galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe nieoficjalne informacje na temat kolejnego dodatku
Autor Wiadomość
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Mar, 2009   Nowe nieoficjalne informacje na temat kolejnego dodatku

Ponownie ten sam użytkownik, który dał początek informacjom na temat Podziemi, napisał coś takiego:
"Alternate endings are on the way again, soon."
(Alternatywne zakończenia znowu się ukażą, niebawem.)

Czyżby kolejny, nieznany jeszcze dodatek maiłby zawierać ten element gry...
 
 
Iesthir
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Mar, 2009   Re: Nowe nieoficjalne informacje na temat kolejnego dodatku

8janek8 napisał/a:

Czyżby kolejny, nieznany jeszcze dodatek maiłby zawierać ten element gry...


Generalnie niejestem zaskoczony bo wydaje mi sie (aczkolwiek glowy za to nie dam) ze D.W. wspominal ze oprocz Reapera beda 2 dodatki w tym 1 duzy (mowa o juz zapowiedzianych podziemiach).
Z drogiej strony zdanie jest bardzo ogolne i wyrwane z kontekstu. Rownie dobrze moze chodzic o to ze Dungeon bedzie mial niedlugo premiere albo o to ze FFG w koncu zamiesci na swojej stronie od dawna zapowiadany Downloadable Content do Talismana.
 
 
Tei-chan
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Mar, 2009   

Iesthir możesz mieć racje ale ja na przykład z chęcią bym zobaczył nakładkę na planszę, która zmieniłaby Wewnętrzną Krainę. Aby tamten obszar był mniej losowy i bardziej niebezpieczny Albo abyśmy mogli jeszcze poekspolorowąć Wieżę Czarnoksiężnika albo jakiś inny obszar gdzie ukryta byłaby Korona Władzy.
 
 
Iesthir
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Mar, 2009   

Tei-chan napisał/a:
Iesthir możesz mieć racje ale ja na przykład z chęcią bym zobaczył nakładkę na planszę, która zmieniłaby Wewnętrzną Krainę. Aby tamten obszar był mniej losowy i bardziej niebezpieczny Albo abyśmy mogli jeszcze poekspolorowąć Wieżę Czarnoksiężnika albo jakiś inny obszar gdzie ukryta byłaby Korona Władzy.


NIGDY
W
ZYCIU
!!!!

Niewiem czy widziales dodatki do Runebounda. Tam dodatek jest wlasnie w formie nakladki na plansze. Kolega ma wiec moge mniejwiecej opisac co mi sie w tym pomysle nie podoba. Firma ta sama wiec i jakos bylaby zapewne ta sama (Czyli mierna niestety co by nie mowic. O co mi chodzi? No coz, jak juz gdzies pisalem mam angielskiego talismana 4ed z Black Industry, i nawet glupie kostki czy monety, mimo ze teoretycznie trudno je zepsuc, sa DUZO lepsze. Te z BI wygladaja i blyszcza sie jak zloto, te z FFG w przypadku kostek wygladaja jak zlota farba do ktorej ktos domieszal czarnej i niewymieszal dokladnie a w przypadku monet jak niezbyt dobrze odlane i kiepsko pomalowane kawalki plastiku... Moze ktos powie ze dramatyzuje, ale naprawde roznica jest duza, a cena ta sama! ale wracajac...). Dodatek ten (najnowszy, Wyspa strachu czy jakos tak) jest w formie nakladki i w zwiazku z tym posiada nastepujace minusy:
-zaslania orginalna plansze nie pozwalajac na rozgrywke na obydwu terenach na raz (chociaz ten minus w twojej interpretacji nie ma znaczenia)
-Nie pasuje do orginalu planszy (bo jest krzywy)
-Lezy nie rowno (bo plansza podstawowa jak w kazdej grze jest niezbyt rowna, plansza dodatkowa rowniez niezbyt rowna a nierownosci niestety sie poteguja)
A w tym przypadku znaczenie ma tez to ze Kraina wewnetrzna MA byc losowa. Chodzi o to ze niewiadomo co Cie tam spotka, mozesz przejsc bez problemu, a mozesz miec same problemy. To jest urok tej krainy. Chociaz fakt ze przy dluzszej rozgrywce jak ktos sie dochrapie 15 Mocy/Sily to kraina sie robi raczej latwa... Ale o to chodzi - Jest potezny = Jest mu latwiej. Inna sprawa ze nawet wtedy moze mu sie cos przydazyc (ale tez nic co mu moze jakos powaznie zaszkodzic). Problem z trudnoscia widze raczej w tym ze Gra jako taka jest dosc latwa. Tzn chodzi o to o co wielu ludzi ma troche pretensje: malo silnych potworow i bardzo malo potworow na moc. Pola sa ok. Aha. Jesli chodzi o nakladke na plansze to niemialbym nic przeciwko, ba bylbym jak najbardziej za tylko jesli byloby to cos w tym stylu:


(Obrazek z www.boargamegeek.com)

Wtedy i owszem popieram. Ale nade wszystko czekam na cos takiego:
http://www.boardgamegeek....1?size=original
Ten dodatek byl LEGENDARNY! I jak by wyszedl osobiscie kupilbym 2 sztuki i wmieszal podwojna ilosc smokow do talii przygod...! :D
 
 
Tei-chan
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Mar, 2009   

Dodatek Smoki byłby świetny to prawda, ten z poprzednich edycji to legenda. Kto wie może nas FFG zaskoczy takim dodatkiem, oby. :)

Jeśli chodzi o wieżyczkę to super sprawa, jestem jak najbardziej za.
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Mar, 2009   

Byleby Otchłań wydali, ja niczego więcej nie potrzebuję.
 
 
kowal85
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Mar, 2009   

Również był bym za wieżyczką, ale na zdjęciu widać już lekko 'poobcierane' rogi plansz.
 
 
Iesthir
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Mar, 2009   

kowal85 napisał/a:
Również był bym za wieżyczką, ale na zdjęciu widać już lekko 'poobcierane' rogi plansz.


Nie powinno Cie to dziwic jesli wezmiesz pod uwage jakiej grubosci jest papier z ktorego ta wierza jest zrobiona. :wink:
Plansza z klasycznego MiMa do najgrubszych nie nalezala i dosc szybko mogla sie uszkodzic. Teraz plansza jest duzo solidniejsza i mysle ze wierzyczke tez zrobiliby solidniejsza. Natomiast nawet przy wierzyczce to co wypunktowalem w poprzednim poscie jest aktualne. Tzn jesli bylby to poziom dodatku do Runebounda to nie dosc ze plansza bylaby krzywa to jeszcze krzywo by lezala (chociaz plansza od MiMa i tak lezy bardziej plasko lezy niz ta od Runebounda).
 
 
Tei-chan
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Mar, 2009   

To chyba Ty masz jakąś dziwną ta planszę do Runebound'a, moje są proste i płaściutkie jak stół. Tak jak i moja plansza do Talisman.
Nadal obstaje przy zmianie Wewnętrznej Krainy na mniej losową i bardziej wymagającą ale każdy ma swój gust.
 
 
Iesthir
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Mar, 2009   

Tei-chan napisał/a:
To chyba Ty masz jakąś dziwną ta planszę do Runebound'a, moje są proste i płaściutkie jak stół. Tak jak i moja plansza do Talisman.
Nadal obstaje przy zmianie Wewnętrznej Krainy na mniej losową i bardziej wymagającą ale każdy ma swój gust.


Plansza od Talismana jest w miare prosta (w jednym miejscu jest lekko wybrzuszona) ale tej od Runebounda daleko do idealu... Plansza mojego kolegi (i plansza z jego dodatku) rownierz do plaskich nie naleza. Ale moze to specyfika akorat naszych egzemplarzy...

Co do krainy, wstrzymalbym sie jeszcze z ocena do wyjscia Reapera i Dungeonu. Poki co moim zdaniem jest w sam raz. Nieraz calkiem "przypakowanej" postaci udawalo sie tam niezle ugrzasc. A co do losowosci, mnie sie to podoba. Taka jest charakterystyka Talizmanu. To nie to co Runebound, gdzie kazdy decyduje o swoim losie. Tutaj los rzuca toba jak chce i w moim przekonaniu o to wlasnie chodzi... :]

EDIT:

Apropo nieoficjalnych informacji:

Cytat:
I talked to a guy from FF at PAX and he said that they plan to re-release some of the old expansions along with new ones.


Wygrzebane na Forum Boardgamegeek. Informacja z 3 reki, w dodatku nie pamietam dokladnie gdzie ja znalazlem, ale ze newsy sa nieoficjalne i pasuje do aktualnej polityki wydawniczej FFG (W miare nowy Reaper, i stary Dungeon) to wydaje sie dosc wiarygodny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 13