galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Talisman Magia i Miecz: Zwiastun
Autor Wiadomość
krzyss
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Mar, 2016   

Wiem, że dotychczasowe dodatki nie były musowe do grania z innymi. Wiem że Deep Realms posiada "mostek" łączący dodatkowe plansze. Nie wiedziałem jak jest ze Zwiastunem więc wolałem zapytać :)
Podstawkę i dodatki które posiadam są ograne w różnych kombinacjach. Więc śmiało mogę kupować?

Jako iż otrzymałem już odpowiedź na innym forum od Ciebie to od razu dodam, że dodatek kupię :)
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Mar, 2016   

Możesz śmiało kupować. Zwiastun nie wymaga żadnego innego dodatku żeby go używać.
 
     
Berni77
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Mar, 2016   

Mati98 napisał/a:
Berni77 napisał/a:
Więc naprawdę 4h to króciutka gra, bo normalnie trwała tak 8h 10h.

Dyskutowaliśmy już z Bludgeon'em na temat długości rozgrywki w Talismana w innym temacie:
http://www.forum.galakta....?t=7350&start=0 :arrow: (w połowie strony)
Skoro kiedyś grałeś nawet 10 godzin, to co Ci zajmowało tyle czasu?
Co chwila ktoś ginął i losowaliście ciągle nowe postacie? Pojedyncze tury tak długo trwały?
Moim głównym argumentem jest to, że aby wygrać grę trzeba uzbierać X punktów Siły/Mocy - obojętnie czy na głównej planszy czy na narożnikach.
Uzbierasz te X punktów rozpatrując powiedzmy Y kart. Więc w sumie nieważne czy masz 100 czy 1000 kart Przygód, bo i tak po rozpatrzeniu Y kart skończysz grę.


Czas zajmuje mi głównie granie ze znajomymi :)
Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem - moja gra ma naprawdę duuużo kart i nie jest słaba jak podstawka tylko jest kilerska - umiera się często, a zdobyć punkty Siły/Mocy jest naprawdę trudno. Używam przeważnie wszystkich oficjalnych dodatków (już samo to wydłuża rozgrywkę) i mnóstwa nieoficjalnych. Grałeś kiedyś z Wizją? Ja w tej chwili Talismana opieram głównie o mechanikę i karty tego właśnie dodatku.
 
     
Berni77
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Mar, 2016   

Bludgeon napisał/a:
Wow, po prostu wow :O Chętnie bym w tego molocha zagrał.


To jak byś był przypadkiem we Wrocku i miał cały dzień wolny to mogę zaprosić na "krótką" rozgrywkę ;)
 
     
Mati98
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Mar, 2016   

Berni77 napisał/a:
Moja gra ma naprawdę duuużo kart i nie jest słaba jak podstawka tylko jest kilerska - umiera się często, a zdobyć punkty Siły/Mocy jest naprawdę trudno.

Jeżeli sami dodajecie sobie jakieś ,,kilerskie" autorskie dodatki, to nie narzekajcie później na Talismana, że się 10h w niego gra. :razz:
Ja też lubię wzrost poziomu trudności w ostatnich dodatkach :twisted: - Kraina Ognia, Zwiastun, Kataklizm pewnie też - ale bez przesady.
Uważam, że gra w Talismana powinna sprawiać przyjemność z rozgrywki graczom.
Jeżeli Twoi współgracze chętnie grają z Tobą w Talismana i nie narzekają na długi czas rozgrywki oraz ,,kilerski" poziom trudności to super i nie ma co narzekać :wink:
 
     
Berni77
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Mar, 2016   

Znajdź mi choć jeden mój post gdzie narzekam na długi czas rozgrywki...
 
     
Mati98
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Mar, 2016   

Berni77 napisał/a:
Znajdź mi choć jeden mój post gdzie narzekam na długi czas rozgrywki...

