galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ROK 2016 - Plany Wydawnicze
Autor Wiadomość
dewodaa

Wysłany: Czw 10 Lis, 2016   

Pan P napisał/a:
Mimo że uważam galakte za bardzo kiepską firmę to pokazali na przykładzie LOTR LCG że nie obca im pewna elastyczność i w imię możliwości dalszego zarabiania potrafią zrobić np. DNŻ.

Jesteś mocno niesprawiedliwy i wypowiadasz się w temacie o którym widać nie masz pojęcia. Na próżno szukać firmy typu Galakta w innych branżach. Rzadko się zdarza, że przedsiębiorstwo brnie w jakieś inwestycje wiedząc z góry, że na tym straci a jedyny powód to sentymenty. Nie wiem czy śledziłeś dyskusje z ich udziałem w przypadku niektórych LCG (to był chyba A:NR).
To nie jest tak, że jak przestają zarabiać to ucinają temat; robią to gdy gra zaczyna przynosić im spore straty.
Więc jedyny sposób na utrzymanie jakiegoś cyklu to stały dopływ nowych graczy (gracze "bazowi" kupujący podstawkę w okresie wydania gry będą się wykruszać, potrzeba nowych aby zapewnić ciągłość serii).

c08mk

To ja zrobię offtop i spytam o dodatki do XCOM i Listy Whitechapel. Jest już jakieś info kiedy? Większość z nas się domyśla, że w 2017 ale gdyby się dało coś konkretniej :)

Pan P 

dewodaa napisał/a:

Jesteś mocno niesprawiedliwy i wypowiadasz się w temacie o którym widać nie masz pojęcia. Na próżno szukać firmy typu Galakta w innych branżach. Rzadko się zdarza, że przedsiębiorstwo brnie w jakieś inwestycje wiedząc z góry, że na tym straci a jedyny powód to sentymenty. Nie wiem czy śledziłeś dyskusje z ich udziałem w przypadku niektórych LCG (to był chyba A:NR).
To nie jest tak, że jak przestają zarabiać to ucinają temat; robią to gdy gra zaczyna przynosić im spore straty.

heheszek
Mój szef już od 20 lat dokłada do interesu i końca nie widać (tak przynajmniej twierdzi ;-) , jest zatem lepszy od galakty, ale nieodmiennie czy w mikro czy w makro skali, wzrusza mnie taka działalność harytatywna, podmiotów które wydawało by się że są nastawione na zysk.
/heheszek

Moja ocena galakty nie wynika z sytuacją netrunnera, gdyż oczywistym jest zamknięcie lini generującej straty bądź dającej zbyt mały zysk. Brnąc dalej w to nie chce gdyż to nie temat o żalach czy pochwałach dla firmy.

Wracając do tematu, zdaje się że liczba osób pytających na forach o długość trwania polskiej linni Arkhama wypełnia wymagania galakty dla DNŻ do LOTR LCG, co już powinno stanowić podpowiedź że jednak warto wejść w polską wersję.

Nikt gwarancji wiecznego trwania nie da, zresztą na tym świecie nie ma niczego pewnego (nawet państwowe obligacje są inwestycją obarczoną pewnym ryzykiem, casus argentyny pokazał że to ryzyko naprawdę istnieje).

mart

Wysłany: Sob 12 Lis, 2016   

Czy jest jakaś szansa, że w sprzedaży pojawi się jeszcze zestaw Slave I do X-wingaw polskiej wersji językowej?

costi

Wysłany: Nie 13 Lis, 2016   

Przyłączam się do pytania - co z polskimi dodrukami do X-winga? Lista rzeczy niedostępnych rośnie, właśnie wskakują na nią Starviper i A-Wing, a podobno stary Sokół Millenium też się powoli kończy.

Kiedy, i czy w ogóle, planowane są dodruki tych zestawów?

beldantos 

Wysłany: Pon 14 Lis, 2016   

Ja poluję na TIE Interceptor'a. Również zniknął jakiś czas temu z półek.

notacylon

Wysłany: Pon 14 Lis, 2016   

Nabyłem wczoraj podstawkę do Battlestar Galactica, w związku z tym pytanie o dodatki. Wiem, że dodrukowano niedawno Pegasus. Jakie są perspektywy na dodruk Exodus oraz Daybreak?

