galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Karty terenu
Autor Wiadomość
teri23pl
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Sty, 2017   Karty terenu

Witam. Co się dzieje w przypadku gdy są np na polu są dwie karty przygody a na te właśnie pola zostaje nałożona karta terenu?
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Sty, 2017   Re: Karty terenu

teri23pl napisał/a:
Witam. Co się dzieje w przypadku gdy są np na polu są dwie karty przygody a na te właśnie pola zostaje nałożona karta terenu?
Karty przygody (i wszystko inne, postacie, żetony, złoto itp), zostają bez zmian.
 
     
teri23pl
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Sty, 2017   

Dziękuje ale jeszcze mam jeszcze kilka pytan.

1. Załóżmy że jest następująca sytuacja. Poszukiwacz stoi np na obszarze pól.

a/ Wylosowuje karte która każe mu zmienić własnie obecny obszar na pustynie. Czy traci punkt zycia i losuje nowa karte? (Czy wchodzi w interakcje z nową kartą terenu)

b/ Zakończył swój ruch na obszare pól. Inny gracz używa zaklęcia lub poprzez karte przygód zmienia temu graczowi co stoi na obsarze pól jego obecny teren na inny, np pustynia ( co się dzieje z tym graczem? Czy traci on punkt zycia i losuje karte w trakcie tury innego poszukiwacza?)

c/ Jeżeli np ja mam turę, i wylosuje karte przygód lub użyje zaklęcia które przenosi np wroga na innego poszukiwacza czy on od razu wdaję sie w nim walke podczas mojej tury albo czy wgl dojdzie pomiędzy nimi walka?
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Sty, 2017   

teri23pl napisał/a:
Dziękuje ale jeszcze mam jeszcze kilka pytan.

1. Załóżmy że jest następująca sytuacja. Poszukiwacz stoi np na obszarze pól.

a/ Wylosowuje karte która każe mu zmienić własnie obecny obszar na pustynie. Czy traci punkt zycia i losuje nowa karte? (Czy wchodzi w interakcje z nową kartą terenu)

Nie, rozpatrzył już instrukcję obszaru.

teri23pl napisał/a:
b/ Zakończył swój ruch na obszare pól. Inny gracz używa zaklęcia lub poprzez karte przygód zmienia temu graczowi co stoi na obsarze pól jego obecny teren na inny, np pustynia ( co się dzieje z tym graczem? Czy traci on punkt zycia i losuje karte w trakcie tury innego poszukiwacza?)
Jeśli gracz nie wykonał jeszcze instrukcji obszaru to robi to teraz, i jest to już pustynia.

teri23pl napisał/a:
c/ Jeżeli np ja mam turę, i wylosuje karte przygód lub użyje zaklęcia które przenosi np wroga na innego poszukiwacza czy on od razu wdaję sie w nim walke podczas mojej tury albo czy wgl dojdzie pomiędzy nimi walka?
Nie.
 
     
Psikus
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Wrz, 2017   

Też mam kilka pytań odnośnie kart terenu.

1. Mam zadanie czarnoksiężnika ale ktoś zamienił Jaskinie Czarnoksiężnika np. w Ruiny. Nie mogę wtedy już wypełnić zadania czarnoksiężnika?
2. Ktoś zamienił pole ze skarbami w Podziemiach na Kartę Terenu - Ruiny. Nie da się wtedy zdobyć skarbów za zdania Czarnoksiężnika?
3. Wylosowałem kartę przygody, która teleportuje mnie do Świątyni lecz Świątynia to Ruiny. Czy zostaje wtedy teleportowany mimo to, czy nic się nie dzieje?
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Wrz, 2017   

Psikus napisał/a:
Też mam kilka pytań odnośnie kart terenu.

1. Mam zadanie czarnoksiężnika ale ktoś zamienił Jaskinie Czarnoksiężnika np. w Ruiny. Nie mogę wtedy już wypełnić zadania czarnoksiężnika?
2. Ktoś zamienił pole ze skarbami w Podziemiach na Kartę Terenu - Ruiny. Nie da się wtedy zdobyć skarbów za zdania Czarnoksiężnika?
3. Wylosowałem kartę przygody, która teleportuje mnie do Świątyni lecz Świątynia to Ruiny. Czy zostaje wtedy teleportowany mimo to, czy nic się nie dzieje?


1. nie pamiętam
2. zadania czarnoksiężnika nie dają jako nagrody skarbów z podziemi
3. nie zostajesz teleportowany
 
     
Berni77
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Wrz, 2017   

Psikus napisał/a:
Też mam kilka pytań odnośnie kart terenu.

1. Mam zadanie czarnoksiężnika ale ktoś zamienił Jaskinie Czarnoksiężnika np. w Ruiny. Nie mogę wtedy już wypełnić zadania czarnoksiężnika?
2. Ktoś zamienił pole ze skarbami w Podziemiach na Kartę Terenu - Ruiny. Nie da się wtedy zdobyć skarbów za zdania Czarnoksiężnika?
3. Wylosowałem kartę przygody, która teleportuje mnie do Świątyni lecz Świątynia to Ruiny. Czy zostaje wtedy teleportowany mimo to, czy nic się nie dzieje?


1. Nie możesz wypełnić bo nie ma obszaru Czarnoksiężnika.
2. Jeżeli grasz z wariantem Skarbów jako nagrody to nie możesz ich otrzymać bo nie ma Skarbca (Blu - ta modyfikacja oficjalnie wystąpiła w Królowej Lodu).
3. Tak jak napisał Blu - nie ma obszaru Świątyni wiec nie możesz zostać teleportowany.
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Wrz, 2017   

Berni77 napisał/a:

2. Jeżeli grasz z wariantem Skarbów jako nagrody to nie możesz ich otrzymać bo nie ma Skarbca (Blu - ta modyfikacja oficjalnie wystąpiła w Królowej Lodu).
Oczywiście że możesz, to że zniknął skarbiec, nie znaczy że talia przestała być dostępna dla innych efektów.
 
     
Psikus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Wrz, 2017   

Dziękuję Panowie za odpowiedź :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13