galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ROK 2017 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Autor Wiadomość
zeliwny 

Wysłany: Pią 06 Paź, 2017   

c08mk napisał/a:

Edycja
Ponieważ jest to dział na pytania to mam jeszcze pytanie.
Galakta z pewnością zna modele wydawnicze nowych gier, które mają się pojawić. Czy w przypadku tych całkiem nowych gier moglibyście państwo od razu się zadeklarować np.: "Grę wypuścimy ale dodatków figurkowych (blisterów) nie wydamy ze względu na potencjalnie niską sprzedaż". Pozwoliłoby to uniknąć konfliktów z graczami. Casuale kupili by wersję polską, geeki o razu wzięliby wersję angielską.

Wydaje mi się iż niezbyt uważnie czytacie wypowiedzi wydawnictwa.
Nie przypisujcie Galakcie złych intencji tylko dlatego, że ucięli polską wersję jakiejś serii którą kupowaliście.
Nie zawsze mogą przewidzieć czy coś będzie się u nas sprzedawało czy nie.
Niby jest boom na SW ale nie schodziły blistry na tyle dobrze żeby się zwrócić.
Tak samo z runbound może być. Jeśli będzie mała sprzedaż to pewnie seria także zostanie ucięta.

Oczywiście taka polityka Glakty która chce jak najwięcej wydać po polsku i potem się wycofuje z niedochodowych serii rodzi takie konsekwencje, że ludzie w mniej popularny kolekjonerskich/turniejowych grach decydują się na wersje eng.

Dlatego może faktycznie warto zweryfikować tę politykę i nie tłumaczyć ryzykownych serii. Jeśli nie będzie takiego wyboru wersji pl jak tereaz to zwiększy się sprzedaż tych które będą wydane i tym samym my gracze będziemy bardziej pewni, że seria będzie tłumaczona do końca.

mackan

Czyli dodatek W SERCU IMPERIUM zostanie wydany bez figurek zastępujących żetony? Czyli jeśli nie grywałem skirmiszy, natomiast blistery kupowałem bo denerwowały mnie niekompletne w figurki pudełka, to w takim razie dopóki nie będzie blisterów zupełnie nie opłaca mi się kupować dużych boxów...

Co oznacza, że inni którzy robili podobnie, skończą na Pałacu Jabby i blisterach do niego... A potem IA przestanie się sprzedawać.

Niezmiernie jest mi więc przykro, że w tym momencie w ogóle mnie nie cieszy wydanie niedługo W SERCU IMPERIUM, bo bez blisterów nie mam ochoty go zupełnie kupować. I raczej dopóki nie wyjdą blistery to nie kupię.

Nie lepiej wydać blistery ale w bardzo małym nakładzie, np wydać drogi preorder, zebrać pieniądze i dosłać do zainteresowanych, by nie zabijać sprzedaży dużych dodatków?

Byłbym w wstanie zapłacić za blister więcej, gdyby tylko wyszedł... Już kupiłem wszystko do pałacu Jabby... Dla kolekcjonerów moglibyście wydać mało ale za to 2x lub 3x droższych blisterów?

Krzysiek

mackan napisał/a:
Nie lepiej wydać blistery ale w bardzo małym nakładzie, np wydać drogi preorder, zebrać pieniądze i dosłać do zainteresowanych, by nie zabijać sprzedaży dużych dodatków?

Byłbym w wstanie zapłacić za blister więcej, gdyby tylko wyszedł... Już kupiłem wszystko do pałacu Jabby... Dla kolekcjonerów moglibyście wydać mało ale za to 2x lub 3x droższych blisterów?
To są kwestie techniczne, jest pewien minimalny nakład.
Galakta napisała że zawsze brali najmniejszy możliwy nakład blistrów który i tak się nie sprzedawał.
Ty i część innych osób byłaby gotowa za blistry zapłacić więcej ale wielu innych w ogóle nie kupiło by ich w zwiększonej cenie. (Tj. kupiło by je jeszcze mniej osób niż przy cenie obecnej)
Tak więc zwiększenie ceny też raczej nie zwiększyłoby rentowności blistrów.

mackan

Jestem pewny że dało by radę zorganizować preorder, w którym ludzie by płacili za blistery z góry. Jeśli zebrała by się określona suma ludzi to nakład by szedł prosto do nich, jeśli nie, to galakta zwracała by po jakimś deadlinie pieniądze z powodu niezebrania wystarczających chętnych. Na pewno istnieją jakieś rozwiązania. Inaczej skończę IA na Pałacu Jabby.

Bardok

Nie jest aż tak źle - jeżeli chodzi o blistery zastępujące żetony z dodatków, to w dodatakch tych są karty PL dla żetonów, więc wystarczy ci nawet angielska wersja, bo bierzesz jedynie figurki.

Ok, karty Agend będą ENG, a to źle, karty nagród i misji będą ENG, tak. Ale jeżeli chodzi o zastąpienie żetonów figurkami - to nie będzie problem.

I tu pojawia się główny problem. Kupić Serce Imperium i podmienic żetony na ENG, czy czekać na PL?

