, że w takiej sytuacji pozostali bohaterowi są zobowiązani (czyli jeśli nie poniosą kosztu, to się jej nie nauczą)

Umiejętności drużynowe, których nauczyli się bohaterowie, należy umieszczać na wspólnym obszarze gry obok planszy. - przez ten opis myślałem, że to poszczególni bohaterowie się uczą indywidualnie
 
     
Berni77
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Maj, 2018   

mission napisał/a:
Bohater zagrywający kartę danej umiejętności drużynowej ze swojej ręki nie jest zobowiązany do uczestnictwa w ponoszeniu jej kosztu. - myślałem, że w takiej sytuacji pozostali bohaterowi są zobowiązani (czyli jeśli nie poniosą kosztu, to się jej nie nauczą)


Tu chodzi o to, że może ją zagrać ale to pozostali członkowie muszą "złożyć się wspólnie" by opłacić za jej naukę. Wystarczy JEDEN RAZ opłacić koszt umiejętności aby każdy członek drużyny (obecny lub przyszły) mógł korzystać z jej bonusów.

mission napisał/a:
Umiejętności drużynowe, których nauczyli się bohaterowie, należy umieszczać na wspólnym obszarze gry obok planszy. - przez ten opis myślałem, że to poszczególni bohaterowie się uczą indywidualnie

Nie :) Chodzi jedynie o to, że ta umiejętność pozostaje już na stałe w grze i "czeka" na drużynę :)

Generalnie język polski jest jednym z najtrudniejszych języków na świecie (chyba na drugim lub trzecim miejscu) i zawsze jest sporo niedomówień w instrukcjach bardziej skomplikowanych gier :) Sam wielokrotnie się o tym przekonałem źle interpretując niektóre zasady (Runebound 3 też - zwłaszcza dotyczące nauki umiejętności i szkolenia, które nie jest jednoznaczne) :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13