galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Autor Wiadomość
Michal
Galakta

Wysłany: Pon 08 Sty, 2018   ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania

Witam serdecznie wszystkich w nowym, 2018 roku! Podobnie jak w poprzednich latach, przygotowałem dla niego osobny temat, w którym będziecie mogli pytać o rzeczy związane z naszymi planami wydawniczymi.

Na początek kilka tradycyjnych słów na temat tego wątku, przeznaczonych głównie dla osób, które jeszcze wcześniej nie gościły w jego wcześniejszym wcieleniu:

1) Temat ten jest poświęcony na Wasze ewentualne pytania oraz nasze odpowiedzi związane z naszymi planami wydawniczymi na 2018 r.

2) Poświęcony jest grom w polskiej wersji językowej, wydanym przez naszą firmę lub anglojęzycznymi wersjami naszych gier, które także sami opracowujemy. Nie będziemy w nim zajmować się kwestiami wydań obcojęzycznych wydawanych przez inne firmy.

3) Czasami, ze względów licencyjnych, ale nie tylko, na niektóre pytania odpowiedzieć nie będziemy mogli. Jednak wszelkimi informacjami dzielimy się, kiedy możemy.

Utrzymujemy wprowadzony kilka lat temu system, w którym zadajecie pytania przez cały miesiąc, a nasze odpowiedzi są publikowane w pierwszy poniedziałek miesiąca (jeśli miałoby nastąpić w tej kwestii opóźnienie, postaram się o tym napisać w odpowiedzi miesiąc wcześniej). Dzięki temu będziecie mogli regularne otrzymywać odpowiedzi na nurtujące Was kwestie.

Jednocześnie przypominam, że na naszej stronie www dostępne są zakładki NOWOŚCI oraz DODRUKI , w których od ręki możecie sprawdzić kiedy poszczególne tytuły będą dostępne. Strony te są aktualizowane na bieżąco, dlatego czasami nasze odpowiedzi w tym wątku będą pokrywały się z tym, co możecie znaleźć właśnie tam.

Tyle spraw technicznych. Jeszcze dziś w temacie tym znajdzie się post z odpowiedziami na pytania, które zadaliście po ostatniej, grudniowej aktualizacji.

Michal
Galakta

Wysłany: Pon 08 Sty, 2018   

A oto i obiecana aktualizacja. Wstęp już był, dlatego od razu przechodzimy do sedna.

GRY PLANSZOWE
Bitwa o Rokugan
Nadal czekamy na informacje na temat produkcji i możliwości wydania.

Descent: Wędrówki w Mroku
Aplikacja - Oto informacja, na którą czeka wielu z Was. Otóż fakty są takie:
1. W aplikacji dostępna będzie początkowo pierwsza kampania - prace nad drugą są w toku.
2. FFG już od jakiegoś czasu ma nasze pliki i na dniach mają one zostać wykorzystane do...
3. Wrzucenia ich do faktycznego oprogramowania dostępnego do pobrania

Będzie to zrobione jednak po cichu, ponieważ ma ono posłużyć do przetestowania aplikacji w wersji PL. Tak po prostu szybciej możemy otrzymać builda do testów, a jak sami wiecie, trochę już wody w Wiśle upłynęło w oczekiwaniu na ten projekt.

Oficjalnie ogłosimy na stronie dostępność aplikacji, dopiero po wstępnych testach, w międzyczasie pracując nad dalszą zawartością.

Tutaj prośba do Was (nie bez powodu podzieliłem się z Wami powyższą informacją :) ) - jeśli zobaczycie, że niedługo dostępna będzie aktualizacja aplikacji, po jej pobraniu zmieńcie proszę język na polski i zacznijcie grać. Wszelkie uwagi ślijcie do nas na adres descent@galakta.pl :)

W ten sposób wspólnie uda się nam przetestować oprogramowanie.

Figurki popleczników - Porcjowanie informacji w tej kwestii wynika z prostego faktu, że dotyczy to produktu anglojęzycznego, a nie naszego wydania. Obecnie wszystkie produkty anglojęzyczne zamawiamy nie bezpośrednio w Stanach (jak jeszcze kilka lat temu), a europejskim magazynie grupy Asmodee, co wpływa na posiadane (a raczej ich brak) przez nas informacje o ewentualnej dostępności. To tak tytułem wstępu.
Co więcej, wszystkie firmy z Europy zamawiają z tego samego źródła, dlatego posiadają takie same informacje jak my - dotyczy to nie tylko hurtowni, wydawców, ale także sklepów detalicznych.