Kiedy emocje opadły, ok, rozumiem wyjaśnienia Galakty, jasne, że skoro już tyle czasu dokładacie to nie jest to podyktowane złą wolą. Aczkolwiek - może na przyszłość warto by być po prostu szczerym z graczami?

Po prostu napisać "wydajemy podstawkę i duże dodatki, ale blistery są ryzykowne - wydamy pierwsze dwie fale i będziemy oceniać jak będzie to opłacalne" - wtedy po ucięciu nikt by nie miał pretensji.

Po drugie - w końcu te blistery się zwrócą, do IA ciągle nowe osoby dochodzą. Wielu moich znajomych dopiero zaczyna z IA i powoli w miarę możliwości dokupuje kolejne zestawy.

sajpo 

Zwiększenie ceny blisterów raczej nie wchodzi w rachubę. I tak dla wielu wydają się być zbyt drogie w porównaniu do otrzymywanej zawartości. Ok. 60 zł za trzy figurki do gry planszowej plus parę kart to raczej maks jaki można w tym zakresie uzyskać. Czy ktoś z was zapłaciłby dwukrotność lub trzykrotność tej kwoty? Raczej nie. W takiej cenie możnaby przecież już kupić mały lub duży dodatek pudełkowy do IA z masą dodatkowej zawartości. Moim zdaniem ich dotychczasowe cena była znośna, przynajmniej dla zapaleńców tego tytułu. Problemem były raczej opóźnienia rodzimej wersji językowej co do pierwowzoru. Z tego powodu wiele osób grających w potyczki wybierało wersję angielską.

xitzee

Sprawa jeszcze świeżutka i raczej nie do końca rok 2017.

Właśnie zapowiedziano Eldritch Horror Masks of Nyarlathotep (Maski/Oblicza Nyarlathotepa?) - podobno na Q1 2018. Stąd pytania:
1) Wydacie?; )
2) Jakaś szansa na wydanie razem z premiera FFG tak jak to miało miejsce z nowym dodatkiem do Arkham Horror LCG? Bo co jak co ale Krainy Snów to troche poślizg zaliczyły ;p

YoYo

Wysłany: Sob 07 Paź, 2017   

Zaraz, zaraz....

Wlasnie poszla aktualizacja apki do Descenta - Road to Legends. Oficjalnie wspiera juz inne jezyki, jest nawet .... czeski.

Co zatem z nasza lokalizacja o ktorej Galakta nabiera wody w usta od dawien dawna? Czesi juz maja, a PL jeszcze nie ma gdzie sprzedaz jest o Wiele Wieksza ???????? Rozumiem ze do konca miesiaca sie pojawi? ;P

Jakim cudem inni to zrobili ladnie zgrywajac sie w czasie z innymi Panstwami (Hiszpania, Niemcy itp), a tutaj wciaz slyszelismy droga Galakto, ze nie macie plikow, ze FFG nie udostpenia materialow, ze to ich wina itd. Tym bardziej ze byli nawet chetni tu na Forum na tlumaczenie za friko. Cos mi tu nie pasuje :roll: .

Krionah

Wysłany: Czw 12 Paź, 2017   

Chciałbym się zapytać jak będzie wyglądała sprawa z dodatkami do Legendy Pięciu Kręgów? Dzisiejszy news od FFG (https://www.fantasyflightgames.com/en/products/legend-of-the-five-rings-the-card-game/) budzi mieszane uczucia. Czy Galakta tak jak FFG wyda dodatki z tygodniowym odstępem czy planuje rozwiązać to jakoś inaczej. Boję się, że jeżeli cały cykl pojawi się w ciągu 6 tygodni, to nie osiągniecie zadowalającej sprzedaży (raczej mało kogo będzie stać na zakup wszystkich dodatków w tak krótkim czasie) i gra skończy podobnie jak Netrunner, a ja znowu zostanę z ręką w nocniku ;)

Arbaal 

Wysłany: Czw 12 Paź, 2017   

Kiedy kiedy kiedy kiedy PL?!

anthonyf

Wysłany: Pią 13 Paź, 2017   

Wtóruję pytanie odnośnie L5R. Jak będzie co tydzień to będę leciał do sklepu co tydzień, w 6tygodni będzie można już naprawdę konkretne decki składać myślę : D A dla mniej majętnych - idą święta, poprosić ten dodatek tutaj, ten tam i się skompletuje.

Kerthar 

Wysłany: Pią 13 Paź, 2017   

Krionah napisał/a:
Czy Galakta tak jak FFG wyda dodatki z tygodniowym odstępem czy planuje rozwiązać to jakoś inaczej.

Przyłączam się do pytania o dodatki do L5K.

tkozlow
szaiboT

Wysłany: Wto 17 Paź, 2017   

Czy wydacie po polsku : Hour of the Huntress, jesli nie to czy bedzie jakis druk na zadanie z kartami z tego ?

pan_slaw 

tkozlow napisał/a:
Czy wydacie po polsku : Hour of the Huntress, jesli nie to czy bedzie jakis druk na zadanie z kartami z tego ?

masz tutaj

Krzysiek

pan_slaw napisał/a:
tkozlow napisał/a:

masz tutaj
Nie, nie ma tam.
tkozlow napisał/a:
Czy wydacie po polsku : Hour of the Huntress (...)

Odpowiedz do tematu