galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co chetnie ujrzelisbycie w zapowiedziach firmy?
Autor Wiadomość
szczudel 

Wysłany: Sro 03 Sie, 2016   

Nie wyobrażam sobie poślizgu względem światowej premeiry.

Mam zamiar w ta grę wejśc na całego i licze, że G sprosta terminowi i będziemy mogli w tym samym dniu co reszta świata grać.

kowal85

pleechu napisał/a:
ARKHAM HORROR The Card Game:]
https://www.fantasyflight...ter-the-mythos/
Obrazek

Info wydawnicze było 1 sierpnia, a na drugi dzień wychodzi to co w cytacie PSIPADEK :D ?

pleechu 

NetRunnerowe - NEW ANGELES: https://www.fantasyflight.../3/new-angeles/

dewodaa

Wysłany: Wto 23 Sie, 2016   

Ja też przychylam się do próśb o dodatki do Runebounda :) . Niesamowity skok jeśli chodzi o grywalność w porównaniu do 2 edycji, do tego naprawiono wszystkie mankamenty poprzedniej edycji.

Shuwar 

Wysłany: Sro 24 Sie, 2016   

dewodaa napisał/a:
Ja też przychylam się do próśb o dodatki do Runebounda :) . Niesamowity skok jeśli chodzi o grywalność w porównaniu do 2 edycji, do tego naprawiono wszystkie mankamenty poprzedniej edycji.

Mnie bardziej ciekawi przewidywana cena tychże dodatków. Jeśli będzie podobna do wersji angielskiej (widziałem już ceny 60 i 70zł), to czarno widzę przyszłość Runebounda. Nie wyobrażam sobie płacić 130zł za kilkanaście kart i 2 figurki; przecież za tą cenę można mieć nową, pełną grę!
Najpierw dostajemy celowo okrojoną podstawkę (od razu nasuwa mi się polityka chciwych wydawców gier wideo i DLC), gdzie za dwukrotnie większą cenę w stosunku do 2ed dostajemy zaledwie połowę bohaterów/figurek oraz kostki z naklejkami do samodzielnego naklejenia. Żenada. Trochę boli, zwłaszcza, ze gra jest naprawdę porządna.
Pytanie, ile kasy pochłonie cały komplet? Już teraz można policzyć, że aby mieć tyle bohaterów, co w samej podstawce poprzedniej edycji, trzeba się liczyć z wydatkiem ok. 600 zł (czyli 5-6-krotnie więcej). A Descent pokazuje, że gotowych bohaterów czeka już ok. 70. Kupi ktoś 70 dodatków po 60-70zł każdy, a w każdym kilkanaście kart i 1 figurka...?

Ad-M 
Mastero of Time

Wysłany: Czw 25 Sie, 2016   

Z chęcią zobaczył bym, świetnie zapowiadający się New Angeles, oraz niedawno zapowiedziany dodatek do xcom.

dewodaa

Wysłany: Sro 31 Sie, 2016   

Shuwar napisał/a:
dewodaa napisał/a:

Mnie bardziej ciekawi przewidywana cena tychże dodatków. Jeśli będzie podobna do wersji angielskiej (widziałem już ceny 60 i 70zł), to czarno widzę przyszłość Runebounda. Nie wyobrażam sobie płacić 130zł za kilkanaście kart i 2 figurki; przecież za tą cenę można mieć nową, pełną grę!
Najpierw dostajemy celowo okrojoną podstawkę (od razu nasuwa mi się polityka chciwych wydawców gier wideo i DLC), gdzie za dwukrotnie większą cenę w stosunku do 2ed dostajemy zaledwie połowę bohaterów/figurek oraz kostki z naklejkami do samodzielnego naklejenia. Żenada. Trochę boli, zwłaszcza, ze gra jest naprawdę porządna.
Pytanie, ile kasy pochłonie cały komplet? Już teraz można policzyć, że aby mieć tyle bohaterów, co w samej podstawce poprzedniej edycji, trzeba się liczyć z wydatkiem ok. 600 zł (czyli 5-6-krotnie więcej). A Descent pokazuje, że gotowych bohaterów czeka już ok. 70. Kupi ktoś 70 dodatków po 60-70zł każdy, a w każdym kilkanaście kart i 1 figurka...?

