galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[ZP] Starcie u stóp Samotnej Skały
Autor Wiadomość
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2013   

Crabtree - tak, mam pieśni, choć nie zawsze dochodzą ;)

JollyRoger1916, masz rację, pisałem z pamięci z roboty.
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2013   

To trochę sobie komplikujesz życie, bo żeby Ci weszła na rękę Pieśń i Finta jednocześnie, to trzeba mieć sporo szczęścia.
 
     
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Lut, 2013   

Fakt, niemniej udało mi się przejść. Teraz kombinuję inną. Ale o tym później, jak zadziała ;)
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Wrz, 2013   

Grałem 10 razy talią Eowina-Frodo-Theodred. Startowe zagrożenie-24. Pierwsze 4 rozgrywki grałem na easy i wszystkie wygrałem. Potem na normalu było trudniej. Szczególnie, że kart jest więcej w talii spotkań i ciężej na Grimbeorna albo na Pszczele Pastwiska trafić. Udało mi się jednak w końcu wygrać. Ogólnie zauważam, że w tym scenariuszu nie ma miejsca na błędy graczy. Wszystko musi być zaplanowane, a jak popełnimy jakiś błąd to po nas. Do przejścia scenariusza wystarczą karty z tego dodatku i core setu. To dobrze. Szkoda jednak, że bez Eowiny i kogoś z przywództwa nie da się przejść tego solo (posiadając ten dodatek i core set).
Frodo również sprawdza się genialnie w tym scenariuszu. Theodred zwiększa zasoby innych bohaterów i daje nam zasoby przywództwa które są potrzebne do wzięcia Grimbeorna. Bez niego też byłoby ciężko. Scenariusz bardzo fajny i bardzo klimatyczny, nie wiem jednak po co 4 błotne żmije i kilka rzek Langflood. Mogli dać zamiast nich inne ciekawe karty.

Jeśli chodzi o karty graczy to właśnie Frodo wydaje mi się na razie najprzydatniejszy. Z fajniejszych kart wymienie Pieśń do zielonych zasobów, Eomunda i dodatek zwiększający obronę(w połączeniu z Frodem jest świetny). Reszta kart też wydaje się mniej lub bardziej przydatna, niektórych z nich jeszcze nie testowałem. Najmniej przydatny wydaje mi się krasnoludzki kartograf, który nie dość, że drogi, to jeszcze za efekt trzeba płacić.

Ogólnie dodatek spodobał mi się, i mam nadzieję, że inne nie będą dla mnie gorsze.
 
     
EstEst
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Wrz, 2013   

maclis napisał/a:
Szkoda jednak, że bez Eowiny (...) nie da się przejść tego solo (posiadając ten dodatek i core set).


Jak wcześniej w tym wątku można sprawdzić, talie bez Eowiny na praktycznie samym core secie też dają sobie radę z tym scenariuszem. Np. talia ekonomiczna: Theodred/Gloin/Beravora.

Co do kart graczy - słuszne obserwacje, acz kartograf się przydaje np. właśnie w ekonomicznej talii, gdy czasem masz absurdalną ilość zasobów.
 
     
basai
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Lip, 2015   

Albo robię coś źle, albo ta przygoda w porównaniu do Spływu w dół Anduiny jest banalnie prosta. Legolas, Książę Imrahil i Glorfindel wystarczą do stworzenia w pierwszej części starcia małą armię z dużą liczbą słabych sojuszników do tankowania ataków. Nawet specjalnie się nie namęczyłem wybierając karty do talii.
 
     
AndO3131
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Lip, 2015   

Jedyne, co można przeoczyć, to fakt, że 3 trolle posiadają tekst typu "Kiedy XXX znajduje się w zwarciu z graczem, wszystkie wrogie Trolle otrzymują...", więc walka z 4 na raz może się skończyć tragicznie (+12 punktów zagrożenia w jednej fazie ataku). W talii przeciwności dochodzą do tego karty "Pochwycony" oraz 2 zwykłe trolle, dodatkowo zwiększające poziom zagrożenia po ataku. Spróbuj zagrać jeszcze kilka razy :wink:
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Lip, 2015   

A nawet jeśli nie robiłeś żadnych błędów, to scenariusz ten i tak jest prostszy od Podróży w Dół Anduiny.
 
     
basai
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Lip, 2015   

AndO3131 napisał/a:
Jedyne, co można przeoczyć, to fakt, że 3 trolle posiadają tekst typu "Kiedy XXX znajduje się w zwarciu z graczem, wszystkie wrogie Trolle otrzymują...", więc walka z 4 na raz może się skończyć tragicznie (+12 punktów zagrożenia w jednej fazie ataku). W talii przeciwności dochodzą do tego karty "Pochwycony" oraz 2 zwykłe trolle, dodatkowo zwiększające poziom zagrożenia po ataku. Spróbuj zagrać jeszcze kilka razy :wink:


I tu jest pies pogrzebany! Grałem w przeświadczeniu, że tylko Louis przy ataku zwiększa zagro , a ty uświadomiłeś mi, że jednak to jest aura dająca wszystkim trollom tę właściwość. Teraz już nie będzie tak łatwo :D Dzięki :)
 
     
makulatura
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Sty, 2016   

Kupiłem talię z dodatkami od innego gracza i nie znalazłem niestety w Starciu u stóp samotnej Skały kart Eomunda (rozumiem że powinny być 3 sztuki).

Zdarzyło Wam się kiedyś coś podobnego? Niektórych kart sprzymierzeńców w innym dodatku z Mrocznej Puszczy mam 6 szt. więc zakładam że może jakaś pomyłka w druku?
 
     
krzysztof1986
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Sty, 2016   

Rozumiem że używany (otwarty) egzemplarz ? Ja kupuję tylko nowe więc mi się takie coś nie przytrafiło żeby brakowało kart albo było za dużo. Pierwsze słyszę.
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Sty, 2016   

Jeżeli macie watpliwości co do ilości kart w opakowaniu polecam tą stronę link tam między siłą woli postaci a kartą jest podana ilość kart w zestawie np.: [3].
Zaiste prawdą jest, żeś został oszwabiony z tej zacnej karty acz niestety takowoż bywa gdy zakupuje się karty/rzeczy używane.
Nie ma co się przejmować, Pozdrawiam :wink:
 
     
makulatura
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Lut, 2016   

Dzięki. Okazało się że to akurat inna sytuacja. Tych kart faktycznie nie było w dodatku. Dostałem je od Galakty od ręki po wyjaśnieniu sytuacji. Mam również info od innego gracza że zdarzyło mu się coś podobnego.
 
     
OlmerPL
[Usunięty]

Wysłany: Wto 15 Lis, 2016   

Witam wszystkich, jest jakaś szansa na zdobycie zestawu "Starcie u stóp Samotnej Skały". Jakiś dodruk na zamówienie lub jakaś inna taka akcja?
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Lis, 2016   

Ostatnio wysłałem do galakty zapytanie o ten dodatek, a oto ich odpowiedź:

Cytat:
Władca Pierścieni LCG
Starcie u stóp Samotnej Skały - Dodruk tego Zestawu przygodowego powinien być dostępny w jednej z przyszłorocznych fal Druku na Żądanie.

Zatem bądźmy dobrej myśli.

Jeśli interesują cię jakieś dodatki, których nie można kupić (np. przestali dodrukowywać) to napisz do nich (do galakty) post z zapytaniem na forum galakty - link ; odpowiadają tam na pytania w pierwsze poniedziałki miesiąca.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13