galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Plansza - bubel czy pech?
Autor Wiadomość
Iesthir
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Kwi, 2009   Plansza - bubel czy pech?

Albo mam strasznego pecha albo Talizman w wersji FFG jest jakis trefny...

Czy wasza plansza tez przejawia tendencje do rozklejania sie? U mnie rozwarstwila sie na zgieciach na polach Otchłan i Rowniny (te ponizej odchlani), dodatkowo zauwazylem kilka miejsc w ktorych potencjalnie moga pojawic sie nastepne rozwarstwienia... (aktualne wlasnie skonczylem sklejac wikolem)

Prawda, nie obchodze sie z plansza jak z jajkiem, ale tez nie rzucam nia i nie wbijam gwozdzi, urzytkuje ja normalnie i mysle ze nie intensywniej niz inni. Wiec jezeli u was ten problem nie wystapil to pewnie mam poprostu pecha.

Tymbardziej ze pudelko tez chyba zaczyna sie rozklejac :b No coz, chyba skonczy sie na tym ze obkleje jadnie i starannie rogi planszy i podelka tasma. Nie jest to moze szczytem estetyki, ale jak sie zrobi ladnie, to prawie klejen nie widac, mam dobra tasme, ktora w razie czego latwo odkleic a metoda sprawdzona bo juz kilka gier tak zabezpieczylem :]
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Kwi, 2009   

Yep, moja podstawka lekko się rozkleiła po 4 grze. O pudełku, to nawet nic nie chcę mówić (bok pudełka wisi u mnie na drzwiach, bo żal mi było wyrzucić), teraz pudełko mam "wsuwane".
 
 
Tei-chan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Kwi, 2009   

hmm czyli chyba muszę uważać się za szczęściarza, bo z moją planszą i pudełkiem na razie nic nie jest. Nie rozkleja się ani nic z tych rzecz.
Może po prostu mieliście pecha albo albo twórcy nie przewidzieli tak częstego eksploatowania swojego wyrobu.
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Kwi, 2009   

Hmmm.
Pudełko jest wykonane BARDZO solidnie więc nie bardzo wiem jak mogło się rozlecieć. Siadaliście na nim ???

Co do planszy, owszem miejsce składania przypadające na Koronę Władzy ma tendencję do rozwarstwiania dlatego trzeba ostrożnie się z nią obchodzić.

U mnie póki co wszystko w stanie idealnym. Jedynie widać już wyraźnie linię składania planszy w okolicach, strażnika/ jaskini czarownika, sporo gram więc tego się nie da uniknąć.
 
 
kowal85
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Kwi, 2009   

Mój Talisman też jest 'solidnie' wykonany(czyt. żadnych rozwarstwień ani rozklejania się), musieliście trafić na buble :/
 
 
aro_kal
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Kwi, 2009   

Pudełko to ewidentny bubel. Papier rwie się na nim jakby był toaletowy. Ja musiałem zapobiec rwaniu i podkleiłem je taśmą. Plansza również mi się rozwarstwia i ratowałem ją klejem biurowym. Moim zdaniem każdy tak ma - jedni bardziej chuchają na grę inni mniej.

Mam wiele gier i uważam, że MiM ma najgorzej zrobiona planszę (oczywiście nie piszę tu o stronie artystycznej) i najgorsze pudełko. Karty są jednak najlepsze. Jak ktoś jest chętny niech porówna z kartami z Agricoli. Tam one są strasznie "biedne" i bez najmniejszej warstwy folii. Ale w obu grach kart nie trzyma się w rękach, więc nie w głowie mi foliowanie ich.
 
 
Iesthir
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Kwi, 2009   

Z ciekawosci zmierzylem grubosc pudelek od gier (nie wszystkich, tylko tych ktore mam na wierzchu) i z gier: Runebound, Talisman 4, Talizman 4.5, Kraghmorta, Red Dragon Inn nasz polski Talizman 4.5 wypada najgorzej. Pudelko ma 1mm grubosci, gdzie pozostałe gry (z wyjatkiem Kraghmorty, ktora ma troche ponad 1mm) maja pudelka grubosci 2mm. Zwlaszcza dziwi fakt ze Runebound PL czyli gra tej samej firmy wydana przez tego samego wydawce ma grubsze, solidniejsze pudelko. Przedtem jakos nie zwrocilem na to uwagi ale teraz juz wiem dlaczego powstala ta dziura po stuknieciu w lawke... Generalnie pudelko jest naprawde kiepskie.

Co do planszy, to w wersji 4, plansza mimo ze mniejsza byla duzo solidniejsza. W tamta wersje gralem wiecej a plansza dalej praktycznie ywglada jak nowa. Plansza z 4,5 niestety rozwarstwia sie, no i zauwazylem juz otarcia na krawedziach. Dlatego sowoja juz czesciowo zabezpieczylem tasma w co bardziej newralgicznych punktach, pudelko tez juz zostalo oklejone i poki co dzieki takiemu wzmocnieniu trzyma sie calkiem niezle.
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Kwi, 2009   

Cytat:
Pudelko ma 1mm grubosci,


Albo mam zepsutą suwmiarkę, albo masz inne pudełko ale u mnie jak nic przyrząd wskazuje 2,1 mm.
 
 
Iesthir
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Kwi, 2009   

Kufir napisał/a:
Cytat:
Pudelko ma 1mm grubosci,


Albo mam zepsutą suwmiarkę, albo masz inne pudełko ale u mnie jak nic przyrząd wskazuje 2,1 mm.


Albo, albo. Raczej watpie zebym jako jedyny mial inne pudelko. Wiec albo zle mierzysz albo masz suwmiarke zepsuta.



Po lewej Talisman 4.5 PL, po prawej Talisman 4 En. Roznica jest dosyc wyrazna.
 
 
uther
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Kwi, 2009   

Moje pudelko juz na jednym sie rozewało, ale to raczej wina spadajacego na niego plecaka :P

A co do planszy to chyba jak kazdemu to tylko w miejscu skladania sa zarysowania, nawet juz raz na lesie piwo sie pojawilo, ale nie ma teraz po nim śladu.

A pudełko ma rzeczywiscie 1mm, no moze 1,2 mm :P
 
 
Iesthir
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Maj, 2009   

uther napisał/a:
Moje pudelko juz na jednym sie rozewało, ale to raczej wina spadajacego na niego plecaka :P
A co do planszy to chyba jak kazdemu to tylko w miejscu skladania sa zarysowania, nawet juz raz na lesie piwo sie pojawilo, ale nie ma teraz po nim śladu.


Generalnie cieszy mnie ze nie jestem sam i nie tylko moja wersja Talizmana sie rozpada... :b

Wlasnie... Talizmana czy Talizmanu?
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Maj, 2009   

[...]moja wersja (kogo? czego?) Talizmanu sie rozpada [...]

Nie pójdę dziś do (kogo? czego?) domu.
 
 
Iesthir
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Maj, 2009   

Nemomon napisał/a:
[...]moja wersja (kogo? czego?) Talizmanu sie rozpada [...]

Nie pójdę dziś do (kogo? czego?) domu.


Gramatyka polskiego jezyka nigdy nie byla moja mocna strona... :wink:
 
 
Ancestor
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Sty, 2010   

Ja polozylem plansze pod szyba na stole i nic mi sie nie rozwarstwia
:-)
 
 
faj3r
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Sty, 2010   

moja plansza też się rozkleja :?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13