Berni77: ,,Generalnie jestem już po pierwszych rozgrywkach ze Zwiastunem i stwierdzam, ze ten dodatek niesamowicie przyspiesza grę (koniec gry w 4h)."
Bludgeon: ,,U mnie gry nigdy nie trwają tak długo. Zazwyczaj 2,5-3 godzin."
Berni77: ,,Więc naprawdę 4h to króciutka gra, bo normalnie trwała tak 8h 10h."
Ty grasz w Talismana 8-10h, Bludgeon 2,5-3h a ja ok. 1h - każdy z nas gra inną ilość czasu.
Przyznaję, że nigdzie nie narzekasz bezpośrednio na długą rozgrywkę.
Skoro piszesz, że ,,4h to króciutka gra" to może rzeczywiście 8-10h to dla Ciebie normalny czas rozgrywki. :wink:
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Mar, 2016   

Berni77 napisał/a:
Bludgeon napisał/a:
Wow, po prostu wow :O Chętnie bym w tego molocha zagrał.


To jak byś był przypadkiem we Wrocku i miał cały dzień wolny to mogę zaprosić na "krótką" rozgrywkę ;)
Niestety, mieszkam w Gdańsku i Wrocek jest bardzo nie po drodze :(
 
     
Berni77
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Mar, 2016   

Mati98 napisał/a:
Berni77 napisał/a:
Znajdź mi choć jeden mój post gdzie narzekam na długi czas rozgrywki...

Berni77: ,,Generalnie jestem już po pierwszych rozgrywkach ze Zwiastunem i stwierdzam, ze ten dodatek niesamowicie przyspiesza grę (koniec gry w 4h)."
Bludgeon: ,,U mnie gry nigdy nie trwają tak długo. Zazwyczaj 2,5-3 godzin."
Berni77: ,,Więc naprawdę 4h to króciutka gra, bo normalnie trwała tak 8h 10h."
Ty grasz w Talismana 8-10h, Bludgeon 2,5-3h a ja ok. 1h - każdy z nas gra inną ilość czasu.
Przyznaję, że nigdzie nie narzekasz bezpośrednio na długą rozgrywkę.
Skoro piszesz, że ,,4h to króciutka gra" to może rzeczywiście 8-10h to dla Ciebie normalny czas rozgrywki. :wink:


Dokładnie tak :)
8h to był "standard" i naprawdę mi i znajomym to odpowiada :) Teraz jest zdecydowanie krócej ale nie mniej ciekawie ;)
 
     
Mati98
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Mar, 2016   

Właśnie jestem po 2 pierwszych rozgrywkach ze Zwiastunem. Graliśmy we dwie osoby. Podstawka + Zwiastun. Opis rozgrywek:

I rozgrywka - Niebiańska Istota (Anioł) (ja) vs. Opętany - talia Omenu - Armagedon
Prorok pojawił się dopiero po jakimś czasie. Po spotkaniu z nim został przeniesiony do Środkowej Krainy. Anioł rozwijał równomiernie swą Siłę i Moc aż nie został zamieniony w Ropuchę. :evil: Opętany w międzyczasie w końcu zaczął rozwijać Moc - wcześniej dostawał lanie nawet od słabiaków. Prorok znów pojawił się na chwilę, ale znów szybko został przeniesiony. Po kilku Znakach (Wydarzenia) doszliśmy już do 5. Omenu. Anioł rozpatrzył nawet obszar z 7 kartami Proroka :!: Później zdobył Apokryfy i chciał doprowadzić do Apokalipsy aby wygrać grę. Opętany został zamieniony w Ropuchę :twisted: i stracił Życie na Znakach oraz walkach. W międzyczasie Anioł stracił cały Los na Omenie, ale zabił Opętanego jednym z Znaków. Opętany miał Siłę 3 (Życie=0) oraz Moc 5. Anioł miał Siłę 9 oraz Moc 2 (Los=0) i 2 punkty Życia. Normalnie skończylibyśmy grę, ale ze Zwiastunem postanowiłem ją dokończyć samotnie - Aniołem. Po pokonaniu pewnego Wroga zamieniono mi 3 punkty Mocy na Siłę, a że Losu nie miałem, to miałem Moc 0 :!: Przegrałem grę (straciłem wszystkie punkty Życia w walkach psychicznych). Skończyłem grę z Siłą 13, Mocą 0. Doszedłem do 6. Omenu.

