galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dodatki czyli moralny dylemat
Autor Wiadomość
teri21pl
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Gru, 2016   dodatki czyli moralny dylemat

Witam! Otóż pisze z pytaniem do wyjadaczy pięknej gry Talismana. Obecnie posiadam dodatki góry oraz żniwiarz. Chciałem podziemia ale ten dodatek dostępny będzie dopiero za miesiąc. Tu zadam pytanie. Jaki teraz dodatek nabyć, do wyboru mam: Pani Jeziora, zwiastun, miasto (myślę że to jest najgorszy dodatek), kraina ognia, wilkołak, puszka Pandory oraz las. Bardzo proszę o pomoc i krótkie wyjaśnienie dlaczego akurat ten dodatek. Zależy mi na zwiększeniu poziomu trudności oraz urozmaicenie gry aby nie stawała się ona monotonna. Z góry dziękuję.
 
     
Nokturn
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Gru, 2016   Re: dodatki czyli moralny dylemat

teri21pl napisał/a:
Witam! Otóż pisze z pytaniem do wyjadaczy pięknej gry Talismana. Obecnie posiadam dodatki góry oraz żniwiarz. Chciałem podziemia ale ten dodatek dostępny będzie dopiero za miesiąc. Tu zadam pytanie. Jaki teraz dodatek nabyć, do wyboru mam: Pani Jeziora, zwiastun, miasto (myślę że to jest najgorszy dodatek), kraina ognia, wilkołak, puszka Pandory oraz las. Bardzo proszę o pomoc i krótkie wyjaśnienie dlaczego akurat ten dodatek. Zależy mi na zwiększeniu poziomu trudności oraz urozmaicenie gry aby nie stawała się ona monotonna. Z góry dziękuję.


Jesli posiadasz już dwa duże dodatki to zainwestowałbym w mały tym razem. Na twojej liście brakuje jeszcze królowej lodu i smoków:). Każdy z nich wprowadza jakieś urozmaicenie. Jesli podoba ci się mechanika żniwiarza i chciałbyś dodatkowa figurkę dla zbudowania napięcia to polecałbym Wilkołaka. Głównym powodem jest jednak opcja dnia i nocy, która moim zdaniem bardzo urozmaica grę. Jeśli chodzi o poziom trudności to pewnie o wiele bardziej zwiększy ją Kraina ognia (żetony spalonej ziemi mogą czasem sporo namieszać ograniczając ilość bezpiecznych miejsc. Ciekawą rzeczą są też karty terenu) i w szczególności Zwiastun, któryi może też znacząco przyspieszyć rozgrywkę, a poza tym można grać z nim lub bez nie musząc każdorazowo oddzielać kart jak to jest w innych dodatkach. Zobaczymy co powiedzą inni Talizmaniacy:)
 
     
Berni77
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Gru, 2016   

Polecam Las - możliwość używania czarnego i białego Losu do przerzucania kości swoich lub przeciwnika :) Dodatkowo ma genialne karty Przeznaczenia i kilku bardzo ciekawych Poszukiwaczy.
Zwiastun - mega przyspiesza i utrudnia grę - świetny dodatek.
Kraina Ognia - dodatkowe utrudnienia rozgrywki, ciekawe czary i Poszukiwacze.
Miasto - jak masz Góry to będzie gdzie wydawać kasę :) Ciekawe przedmioty dla graczy.
Wilkołak - kolejny NPC na planszy, dodatkowo dochodzi mechanika dnia i nocy :)
Pani Jeziora - kilka nowych zadań Czarnoksiężnika.
Puszka Pandory - świetny dodatek jak chcesz utrudnić rozgrywkę (ale jak wprowadzisz domowe zasady podobne jak jak by przy każdej rozgrywce używać tych kart) :)

Polecam zakup dokładnie w tej kolejności w jakiej opisałem dodatki.
Dodatkowo tak jak wspomniał Nokturn - nie wymieniłeś Smoków, Królowej Lodu, Krainy Odmętów no i Kataklizmu :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 13