galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozwiązanie pierwszego scenariusza ( Uwaga Spoilery!)
Autor Wiadomość
avair
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Lis, 2016   Rozwiązanie pierwszego scenariusza ( Uwaga Spoilery!)

Po przejściu pierwszego scenariusza "Zgromadzenie" wybrałem zakończenie 2 i tu moje pytanie co do zasad. W ostatnim podpunkcie tego zakończenia pisze " Każdy badacz otrzymuje 2 dodatkowe punkty doświadczenia, jeśli zdobył informacje na temat ukrytych światów rodem z Mitów." . Możecie mi wytłumaczyć za co te 2 punkty?
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Lis, 2016   

Za przeżycie pierwszego scenariusza. Tam nie powinno być "jeśli" tylko "ponieważ".
 
     
stszau
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Lis, 2016   

Ma ktoś dostęp do angielskiej wersji ksążeczki z kampanii? Nie ma jej do ściągnięcia na stronie ffg.
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Lis, 2016   

Cytat:
Each investigator earns 2 bonus experience as he or she gains insight into the hidden world of the Mythos.
 
     
Nokturn
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Lis, 2016   

Achtung Spoiler!
Wczoraj pogralem "Slizgiem" pierwszy scenariusz i partia byla naprawde ekscytujaca. Nie wiem czy dobrze to tam rozgrywalem robiac to na czuja, ale w momencie kiedy na karcie tajemnic pojawil sie tekst, ze ghoule udaja sie do salonu ( :mrgreen: ) ja bylem w Holu zwarty z kaplanem. Troche sie to wyklucza bo odsloniecie kolejnego aktu jest mozliwe tylko z holu gdzie automatycznie pojawia sie kaplan wchodzac w zwarcie. Uznalem za bardziej logiczne to, ze w takim razie ghoul priest nie moze przejsc do salonu. Tak mysle, ze w wariancie solo jest malo prawdopodobne, zeby w ogole ten salon zobaczyc. Musialbym sie chyba wymknac kaplanowi, przejsc do salonu i zrobic test z Lita. W nastepnej turze by kaplan by tam przyszedl. Salon z chantler to chyba tylko opcja dla dwoch graczy kiedy kaplan wejdzie w zwarcie z najsilniejszym przez swoja opcje "polowanie", a inny gracz przemknie sie obok do salonu.
 
     
buzz
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Lis, 2016   

Wydaje mi się że do salonu wędrują ghule, które nie są w zwarciu - i to chyba jest napisane. Jeśli nawet Kapłan zwieje do salonu na początku rundy, to potem w jego fazie potwora z niego wyjdzie i cie atakuje w holu (łowca).

Salon odwiedza się żeby przejąć Litę, bo ma to znaczenie później. Albo żeby rzucić dynamit ;)
 
     
Nokturn
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Lis, 2016   

buzz napisał/a:
Wydaje mi się że do salonu wędrują ghule, które nie są w zwarciu - i to chyba jest napisane. Jeśli nawet Kapłan zwieje do salonu na początku rundy, to potem w jego fazie potwora z niego wyjdzie i cie atakuje w holu (łowca).

Salon odwiedza się żeby przejąć Litę, bo ma to znaczenie później. Albo żeby rzucić dynamit ;)


Lite mozna tez zdobyc bez wchodzenia do salonu:)) W kazdym razie jesli jakis ghoul jest dajmy na to w piwnicy to po prostu porusza sie do salonu. Tyle ze przejscie jest przez hol gdzie znajduje sie badacz w zwarciu z kaplanem. Wtedy taki ghoul zewrze sie w walce. Nie mam teraz karty przed soba ale to troche niejasne z tym ruchem.
 
     
pan_slaw
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Lis, 2016   

Nokturn napisał/a:

Lite mozna tez zdobyc bez wchodzenia do salonu:))


Jak?
 
     
Nokturn
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Lis, 2016   

pan_slaw napisał/a:
Nokturn napisał/a:

Lite mozna tez zdobyc bez wchodzenia do salonu:))


Jak?


Spoiler

Burn everything to the ground:)))
Ostatnio zmieniony przez Nokturn Sro 23 Lis, 2016, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
pan_slaw
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Lis, 2016   

Nokturn napisał/a:
pan_slaw napisał/a:
Nokturn napisał/a:

Lite mozna tez zdobyc bez wchodzenia do salonu:))


Jak?


Burn everything to the ground:)))


Spoiler!
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
 
     
Nokturn
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Lis, 2016   

pan_slaw napisał/a:
Nokturn napisał/a:
pan_slaw napisał/a:
Nokturn napisał/a:

Lite mozna tez zdobyc bez wchodzenia do salonu:))


Jak?


Burn everything to the ground:)))


Spoiler!
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---


No tak ale pytales jak i jest to jakies rozwiazanie.
 
     
pan_slaw
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Lis, 2016   

Nokturn napisał/a:
pan_slaw napisał/a:
Nokturn napisał/a:
pan_slaw napisał/a:
Nokturn napisał/a:

Lite mozna tez zdobyc bez wchodzenia do salonu:))


Jak?


Burn everything to the ground:)))


Spoiler!
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---


No tak ale pytales jak i jest to jakies rozwiazanie.