II rozgrywka - rewanż - Opętany (ja) vs. Niebiańska Istota (Anioł) - talia Omenu - Armagedon
Na początku gry wylosowałem Opętanym 2 Talizmany (karty Przygód). Po raz kolejny (w I rozgrywce było tak samo) Zdarzenie Zbójcy sprowadziło po raz pierwszy Proroka na planszę. Znów szybko został przeniesiony w wyniku spotkania do Środkowej Krainy. Po chwili odrzuciliśmy kartę Omenu, ale szybko została cofnięta. Opętany i Anioł rozwijali w spokoju swą Siłę i Moc. Po raz kolejny Zbójcy przywołali Proroka (Nekropolia). Znów szybko został przeniesiony do Środkowej Krainy. Opętany został teleportowany do Świątyni. W wyniku spotkania z Prorokiem przeniósł go do Krainy Zewnętrznej, gdzie cały czas przebywał Anioł. Anioł po chwili posłał Proroka z powrotem do Opętanego, który tym razem po prostu opuścił Krainę Środkową mostem Strażnika. Anioł w międzyczasie odskoczył trochę Siłą i Mocą, ale został zamieniony w Ropuchę. :twisted: Zdobył później Apokryfy, ale postanowił wygrać grę w normalny sposób. Nastała era Proroka - doszliśmy aż do 5. Omenu. Anioł pokonał Strażnika i zdobył Talizman w Jaskini Czarownika. Opętany po remisie i porażce ze Strażnikiem postanowił jeszcze trochę przypakować. Został teleportowany Magicznymi Wrotami do Jaskini Czarownika. Nie podjął się jednak wykonania zadania gdyż posiadał już Przeklęty Talizman oraz nie miał już miejsca na ten zwyczajny (miał 4 Przeklęte Przedmioty :!: ). Anioł udał się po Koronę ścieżką na Siłę (12). Wyrzucił w Krypcie ,,12" i przeszedł dalej. Opętany wybrał ścieżkę na Moc (9). W Kopalni wyrzucił idealnie ,,9", ale Przeklęty Talizman dodał 3 do wyniku i został przeniesiony na Tajemne Wrota. :sad:
W czasie gdy Anioł męczył się na Grze ze Śmiercią - Opętany chciał trochę przypakować w Środkowej Krainie. Wylosował Zakazaną Księgę. W następnej turze wylosował 3 Zaklęcia: Rozproszenie Magii, Alchemia oraz Zawładnięcie. :twisted: Alchemią pozbył się wszystkich Przeklętych Przedmiotów, Zawładnięciem odebrał Aniołowi Talizman. Spóźnił się jednak o jedną turę :cry: - Anioł był na Dolinie Ognia, gdzie można wkroczyć tylko posiadając Talizman. Opętany odwiedził Zamek i uleczył się do 5 punktów Życia. Poszedł po Koronę drogą na Siłę (9). Tym razem pokonał Kryptę, ale Zaklęciem Rozkazu został zabity na obszarze Doliny Ognia. Przeszedł po 1 turze przez 6 obszarów, raz anulował Zaklęcie Rozkazu Rozproszeniem, ale Anioł, m.in. dzięki Losowi, w każdej turze odbierał mu punkt Życia - czyli znów zabrakło mi 1 tury. :cry: Anioł wygrał grę z Siłą 12 i Mocą 9 (Los=1). Opętany miał na końcu Siły 5 (Życie=0) oraz Moc 7. Na planszy były rozmieszczone wszystkie karty Terenu. Skończyło się na 5. Omenie.

Trochę się rozpisałem :smile: Dwie rozgrywki - dwie wygrane Niebiańskiej Istoty. Skończyło się na 6. i 5. Omenie.
Mam wrażenie, że gra się lekko wydłużyła ze względu na wzrost poziomu trudności - trudniej uzbierać punkty Siły/Mocy.
Ostatnio zmieniony przez Mati98 Czw 24 Mar, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
khorN91
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Mar, 2016   

Mati98 napisał/a:
Właśnie jestem po 2 pierwszych rozgrywkach ze Zwiastunem. Graliśmy we dwie osoby. Podstawka + Zwiastun. Opis rozgrywek:

