galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania i wątpliwości
Autor Wiadomość
Shantruin 
Raven One

Wysłany: Pon 20 Lut, 2017   

1. Tak
2. Bo możesz nie mieć ;) Albo chcieć wystawić dwóch :)

basai

Wysłany: Sob 25 Mar, 2017   

Mam z ekipą problem z Przebiciem i interpretacją słowa "zignoruj"... Przebicie 2 mam rozumieć jako:

a) minus dwa do obrony;
b) dostajesz 2 obrażenia na klatę i resztę obrażeń rozpatrujemy normalnie wedle kości.

Wiem że jestem trochę upierdliwy ale wolę się dopyta dla pewności kogoś bardziej doświadczonego :)

myszon

Wysłany: Nie 26 Mar, 2017   

basai napisał/a:
Mam z ekipą problem z Przebiciem i interpretacją słowa "zignoruj"... Przebicie 2 mam rozumieć jako:

a) minus dwa do obrony;
b) dostajesz 2 obrażenia na klatę i resztę obrażeń rozpatrujemy normalnie wedle kości.

Wiem że jestem trochę upierdliwy ale wolę się dopyta dla pewności kogoś bardziej doświadczonego :)

a) Tak (ignorujesz maksymalnie dwie osłony)
b) Nie.

Innymi słowy, jeżeli wyżucisz np. dwa obrażenia na kości/ach, a twój przeciwnik trzy osłony to zadajesz celowi ataku jedno obrzażenie.

Jeżeli przyjmiemy odwrotnie trzy obrażenia na dwie osłony, cel dostaje trzy obrażenia.

BeKa79 

Wysłany: Pon 17 Kwi, 2017   

Witam.
W czasie ostatniej gry powstała pewna wątpliwość odnośnie zdolności Gaarkhana i chciałbym się upewnić, że dobrze zrobiliśmy.

Mianowice nasz sympatyczny Wookie otrzymał w jednym ataku więcej niż 3 rany, ale jednocześnie został pokonany (ranny).
Czy w tej sytuacji jego zdolność "Furia" zadziała, czyli po odwróceniu karty postaci na stronę ranny bohater będzie "Skupiony"?

Zagraliśmy, że nie, ale wolę się na przyszłość upewnić.
Z góry dzięki

basai

Wysłany: Czw 04 Maj, 2017   

Jestem po kolejnej rozgrywce gdzie powoli zbliżamy się do finału. Jednakże w misjach pobocznych powstało u mnie (gracza imperium) parę wątpliwości.

1) Jeżeli w rozstawieniu misji napisane jest że mam zwiększyć dwukrotnie poziom zagrożenia (normalnie jest 4) to do na moim kołowrotku zaznaczam, że mam 8 na start, czy co rundę dostaje 8?
2) Jeżeli bohaterowie mają kartę "legendarny" to kiedy, będą ranni to te dodatkowe 10 pkt też im przysługuję.

Wgl mam takie odczucie, że im dalej w fabule jesteśmy tym bardziej gracze rebelii są przekozaczone. Ostatnio zniszczyli mi Doborowego gwardzistę w 3 atakach.

Gothik 

Wysłany: Pią 05 Maj, 2017   

1. 8 na start, 4 co rundę.
2. Tak.

Steve Albini, Big Black

BeKa79 

Wysłany: Sob 06 Maj, 2017   

Skoro już ktoś się w temacie odezwał, to nieśmiało przypomnę, że jakiś czas temu zadałem pytanko.
Wciąż tęsknie czekam na odpowiedź.

myszon

Wysłany: Nie 07 Maj, 2017   

BeKa79 napisał/a:
Witam.
W czasie ostatniej gry powstała pewna wątpliwość odnośnie zdolności Gaarkhana i chciałbym się upewnić, że dobrze zrobiliśmy.

Mianowice nasz sympatyczny Wookie otrzymał w jednym ataku więcej niż 3 rany, ale jednocześnie został pokonany (ranny).
Czy w tej sytuacji jego zdolność "Furia" zadziała, czyli po odwróceniu karty postaci na stronę ranny bohater będzie "Skupiony"?

Zagraliśmy, że nie, ale wolę się na przyszłość upewnić.
Z góry dzięki

Wookie dostanie znacznik skupienia ten ostani raz w danym scenariuszu. W momencie zadania 3 lub więcej ran gra sprawdza czy "odpala" się jakaś zdolność i w tym momencie bohater "skupia" się. Następnie gra dostaje informacje, że postać otrzymała dostateczną ilość ran aby uznać ją za pokonaną, a w efekcje ranną i dopiero w tym momencie traci zdolność do "furii". Przepraszam nie mam karty przed sobą i piszę z pamięci. Mam nadzieję, że rozwiałem Twoje wątpliwości.

BeKa79 

Dzięki za odpowiedź.

Wychodzi na to, że dwa razy niechcący oszukałem biednego Wookiego (nie szkodzi, po prostu później wygrali :razz: )

myszon

Poczytaj co to jest Trigger i Ability. Ułatwi to w przyszłości rozwiązywanie podobnych problemów. Powodzenia w kampani.

Odpowiedz do tematu