galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Talisman - od czego zacząć
Autor Wiadomość
marcinek91
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Sty, 2018   Talisman - od czego zacząć

Witam serdecznie,
lata temu grywałem maniakalnie w podstawkę plus jeden dodatek nieoficjalny, były to czasy gdy Talisman wchodził dopiero na rynek w nowej edycji i były niedostępne dodatki. Po kilku miesiącach intensywnego grania wraz z znajomymi gra wpierw została odłożona na półke, a z czasem sprzedana. Nigdy nie grywałem w składzie dwuosobowym stąd zawitałem na te forum, aby podpytać fachowców czy jest to możliwe aby grać wraz z dziewczyną i czerpać taką samą satysfkację jak wyruszając z paczką kumpli w świat Talismana, walcząc od początku na śmierć i życie ? Jakie dodatki mogę dorzucić aby przy grze w dwójke, sporadycznie w 3-4 osoby nie musieć tasować po kilka razy talii przygód w trakcie jednej rozgrywki ? W grę wchodzą tylko dodatki karciane przy składzie dwuosobowym ?
 
     
Ndl
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Sty, 2018   

Hmmm... Ciekawe pytanie. Osobiście nigdy nie grałem w 2 osoby, ale sądzę, że dobrze by zrobiły raczej "ciężkie" dodatki (na pewno Prorok, może Kataklizm i coś z kartami terenu jeszcze). Zwiększyłoby to nutę rywalizacji.
Jak wolicie mniej wyzywającą rozgrywkę, to zostałbym przy samej podstawce. Gra się nie wydłuży i nie będzie męcząca. Ew. jakieś dodatki bez planszy.
 
     
Berni77
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Sty, 2018   

W grę nie wchodzą tylko karciane dodatki. Kataklizm to podstawa moim zdaniem :)
Jak nie chcesz mieć narożników coby nie biegać we dwójkę po przeciwnych stronach stołu to został bym przy planszowym Kataklizmie.
Do tego Zwiastun, Żniwiarz, Kraina Ognia i masz super zabawę z niezłymi wyzwaniami. Potem dodać można Wilkołaka, choćby ze względu na ciekawą mechanikę dnia i nocy.
Jeżeli będziesz chciał rozszerzać o dalsze dodatki to w przypadku przewagi grania na dwie osoby polecam Smoki (fajna mechanika Smoczych Łusek) i trzy talie Władców smoków, plus nakładka na krainę Wewnętrzną.
Jeżeli chodzi o plansze z narożnikami to obowiązkowo Las, potem Miasto, Góry i na końcu Podziemia.
 
     
Nokturn
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Sty, 2018   

Kataklizm to absolutna podstawa. Można smiało powiedzieć, że tym "dodatkiem" poprawili mnóstwo rzeczy. Tak naprawdę to nie traktuje tego nawet jako kolejny dodatek co naturalne zastąpienie podstawki. Coś co fajnie wpłynie na rywalizacje to z pewnością Żniwiarz. Dostaniecie oprócze tego troche kart do podstawki. Zacząłbym właśnie od takiego ustawienia. Zwiastun tez jest ok ale nie wiem czy nie będzie nazbyt hardcorowy na początek:)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13