Figurki popleczników są obecnie niedostępne w naszym sklepiku, a powodów tego stanu jest wiele. Jednakże, wraz z nowym rokiem chcemy na pewno zrobić w sklepiku porządek (usunąć produkty, których nie ma i już dostępne nie będą, zaktualizować stany rzeczy, które mamy w magazynie, a które w sklepiku nie są dostępne itd.), wtedy też będziecie dokładnie widzieć, co jest dostępne, a co nie. Jednak w przypadku produktów anglojęzycznych nie będziemy w stanie odpowiedzieć na pytanie "kiedy znowu będą".

Imperium Atakuje
Karty do W sercu Imperium - Temat jest już na ostatniej prostej - w tym tygodniu (najpóźniej w kolejnym), na naszej stronie powinno zostać opublikowane szersze info na ten temat. Co za tym idzie - karty niedługo powinny do Was dotrzeć.

Aplikacja - Tak, będziemy chcieli ją przygotować, ale najpierw chcemy uporać się z aplikacją do Descenta. :)

Figurki w blisterach - Powtórzę po raz kolejny - nasze stanowisko jest takie, że nie mówimy nie zestawom w blisterach. Obecnie wiemy, że nie będą się one ukazywać w pierwszym druku, ale ich późniejsze przygotowanie w wersji polskiej nie jest wykluczone.

W sieci można znaleźć różne głupoty, jak info, że Ziemia jest płaska. ;)

Exit
Tak, seria będzie dalej rozwiana w tym roku. :)

Kosmiczne Spotkania
Na razie nie znamy planów FFG, jeśli chodzi o tegoroczne dodruki dodatków do serii. Jak je poznamy i otrzymamy dokładne wyceny to będziemy mogli podjąć decyzję.

Sam znam grę od lat i wiem, jak ważne (nie tylko w kontekście liczby graczy) są dodatki do tego tytułu. :)

Legacy of Dragonholt (cały czas mam problem, do której sekcji wpisywać tę grę)
Nadal nie została podjęta decyzja na temat ewentualnej lokalizacji tego tytułu. Ilość tekstu w tej grze przekracza nawet to, co znalazło się w This War Of Mine: Grze planszowej, gdzie sama księga skryptów ma ponad 1 000 000 znaków. Samo to powoduje, że jest to produkt może zająć dużo czasu i być ciężki w lokalizacji.

Na pewno mogę powiedzieć, że jeśli się zdecydujemy na przygotowanie tej gry, to okres oczekiwania na wersję PL, będzie dłuższy niż w przypadku "normalnych" gier.

Posiadłość Szaleństwa
Ulice Arkham - przewidywana data dostępności to I połowa roku.

Nowy dodatek - Chyba nie muszę mówić, że będzie ;) Kiedy? W pierwszym możliwym terminie, ale to raczej II połowa roku (w końcu w I mają być Ulice Arkham).

DLC - Zleciliśmy przygotowanie plików dźwiękowych. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, w tym miesiącu przekażemy je do FFG i dodatki będą wreszcie dostępne!

Runewars - gra planszowa
Z tego co nam wiadomo, obecnie nie ma planów dodruku tego tytułu.

GRY LCG
Legenda Pięciu Kręgów LCG
Disciples of the Void
Na naszej stronie już opublikowaliśmy zapowiedź tego zestawu, więc już pewnie wiecie, że będzie. ;)
Format standardowy (nie DnŻ), ponieważ taki FFG przewidziało dla tego dodatku.

Na naszej stronie zostanie opublikowany plik FAQ/Erraty uwzględniający ewentualne błędy w tłumaczeniu - dokładnie tak, jak to ma to miejsce w przypadku analogicznych gier (i miało w przeszłości - w przypadku zakończonych już Inwazji, czy Podboju).

Władca Pierścieni LCG
Czekamy na listę ewentualnych dodruków dużych rozszerzeń, aby móc podjąć decyzję o ewentualnym udziale w nich.
Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że w ciągu najbliższych 3 miesięcy na pewno nic się nie pojawi (ponieważ, aby tak się stało, druk musiałby już być zlecony/zakończony).

GRY FIGURKOWE
Armada
Obecnie mogę powiedzieć tylko tyle, że dodatki nie będą wydawane wraz z pierwszym oryginalnym drukiem.