I rozgrywka - Niebiańska Istota (Anioł) (ja) vs. Opętany - talia Omenu - Armagedon
Prorok pojawił się dopiero po jakimś czasie. Po spotkaniu z nim został przeniesiony do Środkowej Krainy. Anioł rozwijał równomiernie swą Siłę i Moc aż nie został zamieniony w Ropuchę. :evil: Opętany w międzyczasie w końcu zaczął rozwijać Moc - wcześniej dostawał lanie nawet od słabiaków. Prorok znów pojawił się na chwilę, ale znów szybko został przeniesiony. Po kilku Znakach (Wydarzenia) doszliśmy już do 5. Omenu. Anioł rozpatrzył nawet obszar z 7 kartami Proroka :!: Później zdobył Apokryfy i chciał doprowadzić do Apokalipsy aby wygrać grę. Opętany został zamieniony w Ropuchę :twisted: i stracił Życie na Znakach oraz walkach. W międzyczasie Anioł stracił cały Los na Omenie, ale zabił Opętanego jednym z Znaków. Opętany miał Siłę 3 (Życie=0) oraz Moc 5. Anioł miał Siłę 9 oraz Moc 2 (Los=0) i 2 punkty Życia. Normalnie skończylibyśmy grę, ale ze Zwiastunem postanowiłem ją dokończyć samotnie - Aniołem. Po pokonaniu pewnego Wroga zamieniono mi 3 punkty Mocy na Siłę, a że Losu nie miałem, to miałem Moc 0 :!: Przegrałem grę (straciłem wszystkie punkty Życia w walkach psychicznych). Skończyłem grę z Siłą 13, Mocą 0. Doszedłem do 6. Omenu.

II rozgrywka - rewanż - Opętany (ja) vs. Niebiańska Istota (Anioł) - talia Omenu - Armagedon
Na początku gry wylosowałem Opętanym 2 Talizmany (karty Przygód). Po raz kolejny (w I rozgrywce było tak samo) Zdarzenie Zbójcy sprowadziło po raz pierwszy Proroka na planszę. Znów szybko został przeniesiony w wyniku spotkania do Środkowej Krainy. Po chwili odrzuciliśmy kartę Omenu, ale szybko została cofnięta. Opętany i Anioł rozwijali w spokoju swą Siłę i Moc. Po raz kolejny Zbójcy przywołali Proroka (Nekropolia). Znów szybko został przeniesiony do Środkowej Krainy. Opętany został teleportowany do Świątyni. W wyniku spotkania z Prorokiem przeniósł go do Krainy Wewnętrznej, gdzie cały czas przebywał Anioł. Anioł po chwili posłał Proroka z powrotem do Opętanego, który tym razem po prostu opuścił Krainę Środkową mostem Strażnika. Anioł w międzyczasie odskoczył trochę Siłą i Mocą, ale został zamieniony w Ropuchę. :twisted: Zdobył później Apokryfy, ale postanowił wygrać grę w normalny sposób. Nastała era Proroka - doszliśmy aż do 5. Omenu. Anioł pokonał Strażnika i zdobył Talizman w Jaskini Czarownika. Opętany po remisie i porażce ze Strażnikiem postanowił jeszcze trochę przypakować. Został teleportowany Magicznymi Wrotami do Jaskini Czarownika. Nie podjął się jednak wykonania zadania gdyż posiadał już Przeklęty Talizman oraz nie miał już miejsca na ten zwyczajny (miał 4 Przeklęte Przedmioty :!: ). Anioł udał się po Koronę ścieżką na Siłę (12). Wyrzucił w Krypcie ,,12" i przeszedł dalej. Opętany wybrał ścieżkę na Moc (9). W Kopalni wyrzucił idealnie ,,9", ale Przeklęty Talizman dodał 3 do wyniku i został przeniesiony na Tajemne Wrota. :sad:
W czasie gdy Anioł męczył się na Grze ze Śmiercią - Opętany chciał trochę przypakować w Środkowej Krainie. Wylosował Zakazaną Księgę. W następnej turze wylosował 3 Zaklęcia: Rozproszenie Magii, Alchemia oraz Zawładnięcie. :twisted: Alchemią pozbył się wszystkich Przeklętych Przedmiotów, Zawładnięciem odebrał Aniołowi Talizman. Spóźnił się jednak o jedną turę :cry: - Anioł był na Dolinie Ognia, gdzie można wkroczyć tylko posiadając Talizman. Opętany odwiedził Zamek i uleczył się do 5 punktów Życia. Poszedł po Koronę drogą na Siłę (9). Tym razem pokonał Kryptę, ale Zaklęciem Rozkazu został zabity na obszarze Doliny Ognia. Przeszedł po 1 turze przez 6 obszarów, raz anulował Zaklęcie Rozkazu Rozproszeniem, ale Anioł, m.in. dzięki Losowi, w każdej turze odbierał mu punkt Życia - czyli znów zabrakło mi 1 tury. :cry: Anioł wygrał grę z Siłą 12 i Mocą 9 (Los=1). Opętany miał na końcu Siły 5 (Życie=0) oraz Moc 7. Na planszy były rozmieszczone wszystkie karty Terenu. Skończyło się na 5. Omenie.

