galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie plany
Autor Wiadomość
Serenicus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Gru, 2008   Jakie plany

Chcialbym dowiedziec sie jakie sa dalsze plny co do Gry o Tron. Czy zostana wydane w naszym jezyku dodatki do niej? Jezeli tak, to moze jakies oientacyjne terminy? Bylbym wdzieczny.
Pozdrawiam.
Serenicus
 
 
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 02 Gru, 2008   

Na razie nie mogę w sposób jednoznaczny odpowiedzieć kiedy i czy będzie dodatek.
Najpierw musi być planowany dodruk dodatku w wersji angielskiej i to jest najzważniejsze bo tylko wtedy będziemy mogli sie ewentualnie dołączyć.
Staramy się rozwijać dane linie wydawnicze, dlatego szansa jest.
 
 
Cernunn
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Gru, 2008   

Jestem wielkim fanem cyklu George'a R.R.Martina, ale nie potrafię sie skusić ani przełamać do kupna gry planszowej. Wydaje mi się diabelnie skomplikowana, choć bajecznie kolorowa. Szkopuł w tym, że grałbym maksymalnie na 2 graczy, a co to za rozgrywka w Grze o Tron? Cena odrzuca mnie bardzo skutecznie, ale jeszcze skuteczniej świadomość, że to gra przede wszystkim dla większej ilości graczy. W dwóch i tak wiemy, że będziemy przeciw sobie, ale aż prosi się o sojusznika. Zresztą, gadam po próżnicy. Nie znam zasad, czy ktoś mi je przytoczy tak z doświadczenia własnego, a nie z instrukcji?
 
 
Serenicus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Gru, 2008   

Hej
Rozczaruje Cie w Gre o Tron mozna grac minimalnie w 3 graczy. Chociaz nie ma co ukrywac, swoj prawdziwy urok odkrywa dopiero w formacie na 5 przeciwnikow. ( dodatek wprowadza jeszcze jednego, ale nie mialem przyjemnosci grac jeszcze w ten sposob ).
Ja po zakupie gry kupilem ksiazke. Chociaz podczas calej gry malo uswiadczysz jakis nawiazan i analogi do tego co sie dzieje w ksiazce, to milo wiedziec ze ten facet na karcie to nie jakas tam po prostu osoba tylko sam Eddard Stark, władca Winterfell.
Moim zdaniem powinienes sie przelamac. Cena wbrew pozorom nie jest zaporowa. Prawda, 150 zl to nie jest mala kwota, ale niestety to standard dla tego typu gier. Planszowki nie schodza raczej ponizej 100 zl. A biorac pod uwage jakos wykoniania, genialne zasady i ogolna satysfakcje plynaca z gry uwazam, ze zakup Gry o Tron to najlepsza rzecz jaka mi sie do tej pory trafila ( w kwestii planszowek oczywisice ).
Co do stopnia skomplikowania. Gra wymaga rozumienia. Sam czytalem instrukcje 3 razy nim usiedlismy do naszej pierwszej gry a i tak zdarzaly nam sie jeszcze niejasnosci i pomylki. Zasad jest duzo, ale sa one przystepne. Instrukcja tez jest bardzo dobra, choc chwilami niektore inforamacje sa nieco rozstrzelone. Nie masz sie co obawiac, spokojnie opanujesz zasady.
Co mnie urzeklo najbardziej w Grze o Tron? Kompletny brak losowosci. Wszystko opiera sie na systemie rozkazow jakie przydzielasz swoim jednostkom. To czy ci sie cos uda czy nie zalezy od tego jak zagrasz, jak zagraja twoi przeciwnicy i na ile potrafisz obserwowac i przewidywac niektore poczynania na planszy. Nie ma czegos takiego, ze po grze wszyscy przegrani manifestuja "farta miales", "bo mialem pecha". Tutaj te zwrot nie istnieja. Przegrales bo za slabo grales. Nie widziales dostatecznie duzo, nie przemyslales do konca wszystkich swoich ruchow. I to jest cudowne. Wygrac bez udzialu glupiej kostki, ktora czasem kaprysi nas samymi jedynkami...
Jedyny motyw losowosci jaki pojawia sie w grze to losowania zdarzen losowych na poczatku tury. Ale tutaj to akurat jest genialne. Raz wylosujesz nowe zaopatrzenie, raz zaciagniesz nowe wojsko a raz nie bedziesz mogl uzywac rozkazow obrony w momencie kiedy najbardziej tego potrzebujesz. I tutaj losowosc nie przeszkadza. Nadaje grze nieco pikanterii i nie sprawia ze wszystko zalezy od szczesliwego zbiegu okolicznosci ( jak to czesto bywa w wiekszosci gier planszowych ).
Zasady po krotce. Masz jednostki poruszasz sie na planszy-mapie podzielonej na prowincje. Kazda prowincja daje inne profity. Jedna zwieksza nasza moznosc inne dodaja zaopatrzenie a jeszcze inne posiadaja twierdze dzieki ktorym rekrutujemy nowe jednostki. Zabawa polega na tym by zdobyc najlepsze prowincje przed innymi graczami. ( zwycieza ten gracz ktory jako pierwszy bedzie wladal 7 prowincjami z zamkami, lub bedzie ich miec najwiecej po 10 turze ) Do calej tej menazerii dochodza bitwy na ladzie i na morzu. Niektorzy twierdza tez, ze gra jest za krotka, bo gdzies tam wyczytali ze rozgrywa sie tylko 10 tur. Nic bardziej mylnego. Powiem szczerze, ze nie udalo mi sie jeszcze dotrwac do 10 tury, bo zawsze ktos wygra przed czasem i wyprzedzajac nastepne pytanie, nasze spotkania przewaznie trwaja od 2 do 3 godzin ( w zaleznosci od zacietosci danej rozgrywki ). Moze za wiele nie pomoglem, ale jezeli wahasz sie nad kupnem to powiem tylko tyle: szkoda czasu. Pozniej jak juz rozegrasz kilka partii bedziesz zalowac ze tak dlugo zwlekales. 150 zl to spory wydatek, ale dla fana prozy G.R.R. Martina zakup obowiazkowy. Na pewno sie nie zawiedziesz.
Pozdrawiam.
 
