galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z zasadami
Autor Wiadomość
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Lip, 2016   

Czy gdy odkryję tę kartę ( http://hallofbeorn.com/Cards/Details/The-Dark-Lord's-Summons-TLoS ) , i nie ma już kart pod Rozstajami to mogę wybrać opcję z odkryciem wroga z Rozstajów (czyli nic się nie stanie, w takim przypadku)?
Wydaje mi się, że nie mogę, ale pewny nie jestem.
 
     
AndO3131
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Lip, 2016   

W angielskim FAQ jest punkt 1.44
Cytat:
(1.44) “Must X or Y” vs “must either X or Y”

If a card instructs a player to perform one task or perform a second task using the structure “... must X or Y...” then the player must attempt to perform the first task, and performs the second task instead only if the first task cannot be performed.

If a card instead uses the structure “... must either X or Y...” then the player may choose which task to perform, although one of them must be performed in full, if able.

W skrócie, możesz wybrać jedną z opcji chyba, że nie jesteś w stanie w pełni jej rozpatrzyć. Wtedy jesteś zmuszony wybrać tę drugą. W sytuacji, którą opisałeś nie możesz wybrać opcji odkrycia wroga.
 
     
Merlin
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Lip, 2016   

Ciekawa sprawa. A jak to się przekłada na polskie tłumaczenie - chodzi mi zwłaszcza o ten pierwszy przykład. Na których kartach można go znaleźć?
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Lip, 2016   

Merlin napisał/a:
Ciekawa sprawa. A jak to się przekłada na polskie tłumaczenie - chodzi mi zwłaszcza o ten pierwszy przykład. Na których kartach można go znaleźć?


Powyższa przedstawiona przeze mnie karta ma taki efekt po polsku:
Po Odkryciu: Umieść znajdującego się z tobą w zwarciu wroga z cechą Harad o najniższym ataku zakrytego pod Rozstajami albo odkryj wierzchnią kartę spod Rozstajów i umieść ją w grze w zwarciu ze sobą.
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Lip, 2016   

Zdaje się że Galakta przyjęła następującą strategię tłumaczenia:
"Must X or Y" jako "Gracze muszą X albo Y"
"Must either X or Y" jako "Gracze muszą albo X albo Y"

Natomiast ta pierwsza konstrukcja jest dość rzadka (wydaje mi się że FFG się zorientowało że ta wybrana przez ich interpretacja nie jest zbyt intuicyjna).
 
     
Ravin
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Sie, 2016   

Mam kilka wątpliwości odnośnie kart z dodatku "Dunlandzka pułapka.

1. Jeden z efektów cienia mówi - "Atakujący wróg otrzymuje +1 do ataku za każdą dołączoną do niego kartę cienia". Przykład: wróg posiada 4 karty cienia. Na trzeciej karcie cienia trafia mi się w/w efekt. Czy wróg otrzymuje +1 do ataku także za dwie karty cienia już rozpatrzone, czy tylko za obecnie rozpatrywaną i tą, która jest jeszcze zakryta?

2. W treści karty wroga "Wódz Turch" jest zapis: "Nie może opuścić gry". Czy mimo zadania mu obrażeń równych jego punktom życia, pozostaje on nadal w zwarciu lub w strefie przeciwności i nie mogę go umieścić na stosie odrzuconych kart spotkań? Dodam, że nie ma tam słowa "Niezniszczalny".

3. Dalej treść tej karty mówi: "Wódz Turch wchodzi w zwarcie z pierwszym graczem". Karta wyprawy, która wprowadza Wodza Turcha do gry, każe go umieścić w zwarciu z pierwszym graczem. Co dzieje się w rundzie następnej? Wódz podąży za znacznikiem pierwszego gracza i automatycznie w fazie spotkań wejdzie z nim w zwarcie? Nie ma przy tym zdaniu słowa: Wymuszony, a koszt zwarcia tego wroga wynosi 50.
 
     
AndO3131
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Sie, 2016   

1. Otrzymuje +1 za każdą dołączoną kartę cienia (odkrytą lub nie, z efektem lub nie), więc w tym przypadku otrzymuje +4 do tego ataku.

2. Mimo obrażeń, Wódz pozostaje w grze. Nie można również stosować innych sposobów na usunięcie go z gry.

3. Wódz Turch podąża za znacznikiem pierwszego gracza.
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Sie, 2016   

Przypomnijcie mi pewną rzecz:
Czy jak wróg atakuje i otrzyma kartę cienia z efektem: "po wykonaniu ataku, wróg atakuje ponownie", można jakoś zareagować na jego kolejny atak? Odpowiedzią i Akcją?
 
     
AndO3131
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Sie, 2016   

Kolejny atak odbywa się na tych samych zasadach, co pierwszy, tylko rozdajemy nową kartę cienia. Po każdym kroku ataku wroga można zagrywać akcje, a odpowiedzi w zależności od spełnienia warunków. Na przykład w czasie pierwszego ataku można zagrać Fintę; nie przerywa ona tego ataku, ale zablokuje kolejny.
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Sie, 2016   

AndO3131 napisał/a:
Kolejny atak odbywa się na tych samych zasadach, co pierwszy, tylko rozdajemy nową kartę cienia. Po każdym kroku ataku wroga można zagrywać akcje, a odpowiedzi w zależności od spełnienia warunków. Na przykład w czasie pierwszego ataku można zagrać Fintę; nie przerywa ona tego ataku, ale zablokuje kolejny.


Czasami jest efekt cienia"wykonuje natychmiastowy atak". Czy słowo natychmiastowy coś zmienia w tej kwestii?
 
     
AndO3131
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Sie, 2016   

Nie znalazłem nic na ten temat na forach FFG, ale według mnie kluczowe jest wyrażenie "po wykonaniu ataku, wróg atakuje samotnie". W tym przypadku Finta zagrana podczas pierwszego ataku działa tak, jak napisałem: nie przerywa ona tego ataku, ale zablokuje kolejny. Chyba, że atak nastąpił poza fazą walki (Finta jest 'akcją walki' według FAQ).
 
     
martynaaaa
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Sie, 2016   

Mam pytanie odnośnie gry. Gdy bohater gracza ginie, a miał zapas żetonów zasobów - jego zasoby są dzielone pomiędzy bohaterów pozostałych przy życiu czy raczej odrzucone razem z jego kartą "poza grę" ?
 
     
AndO3131
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Sie, 2016   

Żetony zasobów i wszystkie dodatki dołączone do ginącego bohatera są odrzucane.
 
     
damianos97
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Sie, 2016   

czy na poczatku kazdej rundy TRZEBA dobrac 1 karte czy to jest dla nas dowolne czy chcemy dobrac czy nie? chodzi mi o ataki sarumana kiedy dobierze sie jakąkolwiek ilosc kart.
 
     
AndO3131
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Sie, 2016   

Pobranie karty jest przymusowe. Jest mowa o dodatkowym ataku w fazie zasobów w artykule o Zdradzie Sarumana.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 14