Przesadzasz. Polityka DLC jest widoczna głównie w tytułach wykorzystujących znane marki (czytaj STAR WARS) i pewnie jest podyktowana właśnie ogromnymi tantiemami (luuudzie, nie wiem jak się to odmienia) jakie FFG musi płacić Disneyowi (Żetony zamiast figurek a jak chcesz to płać).
Z Runeboundem jest inaczej. Dostajemy pełnoprawną grę w której nie czuć iż czegokolwiek brakuje. Jak się wciągnąłeś to "płać i płacz" (albo odwrotnie). Porównywanie ilości bohaterów (i ceny) względem 2 edycji jest imho bezsensowne bo...
Najnowsza gra jest o niebo lepsza, odczucia z rozgrywki są zupełnie odmienne (prawie jakby to inny tytuł był). W grach planszowych płacimy tyle samo, jeśli nie więcej, za pomysł i mechanikę co komponenty. Milion figurek nie sprawi, że gra będzie dobra (polecam Beowulfa - stosunek ceny do ilości plastiku niesamowity). Choćby w Runeboundzie 2ed. było 30 figurek i kosztował 100zł, a w 3 ed. 4 bohaterów i koszt 200zł, wybrałbym 2. opcję.
Do tego dochodzi inflacja (może nie w ciągu ostatnich 2 lat ^.^) i fakt, że w obecnych czasach ciężko kupić porządną grę przygodową poniżej 150 zeta (czy nawet 170... zobacz choćby Robinsona Crusoe).
Posiadanie całego "kompletu"(sic!) zupełnie nie jest potrzebne do szczęścia (albo czegokolwiek).
A z całkowicie innej beczki - FFG nie jest głupie, widzi jak świetnie usprawnili Runebounda, więc każą sobie za niego słono płacić (to póki co najlepsza przygodówka w jaką grałem).

P.S. a kostki i tak są lepsze od tych z 2.edycji

Bludgeon 

Wysłany: Sro 31 Sie, 2016   

Jest szansa na polską wersję star trek ascendancy?

soban 

Wysłany: Nie 25 Wrz, 2016   

Nexus Ops pls galakta.

Merrox 
Darth

Wysłany: Pią 07 Paź, 2016   KRONIKI MUTANTÓW

Jest szansa na polską edycję Kroniki Mutantów?

https://www.fantasyflight...of-the-citadel/

Bludgeon 

Wysłany: Wto 11 Paź, 2016   

Ponawiam swoje pytanie z 3 postów wyżej plus błagam wydajcie to:

https://boardgamegeek.com/boardgame/210232/dungeon-degenerates-hand-doom

pleechu 

Wysłany: Sro 12 Paź, 2016   

Kiedy ujrzymy POLSKIE zasady do Arkham Horror Card Game? FFG wypuściło już angielskie, a nie wiem czy dobrze ucho przykładałem, że gdzieś ptaszki śpiewały o wydaniu gry równocześnie z premierą światową? Prawda li to?:]

oinek 

Wysłany: Sro 12 Paź, 2016   

Prawda to ale nie wiadomo kiedy premiera światowa na Evencie w ten weekend będzie można zdobyć swoją kopię ale nie wiadomo czy to już oficjalna premiera gry czy nie :) Jeśli tak to w weekend powinniśmy móc kupić swoją wersję AH LCG a tutaj cisza spokój a część Galakty pewnie na targi w Essen pojedzie/pojechało ;)

ygeth 

Wysłany: Sro 12 Paź, 2016   Re: KRONIKI MUTANTÓW

Merrox napisał/a:
Jest szansa na polską edycję Kroniki Mutantów?

https://www.fantasyflight...of-the-citadel/

Dołączam się do pytania.

Pan P 

Wysłany: Czw 13 Paź, 2016   

Chciałbym ujrzeć Mythos Tales

https://boardgamegeek.com/boardgame/126100/mythos-tales

Odpowiedz do tematu