Trochę się rozpisałem :smile: Dwie rozgrywki - dwie wygrane Niebiańskiej Istoty. Skończyło się na 6. i 5. Omenie.
Mam wrażenie, że gra się lekko wydłużyła ze względu na wzrost poziomu trudności - trudniej uzbierać punkty Siły/Mocy.


Dwa pytania: Jak tak szybko byliście w stanie pozbywać się Proroka grając tylko we dwóch?
Drugie: Można go przenosić do krainy wewnętrznej? ;o
 
     
Mati98
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Mar, 2016   

khorN91 napisał/a:
Mati98 napisał/a:
W wyniku spotkania z Prorokiem przeniósł go do Krainy Wewnętrznej, gdzie cały czas przebywał Anioł.

Dwa pytania: Jak tak szybko byliście w stanie pozbywać się Proroka grając tylko we dwóch?
Drugie: Można go przenosić do krainy wewnętrznej? ;o

Powinno być ,,do Krainy Zewnętrznej'' - wynika to z dalszej części zdania, ale jak by co to już poprawiłem :wink:
,,Dwa pytania'' - jedna odpowiedź - Arkusz Proroka.
Jak go spotykasz, to go przesuwasz na inny dowolny obszar (oprócz Krainy Wewnętrznej).
BTW Kilka razy zdarzyło nam się zapomnieć usunąć Proroka z planszy po odrzuceniu Omenu :smile:
BTW Nie musiałeś cytować całej mojej wypowiedzi :wink:
 
     
Mati98
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Mar, 2016   

Właśnie jestem po 4 kolejnych rozgrywkach ze Zwiastunem. Graliśmy znów we dwie osoby. Podstawka + Zwiastun. Tym razem skrócony opis rozgrywek :wink: :

I rozgrywka - Opętany (ja) vs. Niebiańska Istota (Anioł) - talia Omenu - Armagedon
Rozwijaliśmy w spokoju swą Siłę i Moc. Anioł został zabity Zaklęciem Rozkazu na Równinach Grozy. :twisted:
Opętany Siła 11 (Życie=3), Moc 9; Anioł Siła 13, Moc 6 (Los=4) 2. Omen - 30 minut

II rozgrywka - Niebiańska Istota (Anioł) (ja) vs. Opętany - talia Omenu - Armagedon
Prorok pojawił się na planszy, został przeniesiony do Środkowej Krainy, a następnie usunięty po odrzuceniu karty Omenu.
Rozpatrzyliśmy tylko 3 karty Proroka :!: - 2 Wrogów oraz Wydarzenie Piąty Znak, które odrzuciło tą kartę Omenu.
Piąty Znak odebrał Aniołowi cały Los :sad: , próbował uleczyć się w Kapliczce (2 punkty Życia), ale zremisował ze Zjawą :sad: . Gdy już zdawało się, że się pozbierał - odzyskał cały Los w wyniku Nieznajomego (Wiedźma?) - wylosował Demona i stracił ostatni punkt Życia. :evil:
Nie dokończyliśmy rozgrywki. Anioł Siła 5, Moc 5 (Los=4); Opętany Siła 8 (Życie=5), Moc 4. 1. Omen - 10-15 minut