 
nicponn
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Mar, 2009   

Ja chętnie zobaczyłbym w wersji polskiej Game of Thrones LCG (Living Card Game) Pytanie tylko czy planszowa Gra o Tron sprzedawała się na tyle dobrze, by Galakta zdecydowała się na tłumaczenie karcianki. :)
 
 
moonman
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Mar, 2009   

Cernunn napisał/a:
.. ale nie potrafię sie skusić ani przełamać do kupna gry planszowej.


jestem w podobnej sytuacji - właśnie przymierzam się do zakupu jakiejś planszówki, a GoT chodzi za mną od dawna - tylko, że u mnie jest ten problem - że grałbym we 3 osoby (jak by był od 2 osób to kupiłbym już dawno). Pytanie jest takie: czy faktycznie ta gra na trzy osoby jest taka nędzna... tak, wiem że rozwija skrzydła przy pięciu - ale pomijając ten fakt to jak oceniacie GoTa dla trzech?


BTW: Gdyby Galakta wydała GoTa LCG - gdzie jest opcja dla dwóch kupiłbym w ciemno. Może warto się zastanowić ;-)
HBO właśnie kręci serial na podstawie GoTa (podobno ekipa od RZYMu - więc nie będzie kaszany) - także będzie jeszcze większe zainteresowanie tematem :)
 
 
JanekBossko
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Mar, 2009   

to spokojnie polece Szoguna :)
 
 
moonman
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Mar, 2009   

JanekBossko napisał/a:
to spokojnie polece Szoguna :)


dzięki, może źle się wyraziłem - chodziło mi o to, że od premiery PL mam jakąś nieodpartą chęć posiadania GoTa - ze względu na to, że jest na podstawie książki Martina. Od zakupu powstrzymuje mnie jedynie liczba graczy. Najczęściej gram we dwie osoby. Jeśli więcej to przeważnie lżejsze gry typu Cytadela czy Osadnicy - ale coraz rzadziej.

obecnie zastanawiam się nad zakupem Dominiona - ale znowu GoT daje znać o sobie :) i frustracja, że inne gry na tapecie a GoTa wciąż nie posiadam :)
 
 
Serenicus
[Usunięty]

Wysłany: Sob 11 Kwi, 2009   

Hej,
moze trochę późno odpisuje ale dopiero niedawno zauważyłem.

Spokojnie kupuj Gre o Tron. Gra w wariancie na 3 osoby wcale nie jest nędzna. Z początku, zanim udalo mi się kilku kumpli przekonac, tez gralem w 3 osoby. Minusy są takie, że jest latwiej. Dwoch graczy mniej oznacza zmniejszone zagrozenie, przez co gra wymaga mniej myslenia. Ograniczaja sie tez troszeczke mozliwosci. Grajac w 5 losujemy zawsze miejsce startowe. Grajac w 3 mamy do wyboru tylko 3 sprecyzowane w instrukcji rody. Zabieg niestety jest konieczny, aby gra byla jak najbardziej wywazona. No i rzecz ktora przewazyla szale tego by znalezc nowych graczy jest taka, ze w grze trzeba duzo oszukiwac :P Juz tlumacze. Raz zawierasz sojusz z kolega po prawej raz po lewej czasem zaatakujesz go przy pomocy tego drugiego itp Ja chcac uzyskac najkorzystniejsza pozycje zmienialem swoich sojusznikow jak rekawiczki. No i z czasem gra przerodzila sie w batalie 2 na 1. Co po pewnym czasie jest raczej nieuniknione, zwlaszcza jezeli kazda gre wygrywa ta sama osoba, grajac caly czas w tym samym gronie.
I to chyba jedyne roznice. W 5 jest lepiej, trudniej i weselej :) Ale wariant 3 graczy tez jest bardzo dobry ( jaka sama gra zreszta ).
Nie czekac, kupowac ! Tyle ode mnie
Pozdrawiam.

PS. Co do Gry o Tron LCG to jest ona u mnie w planach zakupowych, ze sie tak wyraze :) Najprawdopodobniej w czerwcu bedzie juz w moim posiadaniu. Jezyk angielski mi nie przeszkadza, a mając już wczesniej stycznosc z grami karcianymi ( wlascie to od nich zaczalem :P ) wiem ze tlumaczenia sa na poziomie bardzo slabym. Tlumacze polscy trzymac sie z dala od gier karcianych. Takie jest moje zdanie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.49 sekundy. Zapytań do SQL: 13