galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dunlandzka pułapka
Autor Wiadomość
Sauzi
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Lut, 2015   Dunlandzka pułapka

Pierwszy scenariusz z tego cyklu i od razu jesteśmy rzucani na głęboką wodę. Poziom trudności "7" informuje nas, że mamy do czynienia z trudnym scenariuszem do przejścia. Jest to bardzo ciekawy scenariusz niepozwalający graczowi na rozwinięcie skrzydeł. Na nic nasze dobre rozdanie skoro mamy aby 2 tury na wystawienie kart z ręki gdy reszta zostaje odrzucana z efektu pierwszej karty wyprawy. Trzeba się naprawdę spieszyć żeby nie stracić dobrych kart z ręki po to tylko żeby w drugiej części wyprawy odrzucić wszystkie dodatki z cechą przedmiot i wierzchowiec. Dodatkowo pozbywamy się prawie wszystkich sprzymierzeńców z wyjątkiem jednego ocalałego. Naprawdę trochę myślałem jak złożyć talie pod ten scenariusz żeby mieć jakąś szanse na przejście. Taktyka odpada bo jest tam dużo dodatków z cechą przedmiot. Zdecydowałem się na trzy strefową talie (duch, przywództwo i wiedza).

Bohaterowie:
- Eowina
- Książę Imrahil
- Beravora
zagrożenie startowe: 30

Sprzymierzeńcy: 26
- Najlepsze Konie Ridermarchii x3
- Eskorta z Edoras x3
- Eomund x1
- Elfhelm x1

- Opiekun Domu Uzdrowień x3
- Elrond x3
- Gleowin x1

- Faramir x2
- Konny Posłaniec x3

- Gandalf x3
- Poseł z Pelargiru x3

Dodatki: 8
-Nieoczekiwana Odwaga x2
- Starożytny Mathom x3

- Kamień Elfów x 3

Wydarzenia: 16
- Moc Orthanku x2
- Sprawdzian Woli x3

- Runy Daerona x3
- Atak z Zaskoczenia x3
- Bardzo Ciekawa Historia x3

- Skrytka x2

Zdecydowałem się na taki zestaw bohaterów a nie inny ponieważ Eowina ma zadanie popychać wyprawę do przodu. Beravora zapewnia niezbędne karty na naszej ręce, a Książę Imrahil może zostać przygotowany gdy jakaś postać opuszcza grę. W tym scenariuszu będzie trochę walki i jego zdolność na pewno się przyda. Talia jest zbudowana z tanich sprzymierzeńców dlatego, że nie będziemy mieli za dużo czasu na wystawianie nich. Dodatkowo dorzuciłem dwie karty które pomagają wystawić sprzymierzeńców za darmo (Bardzo Ciekawa Historia i Kamień Elfów). To wszystko jest po to żebyśmy mogli jakoś się pozbierać po bardzo niemiłym przeżyciu po przejściu do drugiego etapu wyprawy. Moja talia jest na etapie testów ale pozwoliłem sobie ją zamieścić po udanej pierwszej próbie przejścia tego scenariuszu. Pomimo "7" z przodu dla mnie scenariusz nie okazał się aż taki trudny. Czekam na wasze doświadczenia z ta misją.
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Mar, 2015   

Pierwszy etap mnie niespecjalnie kiereszował. Poszedłem podobnie jak Ty w bardzo tanie karty i raz udało mi się "zarobić" kartę na efekcie pierwszego etapu. Grałem Duch + Wiedza (Glorfindel, Frodo, Aragorn) - ta kombinacja dość dobrze sobie radziła bo najważniejsze dodatki (Pieśń Valinoru, Nieoczekiwana Odwaga i Szybki Węzeł) nie są przedmiotami a i bez sprzymierzeńców potrafi sobie poradzić.

Natomiast scenariusz trochę mi skórę przetrzepał jednak. Masa efektów jakie potrafiły na raz zmusić mnie do pociągnięcia karty i równocześnie w n-miejscach ukarać za to doprowadziły do sporej ilości porażek.

Co do Twojej tali to:
- Berevory bym unikał. Momenty w których można bezkarnie pociągnąć kartę w tym scenariuszu są rzadkie. Zamieniłbym ją na kogoś bardziej wyspecjalizowanego.
- Inny dociąg też bym odpuścił (Gleowin, Runy) - tutaj talia przeciwności jest wystarczającym źródłem kart. Zauważyłem że u mnie runy się kurzyły na ręce bo zawsze było coś co by mnie kopnęło za pociągnięcie kart.
- Poszedłbym w jeszcze tańsze karty (Elrond, Faramir, Elfhelm) zdają mi się bardzo trudni do zagrania w tym scenariuszu - chyba że posiedzisz na 1 etapie z nadzieją że dojdą jak będziesz miał już zapas zasobów.
Z drugiej strony co ja tam wiem :) scenariusz był dla mnie trudny.
 
     
jawcka23
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Paź, 2016   

Dobrze to opisaliście brawo!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13