galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
czy da się pokonać przedwiecznego?
Autor Wiadomość
Amisz
[Usunięty]

Wysłany: Sro 31 Sty, 2018   czy da się pokonać przedwiecznego?

to chyba jest niemożliwe, walka z przedwiecznym jest tylko chyba elementem fabuły

jak sądzicie?
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Lut, 2018   

Oczywiście, że się da, to tylko kwestia przygotowania się do walki. Właściwie jednym z łatwiejszych (i nudniejszych) sposobów na wygranie gry, jest odpuszczenie sobie głównego celu i skupienie się na uzbrajaniu po zęby, żeby walczyć z Przedwiecznym.
 
     
Amisz
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Lut, 2018   

sirafin napisał/a:
Oczywiście, że się da, to tylko kwestia przygotowania się do walki. Właściwie jednym z łatwiejszych (i nudniejszych) sposobów na wygranie gry, jest odpuszczenie sobie głównego celu i skupienie się na uzbrajaniu po zęby, żeby walczyć z Przedwiecznym.


jak można się zbroić po zęby jak po pójściu do szpitala traci się połowę przedmiotów?
 
     
Amisz
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Lut, 2018   

no ale spróbuję tak zagrać

Sirafin możesz mi trochę wytłumaczyć jak się walczy z przedwiecznym? gram czterema bohaterami

chodzi mi konkretnie o zadawanie ran przedwiecznemu
 
     
Amisz
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Lut, 2018   

mam jeszcze pytanie

czy używając żetonu wskazówki mogę powtórzyć rzut kością w sprawie pożyczki lub błogosławieństwa? gdy wypadnie "1" to jest sakramencko ważne
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Lut, 2018   

Na forum jest możliwość edytowania postów, nie trzeba pisać kilku pod rząd.

---

Opis ostatecznej bitwy zaczyna się na 20 stronie instrukcji.

Ogólnie polega na wykonywaniu testów walki i zdejmowaniu żetonów z toru zagłady. W grze na 4 badaczy potrzeba 4 sukcesów żeby zdjąć jeden żeton z toru (nawet jeśli jacyś badacze zostaną pochłonięci, nadal potrzeba 4 sukcesów do zdjęcia żetonu). Najpierw atakują wszyscy badacze, po nich atakuje Przedwieczny, po czym cały cykl się powtarza. Sukcesy wyrzucone przez badaczy sumują się i przechodzą na kolejne rundy (np. pierwszy badacz wyrzucił 0 sukcesów, drugi wyrzucił 3 sukcesy, trzeci wyrzucił 2 sukcesy i czwarty wyrzucił 4 sukcesy = razem zebrali 9 sukcesów, więc za 8 usuwają dwa żetony i 1 sukces przechodzi na kolejną rundę walki). Szczegóły ataku przedwiecznego są na jego arkuszu.

---

Rzut na błogosławieństwo nie jest testem umiejętności, więc nie możesz wydać wskazówki.

---

Niektóre postacie są mocne w walce i mogą oczyszczać drogę ze słabszych potworów, a za trofea wykupić przeróżne premie. Nie wdawać się w walkę, gdy nie trzeba, zwłaszcza postaciami słabymi w walce (można się skradać, używać wozu policyjnego itp.). Olać Inne Światy i nie "marnować" wskazówek na zamykanie bram, tylko oszczędzać je na ostateczną bitwę. Zbierać pieniądze na zakupy i kupować tylko przydatne rzeczy (można kilka tur siedzieć w sklepie i przekopywać się przez karty). Przed ostateczną bitwą pobłogosławić jak najwięcej badaczy.

Ogólnie, nie przejmujesz się zbyt głównym zadaniem/paniką i nie próbujesz ratować miasteczka, tylko zbierasz zasoby szykując się do walki. Moim zdaniem nudne i mało klimatyczne, bo wałkujesz w kółko te same akcje, żeby w momencie ostatecznej bitwy mieć wiadro kostek do rzutów.
 
     
Amisz
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Lut, 2018   

Sirafin a powiedz mi, czyli jest tak, że na początku trzeba zdecydować się jak chce się wygrać a potem do tego dążyć?

mam jeszcze takie pytanko:

czy jak powrócę z innego świata i na bramie jest potwór to wiem, że nie muszę z nim walczyć tylko zamykam bramę, ale jak mi się nie UDA to w następnej turze muszę już ominąć albo pokonać potwora?

chciałem powiedzieć, że gra jest zaj*****ta i cały wolny czas gram, bawię się, Sam!

PS.
a jeszcze takie pytanko; czy w ostatecznej bitwie gracze dostają od nowa życie czy nie?

tam w instrukcji CHYBA Pisze, że jak np. bohater ma 4 ptk. poczytalności (od początku) i straci wszystkie jest od razu pochłonięty dobrze rozumiem?
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Lut, 2018   

Amisz napisał/a:
Sirafin a powiedz mi, czyli jest tak, że na początku trzeba zdecydować się jak chce się wygrać a potem do tego dążyć?
To właściwie definicja "strategii" i sprawdza się w wielu grach ;)

Amisz napisał/a:
czy jak powrócę z innego świata i na bramie jest potwór to wiem, że nie muszę z nim walczyć tylko zamykam bramę, ale jak mi się nie UDA to w następnej turze muszę już ominąć albo pokonać potwora?
Tak.


Amisz napisał/a:
a jeszcze takie pytanko; czy w ostatecznej bitwie gracze dostają od nowa życie czy nie?

tam w instrukcji CHYBA Pisze, że jak np. bohater ma 4 ptk. poczytalności (od początku) i straci wszystkie jest od razu pochłonięty dobrze rozumiem?
Nie wiem o czym piszesz. Badacz nie dostaje żadnego nowego "życia", jeśli akurat był ranny, to zaczyna ostateczną bitwę ranny i tyle. Jeśli w trakcie ostatecznej bitwy poczytalność albo wytrzymałość badacza spadnie do zera, to zostaje on pochłonięty zamiast trafiać do przytułku/szpitala.


Ogólnie ta gra ma milion mikrozasad i wyjątków, dlatego warto przeczytać sobie FAQ i wątek z pytaniami, gdzie większość rzeczy już wyjaśniono.
 
     
Amisz
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Lut, 2018   

zajebiście udało mi się pokonać przedwiecznego
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13