galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Catan
Autor Wiadomość
dancio

Wysłany: Sro 04 Mar, 2009   Catan

Kiedy dodatki 5/6 gracz żeglarzy i rycerzy[/quote]

Alex

Wysłany: Sro 04 Mar, 2009   

linia catanu wydaje się martwa od jakiegoś czasu. A zapowiadane były i 5/6 do żeglarzy i do rycerzy... a nawet handlarze i barbarzyńcy. Ale jak widać, gry które nie są od FFG w naszym kraju zaliczają kosmiczną obsuwę.

Co wydaje się dziwne. Może i rzeczywiście gry FFG są "dobre" , ale nie każdemu przypadają do gustu. A Catan nadal jest na szczytach list sprzedaży większości internetowych sklepów z planszówkami. Miło by było, gdyby w końcu pojawiło się coś nowego do kolekcji...

D.W.
Galakta

Ja bym powiedział, że ten rok będzie na pewno dla Catanu bardzo dobry.

Koniec roku trochę nam zamieszał w planach ale co się odwlecze...
Mogę zdradzić, że jeden z tych X, który był planowany to np. wersja karciana Osadników. Niedługo podamy terminwydania tej gry bo można powiedzieć, że już dostosowaliśmy się do obecnej sytuacji.

Handlarze i Barbarzyńcy... z tą grą jest tylko taki kłopot, że chcemy mieć elementy drewniane i tutaj nie jest łatwo. Jeśli jednak nie będzie innej możliwości to wydamy ten dodatek z plastikowymi elementami. Myślę, że dla fanów będzie to do przełknięcia.

Catan jest jedną z moich ulubionych gier dlatego nie ma co się martwic o rozwijanie tej lini.

Fugazi

Karciani Osadnicy dla 2 osób - YES!!! W końcu!!! :D Świetna wiadomość! Mam nadzieję, że Elasund też wydacie, bo to dobra gra jest... :D

Alex

Wysłany: Czw 05 Mar, 2009   

No to zwracam honor. Karciani osadnicy to miła zapowiedź.

Ale zaskoczyły mnie problemy z drewnianymi częściami. Przecież wersja usa już wyszła, drewniane części ma. W niemieckim catan shopie drewniane części też zamówić można dodatkowo, bo normalne niemieckie wydanie plastikowe jest. Czyli sytuacja wygląda identycznie jak w przypadku wszystkich innych dodatków... Skąd nagle problemy?

A co do wydania z plastikowmi częściami - moim zdaniem to niezbyt dobry pomysł. pomieszanie drewnianych części z plastikowymi będzie wyglądało bardzo nieestetycznie. Różnice w odcieniach większości kolorów między częściami plastikowymi a drewnianymi są spore. Na planszy zrobił by się ogromny chaos. Myślę, że z dwojga złego lepiej odłożyć to na trochę później, niż wydać szybko a mniej atrakcyjnie (oczywiście o ile wyjdą oba dodatki 5/6 - wtedy będzie czym się zająć)

nicponn

Wysłany: Pią 06 Mar, 2009   

:)
Ostatnio zmieniony przez nicponn Wto 10 Mar, 2009, w całości zmieniany 1 raz  

dancio

Wysłany: Pon 09 Mar, 2009   ponowienie pytania

Ja chciałbym ponowić pytanie o rozszerzenia 5/6 gracza dla żeglarzy i rycerzy. Czy wydanie tych ZAPOWIADANYCH dodatków opóźnia się czy w ogóle z nich zrezygnowano. ??????

Alex

Wysłany: Pon 09 Mar, 2009   Re: ponowienie pytania

dancio napisał/a:
Ja chciałbym ponowić pytanie o rozszerzenia 5/6 gracza dla żeglarzy i rycerzy. Czy wydanie tych ZAPOWIADANYCH dodatków opóźnia się czy w ogóle z nich zrezygnowano. ??????

Żeglarze już od dawna płyną i płyną... Co prawda dopłynąć nie mogą, ale wygląda na to że są w planach i nic się w tym względzie nie zmieniło. A co do rycerzy to nie pamiętam czy byli zapowiadani...

Dużo bardziej ciekawi mnie ten problem z drewnianymi częściami i jego przyczyny...

D.W.
Galakta

Wysłany: Pon 09 Mar, 2009   

Alex nie martw się na razie na zapas. Skoro o tym wspomniałem to widocznie są. Ale jak to się mówi nie ma problemów, których nie da się rozwiązać. Dodatki będą.

D.W.
Galakta

Wysłany: Pon 11 Maj, 2009   

Aktualny stan Żeglarzy 5/6 bo i tak będziecie dopytywać.

Żeglarze będą na "dniach". Wynikł mały problemik i mimo, że pisałem o 10 maja czyli właściwie dzisiaj mamy kilka dni opóźniania. Proszę jeszcze o odrobinę cierpliwości.

ufo300

Wysłany: Sro 20 Maj, 2009   

Mamy 20 maja już z kilku dni robi się kilkanaście. Jak wygląda stan żeglarzy?

dancio

Wysłany: Pią 22 Maj, 2009   

juz 10 dni
bardzo bym prosił o rzetelne dane jesli chodzi o terminy.
Rozumiem poslizg wzgledem informacji sprzed pół roku, ale mówic "na dniach"....i nic!!!!

D.W.
Galakta

Wysłany: Pią 22 Maj, 2009   

Siła wyższa. Firma, która dla nas wykonuje lekko mówiąc ma kłopoty techniczne o czym nas nie poinformowała.

Umówmy się tak. że napiszę w najbliższy wtorek/środę jak to wygląda.
Nie będzie to później niż do końca miesiąca.

Przepraszam za zamieszanie ale nie na wszystko mamy wpływ.

D.W.
Galakta

Wysłany: Sro 27 Maj, 2009   

Dodatek będzie dopiero za 2 tygodnie. Niestety tak wyszło i nie możemy tego zmienić.
Proszę o odrobinę cierpliwości jeszcze.

Na pocieszenie dodam ( i po to aby troszkę mniej mi się oberwało), że za jakiś czas napiszę też o pewnym wydarzeniu, które odbędzie się dla fanów Catanu.

Joker_jr

Wysłany: Wto 09 Cze, 2009   

Witam
Przyznam, że na ten jak i inne dodatki do "Osadników" czekam z nieskrywaną niecierpliwością. Z postu wynika, że "Żeglarzy 5/6" będzie można nabyć w najbliższych dniach... Czy termin 2 tygodni o którym mowa uległ zmianie?

Odpowiedz do tematu