galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Organizery na karty
Autor Wiadomość
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Sty, 2016   Organizery na karty

Używacie organizerów na karty? Do tej pory korzystałem z tego
http://www.harald-nyborg....95/6/5/6568.jpg
ale robi się powoli za mały. Szukam czegoś najlepiej o głębokości około 7 cm żeby karty mogły być trzymane pionowo ale na razie nic fajnego nie znalazłem. Jak to u was wygląda?
 
     
Ndl
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Sty, 2016   

U nas gramy bez żadnych organizerów - karty do brania tak jak opisano w instrukcji: przy poszczególnych planszach, a glówne karty przygód na koronie władzy (a obok zaklęcia/przedmioty sklepowe). Reszta w pudełku. Żetony smoków w autorskim, czarnym woreczku. Niemniej jednak przydał by się organizer na te karty na środku - zazwyczaj po prostu wyciągamy/wybieramy 1/3 ze wszystkic i ewentualnie układamy na 2-óc kupkach, żeby się to nie zawaliło.
 
     
Mati98
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Sty, 2016   

Ja też gram bez żadnych organizerów.
Karty Przygód obok planszy, ale nie wszystkie na raz. Stopniowo uzupełniam stos tak aby się nie przewracał oraz aby nie trzeba było stołu skrobać przy dobieraniu karty. :grin:
Karty Ekwipunku, Stajni, Terenu i inne mniejsze ,,talie" trzymam w pudełku lub obok planszy i wyjmuję odpowiednie kiedy są potrzebne.
Żetony smoków trzymam w woreczku dla kostek Rubika. Nie trzeba ich rozsypywać a gracze je losują z woreczka.
Żetony Życia, Siły, Mocy, Losu , Złoto oraz kostki trzymam w przegródkach w pudełku od podstawki.
Ja jako ,,mistrz gry" obsługuję innych graczy mając pudełko pod ręką. :mrgreen:
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Sty, 2016   

Ja nie mówię o graniu z organizerami tylko o trzymaniu kart poza grą i o transporcie gry.
 
     
Mati98
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Sty, 2016   

Ja trzymam wszystko w pudełku od podstawki oraz (po usunięciu kartonu) w pudełku od Miasta.
Staram się nie transportować Talismana, ale kilka razy to robiłem - 2 pudełka w plecaku niesionym poziomo, aby się nic nie pomieszało. :grin:
Karty Przygód obok planszy, reszta w pudełku tak jak to wyżej opisywałem.
Jedynym ,,obcym" elementem jest woreczek na smocze łuski.
 
     
Ndl
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Sty, 2016   

Brakuje mi obecnie Lasu i Zwiastuna, a cała reszta mieści się w 3 dużych pudełkach od Talismana. Jedno podstawowe i dwa opróżnione z kartonu. W ten też sposób transportuję.
 
     
Mr Mostow
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Wrz, 2016   

Korzystam do transportu kart z pudełka z przegródkami od e-Raptor i chwalę sobie rozwiązanie.
 
     
Chepratum
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Lip, 2017   

Mr Mostow napisał/a:
Korzystam do transportu kart z pudełka z przegródkami od e-Raptor i chwalę sobie rozwiązanie.

Ja też przez jakiś czas ich używałem, są przede wszystkim bardzo estetyczne. Teraz jednak przerzuciłem się na takie:




Ich wielką zaletą jest to, że można je postawić gdziekolwiek (talie z dodatków przy dodatkach) i mają różne kolory, więc łatwo rozpoznać, jakie zawierają karty. No i jest opcja separatorów, która pozwala na przechowywanie różnych rodzajów kart w jednym puzderku - sprawdza się dobrze w przypadku tych rodzajów kart, których jest niewiele. Wtedy wystarczy zebrać je wszystkie do jednego małego pudełka z kilkoma separatorami. Mam takich pudełek kilkanaście, mieszczą się idealnie w pudle od Talismana pozbawionym plastikowej wytłoczki. Zostaje mi jeszcze miejscówka na pojemnik z kartami Poszukiwaczy. Całość jest tak spasowana, że trochę to przerażające :shock: Oprócz pudełek ze wszystkimi kartami mieści się jeszcze główna plansza, instrukcja i kilka dodatkowych świstków. Aha. Na moją prośbę facio dodrukował mi wieczka do tych pudełek, dzięki czemu nic się nie rozsypuje. A ja z kolei zrobiłem sobie naklejki na te wieczka, żeby nie trzeba było niczego szukać.
Ostatnio zmieniony przez Chepratum Sob 22 Lip, 2017, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Lip, 2017   

Chepratum napisał/a:

Obrazek
Obrazek

To sa wydrukowane w 3d czy kupione? Jeśli kupione to gdzie? Wchodzą w nie karty w koszulkach dobrze?
 
     
Chepratum
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Lip, 2017   

Wydrukowane w 3d i kupione. Producent twierdzi, że wchodzą także karty w koszulkachm ale oczywiście w mniejszej ilości. Niestety, przynajmniej z koszulkami Rebela nie dają rady. Pudełka znalazłem na Allegro, a strona faceta jest tutaj:

http://omnikod.pl/ok/inde...udelka-na-karty
Ostatnio zmieniony przez Chepratum Pon 14 Sie, 2017, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Chepratum
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Lip, 2017   



Tak się sprawa przedstawia u mnie. Sory za słabą jakość zdjęć. Wszystkie karty wraz z podajnikami mieszczą mi się idealnie w jednym pudle - tak, że zostaje jeszcze miejsce na pojemnik z kartami Poszukiwaczy. Logistyka przede wszystkim, choć to dopasowanie to tutaj akurat jakiś demoniczny przypadek :twisted: W drugim takim pudle trzymam plansze dodatków, płócienny worek, wszystkie instrukcje, kilka innych świstków i tackę do kostek. Jest jeszcze organizer z 10 przegródkami na pozostałe komponenty:

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13