Legion
Jak już wspominaliśmy wielokrotnie, nie przewidujemy polskiej wersji tej gry w pierwszym druku, ale nie wykluczamy możliwości przygotowania jej w przyszłości.

X-Wing
Wszystkie obecnie zaplanowane dodruki są wyszczególnione na naszej stronie w sekcji DODRUKI. Nie mamy jeszcze kalendarza dodruków na najbliższe miesiące.

DRUK NA ŻĄDANIE
Tak, w tym roku planujemy zbierać zamówienia na DnŻ.
Obecny, ramowy plan jest taki, aby najpierw pchnąć do przodu wszystkie zaległe rzeczy (a dokładniej poszturchać trochę FFG i licencjodawców w zakresie akceptacji naszych zrobionych materiałów) i razem z nimi w pierwszej kolejności dodrukować "stare" DnŻ.

Jak uporamy się z powyższym, będziemy chcieli poszerzyć listę o kolejne tytuły do wydania, aby nadrobić zaległości.

Na pewno interesują Was terminy, dlatego powiem, że bardzo byśmy chcieli w lutym mieć załatwioną kwestię, o której piszę powyżej i zaraz po tym zebrać od Was (i od sklepów, w których się zaopatrujecie) zamówienia. Tak, aby móc znowu uruchomić tryby DnŻ, dzięki którym ta maszyna regularnie wyrzucałaby z siebie nowe dodatki.

INNE
FAQ, Erraty, zasady turniejowe itp.
W najbliższym czasie nasz dział produkcji, który wreszcie odkopał się spod sterty niemałych projektów, takich jak chociażby Fallout, planuje zająć się tematem plików z FAQ, Erratami i Zasadami turniejowymi do naszych gier. Efekty tych działań powinny być widoczne jeszcze w styczniu, a docelowo w ciągu najbliższych miesięcy powinniśmy ten temat wyczyścić.

Pośród plików do przygotowania na pewno znajduje się plik z połączoną kampanią do Horroru w Arkham, czy Errata do Legendy Pięciu Kręgów.

Książki z serii Arkham Files
Obecnie nie mam żadnych nowych informacji na ich temat.

Gry
Dicemasters WH40K
Jakkolwiek sam zagrywałem się w oryginalne Dicemasters w wersji z Marvela i chętnie bym ujrzał grę z tym silnikiem w naszym katalogu, to w tym wypadku mogę powiedzieć, że nie planujemy przygotowania polskiej wersji Dicemasters WH40K.

To już wszystko na dziś - choć co prawda od Sylwestra minęło już trochę czasu, chciałem Wam życzyć Wszystkiego Najlepszego w 2018 - aby ten rok był bardziej zgrany i rozegrany niż poprzedni!

Crowmaster

Michal napisał/a:

1. W aplikacji dostępna będzie początkowo pierwsza kampania - prace nad drugą są w toku.

Mam tylko nadzieje ze na nastepne kampanie nie bedzie trzeba czekac roku...

hugoweb 

Michal napisał/a:
Figurki w blisterach - Powtórzę po raz kolejny - nasze stanowisko jest takie, że nie mówimy nie zestawom w blisterach. Obecnie wiemy, że nie będą się one ukazywać w pierwszym druku, ale ich późniejsze przygotowanie w wersji polskiej nie jest wykluczone.

A czy rozważacie wypuszczenie samych kart w wersji PL? Coś na zasadzie kart popleczników z Descenta? Mnie ciągle kusi zakup wersji EN ze względu na figurki :(

YoYo

Cytat:
Aplikacja - Oto informacja, na którą czeka wielu z Was. Otóż fakty są takie:

Mowa o kampanii czy tutorialu? Pierwsza (ze Spligiem) to nie kampania, a krótki tutorial (Rise Goblins - tutorial). Mam nadzieję, że mowa jest o "Kindred Fire" czyli faktycznie kampanii, a że reszta nie jest przetłumaczona (w tym DLC).