III rozgrywka - Opętany (ja) vs. Niebiańska Istota (Anioł) - talia Omenu - Armagedon
Prorok pojawił się na planszy, ale już jego pierwsza karta (Znak) odrzuciła kartę Omenu oraz usunęła go z planszy. Gdy pojawił się po raz kolejny, Opętany przywołał go Zdarzeniem z Zewnętrznej do Środkowej Krainy, gdzie znów po wylosowaniu karty Znaku został usunięty z planszy. Po chwili znów powrócił do Opętanego, który posłał go Aniołowi do Zewnętrznej Krainy. Anioł za sprawą Diabełka zamienił się z Prorokiem Krainami, ale po chwili Zdarzeniem przywołał go znów do siebie. Opętany teleportował się do Jaskini Czarownika, gdzie zdobył Talizman i razem z Aniołem rozpoczęli wyścig po Koronę Władzy. Bez problemów poradzili sobie w Krainie Wewnętrznej (Siła i Moc 11).
Anioł dostał lanie od Opętanego na Dolinie Ognia, odpłacił mu się Zaklęciem Rozkazu, ale w następnej turze Opętany znów go pokonał na Koronie Władzy i wygrał. :twisted:
Opętany Siła 10 (Życie=3) Moc 6; Anioł Siła 6, Moc 11 (Los=4) 2. Omen - 30 minut

IV rozgrywka - Niebiańska Istota (Anioł) (ja) vs. Opętany - talia Omenu - Armagedon
W rzucaniu kością za Zdarzenie obaj uzyskaliśmy ,,najniższy wynik" - 6 :mrgreen: Opętany miał aż 4 Przeklęte Przedmioty (w tym Talizman oraz wylosował Zakazaną Księgę :evil: ). Wygrał grę w 3 tury w następujący sposób: Anioł stracił następną turę. Opętany w 1. turze odwiedził Gospodę, w 2. teleportował się Zaklęciem z Zakazanej Księgi do Alchemika w Mieście, gdzie zamienił Księgę oraz Talizman w złoto. Gdy przyszła tura Anioła, Opętany unieruchomił go Zaklęciem. W 3. turze Opętany ruszył się normalnie, trafił na obszar, gdzie miał wylosować 1 kartę Przygody, jednak Prorok był w tej Krainie. Z talii Proroka wylosował Ołtarz Gniewu, gdzie poświęcił swój 1 punkt Życia - odbierając Aniołowi jego 2 ostatnie punkty Życia :evil:
Nie dokończyliśmy rozgrywki. Anioł Siła 4 Moc 2 (Los=2); Opętany Siła 4 (Życie=3) Moc 5. 1. Omen (pojawił się po ostatniej karcie - Ołtarzu Gniewu) - 15 minut

Podsumowując - rozegraliśmy 4 rozgrywki (z czego 2 niedokończone) w 2 godziny.
Tym razem 2 wygrane Opętanego oraz 2 ,,niedokończone wygrane" Opętanego. :shock:
Cofam swoje słowa, że ,, Mam wrażenie, że gra się lekko wydłużyła ze względu na wzrost poziomu trudności - trudniej uzbierać punkty Siły/Mocy."
Wczoraj zapominaliśmy usuwać Proroka z planszy po odrzuceniu karty Omenu - tym razem już o tym pamiętaliśmy, więc jeszcze łatwiej usuwaliśmy go z planszy. :wink:
Gra trwa mniej więcej tyle samo czasu (dokończone rozgrywki trwały 30 minut).
Dochodziliśmy tylko do 1. lub 2. Omenu, gdyż pamiętając o usuwaniu Proroka z planszy, nie miały już miejsca ,,serie" kilku Omenów pod rząd. :smile:
 
     
Nokturn
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Kwi, 2016   

Hejo mam pytanko odnosnie zasad. Jest napisane że przeklęte przedmioty i przyjaciół trzeba zabrać. W ostatniej z kolei linijce jest zdanie, że można je normalnie porzucić sprzedać lub ukrasc. Jak to interpretujecie?
 
     
Nokturn
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Kwi, 2016   

Aa porzucić i odrzucić. Dobra nie bylo pytania:))
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 13