galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Budowanie zróżnicowanych talii
Autor Wiadomość
bigredpl
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Cze, 2017   Budowanie zróżnicowanych talii

Witam,
Gramy z dziewczyną już od dłuższego czasu w Warhammera i zaczęło nas denerwować to, że w taliach cały czas powtarzają się te same karty, bo są po prostu dobre... Jest też masa kart, których nikt jeszcze podczas gry nie użył, bo zdecydowanie odstają, nie sprawdzają się, są po prostu słabe. Dodam, że mamy już sporo dodatków i chcielibyśmy trochę zróżnicować naszą grę. I tu moje pytanie, jak zrobić to szybko i żeby było grywalnie. Sam od siebie myślałem nad następującymi rozwiązaniami:
1) Zebrać wszystkie karty np. krasnoludów, podzielić na jednostki, wsparcia, itd., następnie podzielić na koszta czyli np. z ceną 1 i 2 jedna kupka 3 i 4 druga itd. po czym losować 20-30 jednostek, 10 wsparć, 10 taktyk i np. jedną legendę. Minus takiego rozwiązania polega na tym, że karty "nie będą współpracować" tzn. nie będzie pomysłu na grę. Plusem będzie fakt, że na pewno zrobi się różnorodnie
2) Zagrać np. podstawką, potem podstawką z danym dodatkiem, a następnie podstawką z innym itd.
Proszę o wasze opinie na ten temat, może ktoś ma już gotowe rozwiązanie, bo sam miał podobny problem. No i przede wszystkim jak zapatrujecie się na to co napisałem. Ma któreś z tych rozwiązań sens?

Pozdrawiam
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Cze, 2017   

Wiadomo, że niektóre karty muszą się powtarzać, bo inaczej sama rozgrywka byłaby nudna. Każda rasa ma kilka tych "bazowych" kart na rozpoczęcie rozgrywki. Myślę, że całkowite wyeliminowanie powtórzeń jest po prostu nieopłacalne. Jednakże, jeżeli faktycznie masz sporą liczbę dodatków, to bez wątpienia u każdej z ras widoczne jest kilka rozwiązań, taktyk. Przykładowo Chaos można ustawić zarówno pod "powolny" rozwój jak i jak najszybsze pokonanie przeciwnika, bądź pod taktykę spaczania jednostek swoich jak i przeciwnika. Najlepiej zatem określić wpierw taktykę jaką chcesz wybrać, po czym dobierasz karty które najlepiej spełnią założenia twojej taktyki. Przy dużej puli kart nie powinno się ich wiele powtórzyć w twoich taliach.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14