galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z zasadami
Autor Wiadomość
krzysztof1986
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Kwi, 2016   

na pozbycie się olifanta / mumaka polecam kombinacje rivendell blade + straight shot. nie wiem jak te karty sie nazywaja w pl ale chodzi o to ze obnizasz jego obrone do 0 i odrzucasz z gry za pomocą straight shot gdy obrona wynosi 0
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Kwi, 2016   

Ciekawy myk w sumie nie przyszło mi do głowy aby w ten sposób obchodzić ograniczenia w ilości zadawanych obrażeń.

Tak przy okazji czy wróg odrzucony w wyniku celnego strzału/straight shot trafia do puli zwycięstwa (jeżeli miał punkty zwycięstwa)? Takie teoretyczne pytanie.
 
     
krzysztof1986
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Kwi, 2016   

oczywiście że trafia do puli zwycięstwa

""Some enemy and location cards award victory points
when they are defeated. When such a card leaves play,
one player should place it near his threat dial to remind
the players of the victory points when they are scoring
at the end of the game."

and on page 20:

"defeated enemies are
placed in the encounter discard pile"

pokonany wróg to taki którego odkładamy na stos kart odrzuconych. A każdy pokonany z pkt zwycięstwa trafia do puli zwycięstwa więc odpowiedź brzmi ; TAK
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Kwi, 2016   

Czy w 3 etapie scenariusza Cień i Płomień wygrywamy od razu po pokonaniu Balroga, czy trzeba też umieścić ten 1 żeton na wyprawie?
 
     
krzysztof1986
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Kwi, 2016   

nie trzeba kłaść tego żetonu
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Kwi, 2016   

krzysztof1986 napisał/a:
""Some enemy and location cards award victory points
when they are defeated. When such a card leaves play,
one player should place it near his threat dial to remind
the players of the victory points when they are scoring
at the end of the game."

and on page 20:

"defeated enemies are
placed in the encounter discard pile"


Właśnie trochę martwi mnie to słówko defeated. Bo wróg odrzucony w wyniku celnego strzału wg mnie nie jest defeated (jest discarded). Niemniej jednak nie znajduję wystarczającej kontr-argumentacji i myślę że jest to z grubsza z duchem gry. Postaram sie jeszcze w wolnej chwili poszukać co o tym myślą fora ENG.
 
     
krzysztof1986
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Kwi, 2016   

https://community.fantasyflightgames.com/topic/112033-discarding-versus-defeating-enemies/

https://boardgamegeek.com/thread/835005/status-cards-victory-display


oj naszukałem się w necie tego ale to chyba wyjaśnie że faktycznie masz rację odrzucony wróg nie trafia do puli zwycięstwa. Tylko taki który został pokonany (zniszczony) czyli jeśli jego pkt życia spadły do 0. Więc jednak straight shot odrzuci go z gry, ale nie możemy go dodać do puli zwycięstwa
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Maj, 2016   

Tekst przygotowania jedynej karty wyprawy scenariusza "Intruzi w Zalesiu" nakazuje wyszukanie w talii karty obszaru i umieszczenie jej w strefie przeciwności. Czy jeśli tym obszarem będą okryte mgłą wzgórza (http://hallofbeorn.com/Cards/Details/Shrouded-Hills-TLR) otrzymują one mroczną falę?
 
     
AndO3131
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Maj, 2016   

Jeżeli jest zapis 'odkryj i umieść w strefie przeciwności', to otrzymuje mroczną falę. W tym przypadku chyba jest tylko 'umieść', więc nie rozpatrujesz tego słowa kluczowego.
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Maj, 2016   

Dawno nie grałem w naszą cudowną karciankę, więc postanowiłem że należy ten stracony czas odrobić, lecz zapomniała mi się jedna ważna zasada, a mianowicie:

Jak wszyscy dobrze wiemy karty scenariusza przechodzą kolejno od 1A do 1B następnie odkrywamy etap 2A-2B etc. ale kiedy dany etap ma zostać odkryty a tym samym wejść w życie? np.: mamy faze wyprawy i po rozpatrzeniu łącznej siły woli z zagrożeniem strefy przeciwności kładziemy x żetonów na wyprawie (etapie 1B) a tym samym przechodzimy ten etap i idziemy do etapu 2A, ale czy tutaj po wykonaniu wszelkich zaleceń etapu 2A przechodzimy od razu do etapu 2B i kontunuujemy dalej rundę (faza podróży-walki etc.) czy odkrywamy ten etap (2B) dopiero w kolejnej rundzie, lub też po.
Taka prosta wątpliwość, ale jakoś mi się pomieszało.
 
     
AndO3131
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Maj, 2016   

Wykonujemy polecenia z 2A, przechodzimy od razu do 2B i kontynuujemy rundę.
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Maj, 2016   

Dzieki, bo całkiem mi się pogmatwało :wink:
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Maj, 2016   

Czy można leczyć Celadora (w scenariuszu "W głąb Ithilien"), gdy jest on w strefie przeciwności, i nie znajduje się pod niczyją kontrolą?
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Cze, 2016   

Tak na szybko:
- O ile zasady scenariusza lub inne karty nie stanowią inaczej (nie mam ich pod ręką) to Celador jest: "celem sprzymierzeńcem".
Karty które pozwalają leczyć sprzymierzeńców mogą "celować" w Celadora. Natomiast jeżeli w efekcie leczenia jest coś o Twoich sprzymierzeńcach/sprzymierzeńcach pod Twoją kontrolą to wtedy już może być rożnie. Czyli w skrócie tak o ile efekt leczenia na to pozwala.
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Cze, 2016   

Czy gdy Balrog wejdzie do gry za pomocą tej karty (http://hallofbeorn.com/Cards/Details/Doom-Doom-Doom-RD), pod koniec fazy wyprawy to wykonuje natychmiastowy atak w tej samej turze w której wszedł do gry?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.43 sekundy. Zapytań do SQL: 13