Jasne, jasne, myślałem tylko, że jest jakieś rozwiązanie które pominąłem by w trakcie rozgrywki przejąć Lite w ten sposób.
 
     
Kiler
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Lis, 2016   

Nokturn napisał/a:
Achtung Spoiler!
Wczoraj pogralem "Slizgiem" pierwszy scenariusz i partia byla naprawde ekscytujaca. Nie wiem czy dobrze to tam rozgrywalem robiac to na czuja, ale w momencie kiedy na karcie tajemnic pojawil sie tekst, ze ghoule udaja sie do salonu ( :mrgreen: ) ja bylem w Holu zwarty z kaplanem. Troche sie to wyklucza bo odsloniecie kolejnego aktu jest mozliwe tylko z holu gdzie automatycznie pojawia sie kaplan wchodzac w zwarcie. Uznalem za bardziej logiczne to, ze w takim razie ghoul priest nie moze przejsc do salonu. Tak mysle, ze w wariancie solo jest malo prawdopodobne, zeby w ogole ten salon zobaczyc. Musialbym sie chyba wymknac kaplanowi, przejsc do salonu i zrobic test z Lita. W nastepnej turze by kaplan by tam przyszedl. Salon z chantler to chyba tylko opcja dla dwoch graczy kiedy kaplan wejdzie w zwarcie z najsilniejszym przez swoja opcje "polowanie", a inny gracz przemknie sie obok do salonu.


buzz napisał/a:
Wydaje mi się że do salonu wędrują ghule, które nie są w zwarciu - i to chyba jest napisane. Jeśli nawet Kapłan zwieje do salonu na początku rundy, to potem w jego fazie potwora z niego wyjdzie i cie atakuje w holu (łowca).


Nokturn napisał/a:
W kazdym razie jesli jakis ghoul jest dajmy na to w piwnicy to po prostu porusza sie do salonu. Tyle ze przejscie jest przez hol gdzie znajduje sie badacz w zwarciu z kaplanem. Wtedy taki ghoul zewrze sie w walce. Nie mam teraz karty przed soba ale to troche niejasne z tym ruchem.


Nie wiem z czego wynikają te problemy z ruchem. Na karcie jasno jest napisane:
"każdy niebędący w zwarciu wróg z cechą Ghoul porusza się o 1 lokalizację w kierunku salonu"
czyli:
- poruszają się tylko wrogowie nie będący w zwarciu,
- 1 lokalizację w stronę salonu (piwnic/strych->hol-> salon).

W zasadach jest jasno napisane:
"przygotowany, niebędący w zwarciu wrog natychmiast wchodzi w zwarcie, gdy: zostanie rozstawiony w lokalizacji z badaczem, poruszy się do lokalizacji z badaczem, badacz poruszy się do lokalizacji, w której ten się znajduje"
czyli:
- chcąc nie chcąc salon można zobaczyć tylko wymykając się kapłanowi (solo) lub gdy jeden gracz go zajmie a drugi pójdzie dalej (multi),
- kapłan na koniec fazy wrogów pójdzie do salonu ale wróci do holu na początku następnej fazy wrogów.

buzz napisał/a:
Salon odwiedza się żeby przejąć Litę, bo ma to znaczenie później. Albo żeby rzucić dynamit


Nokturn napisał/a:
Lite mozna tez zdobyc bez wchodzenia do salonu:))


pan_slaw napisał/a:
Jak?


Litę można otrzymać (do talii) wyłącznie w ramach zakończenia scenariusza. Przejęcie nad nią kontroli podczas trwania scenariusza ma jedynie ułatwić realizację celu scenariusza - pokonanie Kapłana i nie wpływa na jej obecność w talii. W trakcie trwania tego scenariusza pokonana Lita jest usuwana z gry.
 
     
igrim
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Lis, 2016   

Jest jeszcze jedna opcja.
Można przejść z holu do salonu z kapłanem na karku (W zwarciu), tyle tylko, że spowoduje to atak towarzyszący z jego strony i sprawi, że przejdzie on do salonu razem z nami. Na szczęście pertraktacje ataków towarzyszących nie prowokują, więc można spróbować przyłączyć Litę bez strachu, że wrogowie z którymi jesteśmy w zwarciu ostro nas pokiereszują 😉
 
     
Unkas84
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Gru, 2016   

Rozgrywałem wczoraj pierwszy scenariusz będąc na świeżo ze wszystkimi zasadami i co chwila zaglądając do księgi zasad i chyba jednak źle zinterpretowałem niektóre rzeczy z tego co czytam w tym wątku.

Jeśli na karcie aktu pisze wyraźnie, że po zniesieniu bariery Salon zostaje odkryty to dla mnie jest to jednoznaczne z wejściem do niego przez bohatera. Lokacje odkrywane są tylko wtedy. Spójrzcie na to pod względem fabularnym - jak bohater stojąc w Holu i niszcząc barierę dowiaduje się co znajduje się za drzwiami? Logiczne, że musi tam wejść (co wprawia Litę w złość z wiadomych przyczyn).

Tak ja to widzę, ale jak pisałem wyżej, mogłem to źle zinterpretować.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14