galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Posiadłość Szaleństwa druga edycja
Autor Wiadomość
alex_anderson
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Lis, 2016   

Kolejne pytanie,

Jeżeli efekt mówi odkryj kartę obrażeń/przerażenia to rozumiem że wybieram jedną będącą w moim posiadaniu i odwracam na awers?

Jeśli dobrze rozumiem, to znaczy że mogę odkrywać kartę ciąglę tą samą która nie wywołuje żandego efektu, poza tym że trzeba ją zakryć?

Czy może ja tu czegoś nie rozumiem...?
 
     
myszon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Lis, 2016   

alex_anderson napisał/a:
Kolejne pytanie,

Jeżeli efekt mówi odkryj kartę obrażeń/przerażenia to rozumiem że wybieram jedną będącą w moim posiadaniu i odwracam na awers?

Jeśli dobrze rozumiem, to znaczy że mogę odkrywać kartę ciąglę tą samą która nie wywołuje żandego efektu, poza tym że trzeba ją zakryć?

Czy może ja tu czegoś nie rozumiem...?


Odpowiedź znajduje się w KKZ str. 10:
- "Kiedy jakiś efekt nakazuje badaczowi odkryć kartę Obrażenia lub Przerażenia, badacz odkrywa losową kartę ze swoich zakrytych kart wskazanego rodzaju.""
 
     
alex_anderson
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Lis, 2016   

Super dzięki! To wszystko wyjaśnia!
 
     
Gog
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Lis, 2016   

sirafin napisał/a:
Tak, jeśli warunek jest już spełniony to się nie rusza.


To ja mam pytanie jak stoi wunsz na polu z badaczem, a jest, że rusza się o 3(nie do 3 i nie ma, że w zasięgu) w kierunku i atakuje kogoś z najmniejszym/największym czymś, to on musi się ruszyć o te 3 w kierunku tej osoby czy po prostu atakuje te z którą stoi? I to samo jak ma np rusza się o 2 i atakuje kogos tam, to jeśli osoba stojąca od niego o 1 spełnia warunek to ją atakuje? ;p A klarowniej czy zasada rusza się o 3(mimo, że wtedy nikogo nie zaatakuje, a tak to bym mógł) to to samo co rusza do 3? Dzięki za odpowiedź
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Lis, 2016   

Gog napisał/a:
To ja mam pytanie jak stoi wunsz na polu z badaczem, a jest, że rusza się o 3(nie do 3 i nie ma, że w zasięgu) w kierunku i atakuje kogoś z najmniejszym/największym czymś
W kierunku kogo? Jeśli w kierunku najbliższego badacza, to się nie rusza bo już jest na polu z badaczem i bliżej już nie będzie.

I tak, jeśli coś ma się przesunąć o X pól, żeby spełnić jakiś warunek, to X jest maksymalną liczbą pól o jakie może się przesunąć. Jeśli warunek zostanie spełniony wcześniej, to przesuwanie zakończy się wcześniej.
 
     
Gog
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Lis, 2016   

Czyli rozumiem, że między zwrotem przesuwa się o 3 pola, a zwrotem przesuwa się do 3 pól nie ma różnicy i zawsze po prostu atakuje tego najbliżej spełniającego warunek?
 
     
bluee
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Lis, 2016   

A ja mam taką sytuację:





Do kogo powinien podejść Shoggoth ?
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Lis, 2016   

@Gog
Nie kojarzę żeby zwrot "przemieszcza się do X pól" gdzieś się pojawiał.

Na pewno są polecenia:
"przemieszcza się o X pól w kierunku najbliższego badacza"
"przemieszcza się maksymalnie o X pól w tatki sposób, aby coś"


@bluee
Do nikogo, zostanie w miejscu. Zasięg nie liczy się przez drzwi.
 
     
bluee
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Lis, 2016   

@bluee
Do nikogo, zostanie w miejscu. Zasięg nie liczy się przez drzwi.[/quote]

Czyli wybieram środkową opcję i być może pojawi się kolejny komunikat, tak?
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Lis, 2016   

Dokładnie tak.
 
     
bluee
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Lis, 2016   

sirafin napisał/a:
Dokładnie tak.


Dzięki wielkie :mrgreen:
 
     
Gog
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Lis, 2016   

sirafin napisał/a:
@Gog
Nie kojarzę żeby zwrot "przemieszcza się do X pól" gdzieś się pojawiał.

Na pewno są polecenia:
"przemieszcza się o X pól w kierunku najbliższego badacza"
"przemieszcza się maksymalnie o X pól w tatki sposób, aby coś"


@bluee
Do nikogo, zostanie w miejscu. Zasięg nie liczy się przez drzwi.


no ok to czym różnią się te które wymieniłeś?;p I jak ma się zasięg do tego, że potwory mogą przemieszczać się przez drzwi ?;p
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Lis, 2016   

Czym się różnią od siebie? Zapisem, treścią, ale to chyba widać ;) W praktyce chodzi tylko o to, że X w obu przypadkach jest wartością maksymalną, tylko że w pierwszym przykładzie nie jest to zapisane wprost, lecz wynika z kontekstu (kluczowe jest to "w kierunku").
 
     
Gog
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Lis, 2016   

sirafin napisał/a:
Czym się różnią od siebie? Zapisem, treścią, ale to chyba widać ;) W praktyce chodzi tylko o to, że X w obu przypadkach jest wartością maksymalną, tylko że w pierwszym przykładzie nie jest to zapisane wprost, lecz wynika z kontekstu (kluczowe jest to "w kierunku").


Ok kumam, czyli jak nie ma, że w zasięgu(ale jest np. w kierunku) to może sobie przejść przez drzwi normalnie? Na tym przykładzie co bluee wrzucił jakby było potwór przesuwa się o 2 pola w kierunki najbliższego badacza i atakuje badacza X, to by sobie przeszedł przez te drzwi tak?
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Lis, 2016   

Gog napisał/a:
Na tym przykładzie co bluee wrzucił jakby było potwór przesuwa się o 2 pola w kierunki najbliższego badacza i atakuje badacza X, to by sobie przeszedł przez te drzwi tak?
Dokładnie tak, wtedy by przeszedł przez drzwi. Jako że w przykładzie bluee mamy dwóch badaczy oddalonych tak samo, drużyna może wybrać, w kierunku którego z tych badaczy ruszy potwór.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13