galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przedsprzedaż dodatków
Autor Wiadomość
schizofretka

Wysłany: Czw 15 Maj, 2014   Przedsprzedaż dodatków

Dobrze zdaję sobie sprawę zarówno z tego, jak wygląda sprzedaż dodatków do gier oraz że jesteście prawdopodobnie wydawnictwem lokalizującym największy procent dodatków do wydanych przez siebie gier. Niemniej, ponieważ do tej pory bardziej zawsze mi zależało na pewności dodatku i możliwości kupna gier długo przed polską premierą, wszystkie gry od FFG mam po angielsku, co tylko napędza problem. Na Eldritch Horror zdecydowałem się jednak poczekać w wersji polskiej ze względu na dużo fluffu - zarówno tłumaczenie na bieżąco jak i czytanie w oryginale burzyłoby mi klimat. Niestety lub stety gra ewidentnie, jak reszta najnowszych pozycji FFG jest nastawiona na regularne dodatki, gdyż bez jednego lub kilku szybko zacznie się powtarzać.

Czy moglibyście w przypadku wydawanych w przyszłości gier, w momencie ogłoszenia dodatków do oryginału rozważyć ogłaszenie przedsprzedaży na dodatek/zestaw w formie crowdfundingu? Wyjaśniałoby to sytuację i było z pożytkiem dla obu stron: gracze zwiększaliby szansę na wyjście dodatku oraz zyskaliby pewność posiadania kompatybilnych językowo wydań niezależnie od wyniku: w wypadku sukcesu mogliby cieszyć się od razu podstawką i pewnością wydania dodatku w przyszłości, w przypadku niepowodzenia nie mieliby powodów do odwlekania decyzji o zakupie. Wydawca ma możliwość oceny popytu oraz uzyskania częściowego zwrot kosztów wydawniczych z góry, nie tylko ze sprzedaży dodatku, ale także samej podstawki. W sytuacji, w której jesteście dystrybutorem zarówno polskiej wersji jak i oryginalnej, daje to zysk w postaci przyspieszenia zakupu którejś z nich tych graczy, którzy na zakup danej gry są zdecydowani, wahają się jednak nad wyborem wersji językowej ze względu na niepewność dodatku.

umarsahb 

Wysłany: Wto 31 Mar, 2015   

Dobrze zdaję sobie sprawę zarówno z tego, jak wygląda sprzedaż dodatków do gier oraz że jesteście prawdopodobnie wydawnictwem lokalizującym największy procent dodatków do wydanych przez siebie gier. Niemniej, ponieważ do tej pory bardziej zawsze mi zależało na pewności dodatku i możliwości kupna gier długo przed polską premierą, wszystkie gry od FFG mam po angielsku, co tylko napędza problem. Na Eldritch Horror zdecydowałem się jednak poczekać w wersji polskiej ze względu na dużo fluffu

Lunar 

Wysłany: Sob 04 Kwi, 2015   

Crowdfunding daje radę i w polskim wydaniu.
Magnaci albo iGranie z gruzem <3 :)

zawer22 
Zawerek

Wysłany: Sro 10 Sie, 2016   

Popieram jak najbardziej. Jestem zainteresowany. W ogole fajnie ze jest to forum :)

Odpowiedz do tematu