Mortalo 

hugoweb napisał/a:
Michal napisał/a:

A czy rozważacie wypuszczenie samych kart w wersji PL? Coś na zasadzie kart popleczników z Descenta? Mnie ciągle kusi zakup wersji EN ze względu na figurki :(

Już było wcześniej pisane, że ze względów licencyjnych FFG nie może pozwolić na taką praktykę w przypadku IA :(

dewodaa

Michal napisał/a:

Aplikacja - Tak, będziemy chcieli ją przygotować, ale najpierw chcemy uporać się z aplikacją do Descenta. :)

Suuuuper! Łałałiła ladida itp. Świetna wiadomość, Galakto tak trzymaj! :mrgreen:

Sigismond
Dyr. Gab. Prezydenta

Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

Władca Pierścieni LCG
https://www.fantasyflightgames.com/en/upcoming/ - tutaj zerknąłem, że był jakiś reprint np. do Czarnych Jeźdźców i Starcia u stóp samotnej skały - nie zdążyliście? Czy to tylko dotyczy wersji anglojęzycznej?
Jaka jest szansa załapania się na następny reprint i kiedy on może być?

Nokturn

Wysłany: Sro 10 Sty, 2018   

Ok to zaczynamy od początku kampanię i liczymy, że na tym etapie już dostaniemy konkretną odpowiedź:

Co dalej z Battlestar Galactica?

monika5593 
BSG fan

Cytat:

PostWysłany: Dzisiaj 9:15 Temat postu:
Ok to zaczynamy od początku kampanię i liczymy, że na tym etapie już dostaniemy konkretną odpowiedź:

Dołączam do pytania! Chcemy dodruk dodatków :)

Wogól

Cytat:
Cytat:
PostWysłany: Dzisiaj 9:15 Temat postu:

Dołączam do pytania! Chcemy dodruk dodatków :)

To i ja się dołączę. W ogóle to z tego powodu założyłem konto. Czekam na podstawkę. Dodatkami też pewnie nie pogardzę.
Po miesiącach obserwowania rozwoju sytuacji, postanowiłem napisać nicniewnoszący post licząc na to, że to coś zmieni:d

P.S. Mam taką teorię, że Galacta ma w magazynach jeszcze pełno pudełek ze starym wydaniem BSG. Trzymają je jako lokatę licząc na to, że ceny na rynku wtórnym poszybują jak bitcoin.

piotrus202

Wysłany: Czw 11 Sty, 2018   

A co ze Mglami Bilehall do Descenta bo cos cicho a w tym roku powinny chyba wyjsc ??????

YoYo

Wysłany: Czw 11 Sty, 2018   

piotrus202 napisał/a:
A co ze Mglami Bilehall do Descenta bo cos cicho a w tym roku powinny chyba wyjsc ??????

Dobre pytanie bo:
Michal napisał/a:
Kolejne dodatki - W pierwszej kolejności ukażą się Rdzewiejące okowy - wstępnie mówimy o wakacjach. Kolejny dodatek, czyli Mgły Bilehall powinien pojawić się w zimie 2017/2018. Tak, wiemy, że kolejność wydania tych dodatków powinna być odwrotna :) Mogliśmy je wydać albo w takiej kolejności, albo długo nie wydawać nic, a Rdzewiejące okowy byłyby późno w 2018.

Info z ... kwietnia http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?p=186315 .

Mamy zimę 2017/2018, a w zapowiedzi na 2018 nie ma informacji o tym.

WolekMKB 

Wysłany: Pią 12 Sty, 2018   

2. FFG już od jakiegoś czasu ma nasze pliki i na dniach mają one zostać wykorzystane do...
3. Wrzucenia ich do faktycznego oprogramowania dostępnego do pobrania

Będzie to zrobione jednak po cichu, ponieważ ma ono posłużyć do przetestowania aplikacji w wersji PL. Tak po prostu szybciej możemy otrzymać builda do testów, a jak sami wiecie, trochę już wody w Wiśle upłynęło w oczekiwaniu na ten projekt.

to o jakim terminie mowa?bo mając na uwadze poprzednie...to na dniahc to może być i parę miesęicy

Berni77 

Wysłany: Pią 12 Sty, 2018   

dewodaa napisał/a:
Michal napisał/a:

Suuuuper! Łałałiła ladida itp. Świetna wiadomość, Galakto tak trzymaj! :mrgreen:

Nie wiem z czego się tak cieszysz. Chyba nie zrozumiałeś odpowiedzi, która brzmi mniej więcej "Zajmiemy się tym najwcześniej w 2019r."
Zobacz, że Galakta ma już ponad pół roku opóźnienia w tłumaczeniu apki Descenta w porównaniu do innych nacji i przetłumaczyła dopiero jedną kampanię, gdzie dostępnych jest 4 w apce (patrząc na zawartość).

Odpowiedz do tematu