galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Posiadłość Szaleństwa druga edycja
Autor Wiadomość
Vetroo
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Cze, 2017   

Mam pytanie odnośnie ruchu postaci. Czy jeśli postać robi ruch na pole obok i odkrywa znak zapytania na polu na które weszła to jest to liczone jako jeden punkt akcji czy jako dwa? Czy po ruchu na sasiednie pole i sprawdzenie znaku zapytania na polu moge isc jeszcze jedno dalej?
 
     
Krzysiek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Cze, 2017   

Vetroo napisał/a:
Mam pytanie odnośnie ruchu postaci. Czy jeśli postać robi ruch na pole obok i odkrywa znak zapytania na polu na które weszła to jest to liczone jako jeden punkt akcji czy jako dwa?
Jest to liczone jako dwie akcje.
Pierwsza akcja: Akcja Ruchu.
Druga akcja: Akcja Przeszukiwania.
Vetroo napisał/a:
Czy po ruchu na sasiednie pole i sprawdzenie znaku zapytania na polu moge isc jeszcze jedno dalej?
Tak. W trakcie ruchu możesz wykonywać inne działania a po ich ukończeniu kontynuować ruch.
 
     
ojciecdagon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Lip, 2017   

Witam.
Dopadła mnie jakaś ślepota i nie mogę pewnej rzeczy znaleźć w instrukcji.
Czy przedmioty upuszczone np. przez pokonane potwory podnosi się w ramach akcji przekazania , jakiejś innej akcji czy "bezakcyjnie " ?
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Lip, 2017   

Tylko akcja przekazywania umożliwia podnoszenie przedmiotów.
Cytat:
Akcja przekazywania
Badacz może oddać i otrzymać dowolną liczbę Przedmiotów
powszechnych, Przedmiotów unikatowych i Zaklęć od dowolnych
badaczy, znajdujących się na jego polu. Dodatkowo może podnieść
i upuścić dowolną liczbę Przedmiotów powszechnych, Przedmiotów
unikatowych i Zaklęć na swoim polu.
 
     
ojciecdagon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Lip, 2017   

Wielkie dzięki za odpowiedź.
 
     
Maciug
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Sie, 2017   błąd w aplikacji

Podczas fazy mitów aplikacja wyskakuje z tekstem - "(...)Celem tego wydarzenia mitów jest najbliższy badacz w zasięgu."

Jak niby mam to rozumieć? W zasięgu od kogo/czego?
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Sie, 2017   

Wcześniejsze zdanie nie odnosiło się do żadnego potwora/pomieszczenia/żetonu?
W którym scenariuszu był ten komunikat?
 
     
Maciug
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Sie, 2017   

Nie. Mowa o pierwszym scenariuszu z dodatku -za progiem. Widocznie spalili tlumaczenie. Dodatkowo wyświetla mi się komunikat że drugi scenariusz dodatku nie jest dostępny w języku polskim.
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Sie, 2017   

Bez informacji o scenariuszu trudno coś znaleźć, w aplikacji jest już kilkadziesiąt tysięcy "kart" z różnymi opisami. Niestety w tym przypadku to faktycznie pomyłka w tłumaczeniu, zgłoszę to do poprawki, żeby przy aktualizacji apki to zmieniono.

Prawidłowy opis powinien brzmieć:
"Celem tego wydarzenia mitów jest badacz mający w zasięgu najmniej pól."


Co do komunikatu, to dziwna sprawa, wersja pl powinna chyba pobrać się dla całego rozszerzenia od razu. U mnie na steam oba są w pl. Może spróbuj przeinstalować apkę?
 
     
Maciug
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Sie, 2017   

Dzięki za pomoc,tak zrobię.
 
     
gruszkin
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Sie, 2017   

pytanie odnośnie karty "dynamit" z opisu wynika że można nim rzucić, czyli wykorzystuje zasięga jak innych broni zasięgowych czy kładzie się go na polu w którym jest, i trzeba to zrobić w swojej pierwszej akcji i w drugiej odejść ponieważ zostanie równa się samobójstwo ew stan rany
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Sie, 2017   

Ale przecież na karcie jest polecenie mówiące, co na leży zrobić.

"Odwróć tę kartę i połóż ją na polu w zasięgu."

Więc odwracasz kartę dynamitu i kładziesz ją na dowolnym polu w zasięgu - czyli rzucasz nim na odległość maksymalnie 3 pól (pamiętając, że drzwi blokują zasięg). Na koniec fazy badaczy dynamit wybucha i rani wszystkich na polu z dynamitem oraz na polach sąsiednich.
 
     
yarhma
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Wrz, 2017   

Rytualny sztylet ma specjalną zdolność że dodaje kość przy rzucaniu czaru. Czyli kiedy? Przy testach w czarach ofensywnych czy może przy testach w opisach z tyłu karty czaru? Czy może rzucanie czaru to jest każdy test, który się tyczy danej karty i mamy jedną kość więcej? Instrukcją jakoś nie precyzuje co to jest rzucanie czaru.
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Wrz, 2017   

W instrukcji nie mamy ścisłej definicji rzucania zaklęcia z punktu widzenia mechaniki gry, która w jakikolwiek sposób rozdzielałaby rodzaje testów. W takim razie sztylet działa na każdy test związany z rzuceniem czaru.
 
     
tomasz_z
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Wrz, 2017   

To ja mam takie pytanie:
1. można użyć karty przedmiotu do akcji uniku. I pytanie takie oto: mieliśmy sytuację, kiedy czytając przebieg walki z potworem pojawia się tekst: potwór robi zamach w Twoją stronę, rzuczasz kostakami, jeśli wypadło .... to unikasz ciosu. (oczywiście tekst z pamięci a nie wierny cytat). I tu kolega chciał użyć posiadanego przedmiotu do pomocy w uniku.
Moze go użyć czy nie? Czy tylko do akcji Unik - czyli wyrwanie się z pokoju (strefy) z potowrem? Moim zdaniem - karta idzie tylko w parze z akcją typową - unik; a nie kiedy w treści uniknięcie jest opisane.

2. Jaki ma sens dobieranie kart obrażeń zakrytych i odkrywanie losowo? Jak leżą u mnie zakryte jedna obok drugiej i po kilku akcjach odkrywania - zakrywania dochodzi do kolejnego odkrycia losowej - to sobie wybieram te lajtowe, które mi nic nie robią. I jak można odrzucić (bo leczenie) to sobie odrzucam tą, którą znam. Czy do odkrycia losowego i ew. odrzucenia losowego należy je przetasować?

O - póki co - takie wątpliwości. Grę kupiłem. Klimat ma mega. Warto na laptopie używać aplikacji - ale jak się do głośników podłączy..... to jest gęsia skóra.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13