galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gremlin - wyrok śmierci, czy chwilowa niedogodność?
Autor Wiadomość
Mr Mostow
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Wrz, 2016   Gremlin - wyrok śmierci, czy chwilowa niedogodność?

Treść karty nie pozostawia wątpliwości, że Gremlina trzeba zabrać ze sobą jako przyjaciela:
http://www.talismanwiki.com/Gremlin
Wylosowałem tę kartę podczas ostatniej rozgrywki i szybko okazało się, że albo do końca gry będę walczył gołymi rękami, albo czeka mnie nieuchronna śmierć. Dlaczego do końca gry? Instrukcja do wersji podstawowej mówi co prawda, że „Poszukiwacz może zdecydować się odrzucić Przyjaciół lub Przedmioty, aby uniknąć losowania jednej lub więcej kart“ (s. 10), ale jakoś mam wątpliwości, czy taką kartę jak Gremlin można sobie ot tak odrzucić. Zbyt hardkorowa jest na to. Z drugiej strony instrukcja na karcie nie daje żadnych opcji pozbycia się tego znajdy.
Lojalnie grałem więc z Gremlinem u szyi, co nie trwało jakoś specjalnie długo - klika potyczek w koniecznością użycia broni i pancerza, kilka niezbyt udanych rzutów i było pozamiatane. Aczkolwiek krótko też nie trwało. Zdążyłem jeszcze wpaść na to, że mogę łobuza wrzucić w przepaść (ryzykując przy tym swoje zdrowie i życie pozostałych przyjaciół), ale do Przepaści nie dotarłem...
Czy zgadzacie się, że od Gremlina nie ma sposobu się uwolnić (a jeśli jest, to jaki?), czy raczej interpretujecie zapisy, że „trzeba go zabrać“, ale jako przyjaciela „ można odrzucić“?
Pozdrawiam,
Budowniczy Mostów
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Wrz, 2016   

5. The Object works and you may discard the Gremlin
6. The Object works and you may discard the Gremlin
 
     
Mr Mostow
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Wrz, 2016   

:shock:
Koniec z piciem przy graniu...
PS. Wziąłem tę kartę do ręki teraz i patrzę, faktycznie. A dwie osoby czytały. Siła sugestii!
 
     
Nokturn
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Wrz, 2016   

Mr Mostow napisał/a:
:shock:
Koniec z piciem przy graniu...
PS. Wziąłem tę kartę do ręki teraz i patrzę, faktycznie. A dwie osoby czytały. Siła sugestii!


Tylko raz nam się zdarzyło sączyć coś do gry. Pierwszy i ostatni:D
 
     
JohnRaven
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Paź, 2016   

Z tego co pamiętam to można jeszcze się go pozbyć korzystając z karty "zwolnienia", która też jest w dodatku miasto, można dzięki niej oddać przyjaciół za złoto
 
     
Nokturn
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Paź, 2016   

W podziemiach jest tez pole na którym trzeba zostawić przyjaciela. Tylko nie jest to oczywiście dobra opcja jesli trafimy gremlina lub inne cholerstwo na początku gry:)
 
     
palushek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Paź, 2016   

Tak tak, jest taka opcja z zostawianiem ziomeczka w Podziemiach.
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Paź, 2016   

Nokturn napisał/a:
W podziemiach jest tez pole na którym trzeba zostawić przyjaciela. Tylko nie jest to oczywiście dobra opcja jesli trafimy gremlina lub inne cholerstwo na początku gry:)
Tak samo lodowy most w górach i przepaść w środkowej krainie (plansza kataklizmu)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13