Dodatki do BSG to dla mnie kwestia, że tak powiem, wszystko albo nic. Pewnie mógłbym nadal zdobyć je w oryginale, ale wolę nie łączyć różnych wersji językowych, jeżeli to możliwe.

stszau

Wysłany: Sro 16 Lis, 2016   

Wiadomo już kiedy dokładnie/dokładniej można spodziewać się pierwszego dadatku do Horror w Arkham LCG tzn. Dziedzictwo Dunwich?

Mam też pytanie o maty do gry AH:LCG, o których mowa w tym newsie na stronie FFG. Czy będzie szansa na zakup tych mat? Szczególnie chodzi mi o tę (została wyprzedana w sklepie FFG po jednym dniu):

Mortalo 

Wysłany: Sro 16 Lis, 2016   

Chciałem zapytać o dodruk podstawki Descent'a 2.0, ale widzę że u was w sklepie jest, ale jako że w najbliższym czasie nie planuję zakupu, to może się już wyczerpać kiedy będę miał fundusze. Więc, istnieje taka możliwość?

Nokturn

Wysłany: Czw 17 Lis, 2016   

stszau napisał/a:
Wiadomo już kiedy dokładnie/dokładniej można spodziewać się pierwszego dadatku do Horror w Arkham LCG tzn. Dziedzictwo Dunwich?

Mam też pytanie o maty do gry AH:LCG, o których mowa w tym newsie na stronie FFG. Czy będzie szansa na zakup tych mat? Szczególnie chodzi mi o tę (została wyprzedana w sklepie FFG po jednym dniu):

Obrazek

Mata jest do kupienia na trzech trollach za 119. przesylka grudzien styczen

soul31

Wysłany: Czw 17 Lis, 2016   

W ofercie ffg można już zamówić klątwe rogarou. Czy będzie dostępna wersja polska? Jeżeli tak, to kiedy się można jej spodziewać?

gryfius 

Wysłany: Pią 18 Lis, 2016   

Hej,

zapytanie o Omeny Lody do Znaku Starszych Bogów. Gra przez cały rok była w planie jako "druga połowa 2016", a po ostatniej aktualizacji zmieniło się na "2016/2017". Czy moglibyśmy dowiedzieć się więcej szczegółów na temat tej pozycji?

Dodatkowo: czy planujecie wydać po polsku Omens of the Deep? [ FFG news ]

Dzięki za odpowiedzi!
Ostatnio zmieniony przez gryfius Pią 18 Lis, 2016, w całości zmieniany 1 raz  

Wallenstein

Wysłany: Pią 18 Lis, 2016   

Wiadomo coś odnośnie drugiego dodatku do Wojny o Pierścień?

Lunar 

Wysłany: Pon 21 Lis, 2016   

gryfius napisał/a:
Hej,

zapytanie o Omeny Lody do Znaku Starszych Bogów. Gra przez cały rok była w planie jako "druga połowa 2016", a po ostatniej aktualizacji zmieniło się na "2016/2017". Czy moglibyśmy dowiedzieć się więcej szczegółów na temat tej pozycji?

Dodatkowo: czy planujecie wydać po polsku Omens of the Deep? [ FFG news ]

Dzięki za odpowiedzi!

Ja muszę przyznać, że Elder Sign do tej pory nie fascynowało (przygodowa gra bez planszy, oparta na kartach - acz widać po Horror w Arkham LCG, że to też świetnie się sprawdza).
Jednak widać, że to jest mechanika idealnie nadająca się na różne ekspedycje (w HwA czy Eldritchu trochę słabiej to wypadało) i motyw podróżowania na Alaskę czy statkiem po Pacyfiku jak w prawdziwym Zewie Cthulhu - magia <3

Tyle, że z tego co czytałem, dodatki typu Omen chyba wymagają aplikacji Elder Sign: Omens?

soul31

Wysłany: Pon 21 Lis, 2016   

Kup podstawke i bramy arkham. Potem omeny lodu jak wyjdą.

Podstawka jest przeciętną grą, ale bramy arkham poprawiają jej wszystkie niedociągnięcia czyniąc z znaku starszych inną, lepszą i trudniejszą gre. Dodatki omen(lodu i głębin) nie wymagają aplikacji.

Odpowiedz do tematu