galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z zasadami
Autor Wiadomość
tengu76
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Paź, 2015   

Raczej nie, jak można robić coś w trakcie czegoś jak tego nie ma :grin:
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Paź, 2015   

Może jest tak że po fazie zwarcia musimy przejść przez faze walki nawet jesli nie mamy wrogów i wtedy na początku tej fazy zagrać kartę akcji; przeciez nigdzie nie pisało w instukcji że traktujemy daną fazę jakby jej nie było, musimy przejść przez każdą chyba że jakaś karta (scenariusz, akcja) każe nam wyminąć fazę.
 
     
schen
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Paź, 2015   

Oczywiście, że można, każda faza rozgrywa się normalnie, chyba, że gdzieś w specyficznych sytuacjach jest zapisane inaczej (np. pomijanie jakiejś fazy w niektórych scenariuszach). Jeśli nie ma wrogów i tak możesz wykonać jakieś akcje w tej fazie, czy to zagrywając wydarzenie, czy używając zdolności którejś z postaci.
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Paź, 2015   

1. A czy mogę zagrać w fazie walki kartę "zagraj przed rozpatrzeniem ataków" jeśli nie ma wrogów w zwarciu z graczami?
2.A co jeśli wróg atakuje ponownie w wyniku efektu karty cienia? Czy rozdaje mu się kolejną kartę cienia?
 
     
AndO3131
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Paź, 2015   

maclis napisał/a:
1. A czy mogę zagrać w fazie walki kartę "zagraj przed rozpatrzeniem ataków" jeśli nie ma wrogów w zwarciu z graczami?

Wydaje mi się, że nie ma przeciwwskazań. Nawet, jeśli nie ma żadnych wrogów w zwarciu, w fazie walki jest okienko akcji.

maclis napisał/a:
2.A co jeśli wróg atakuje ponownie w wyniku efektu karty cienia? Czy rozdaje mu się kolejną kartę cienia?

Rozdajesz mu kolejną kartę cienia, a stare karty cienia odrzucasz (z FAQ, punkt (1.42) Dodatkowy atak wroga).
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Paź, 2015   

1.Karta cienia ma efekt: połóż 1 żeton postępu na aktywnym obszarze. Następnie, przeciwnik otrzymuje tyle + do ataku, ile jest żetonów na tym obszarze.
Czy gdy położę ostatni żeton na aktywnym obszarze w wyniku tego efektu, to obszar automatycznie jest usuwany z gry i dalsza część efektu cienia nie działa?

2.Czy gdy treść karty odsłoniętej z talii spotkań mówi, że do końca rundy należy traktować wszystkie pola tekstowe postaci jako puste, a ja przed odkryciem karty użyłem Faramira, to jego efekt ciągle działa?
 
     
AndO3131
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Paź, 2015   

Ciekawe pytania. Nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, ale według mnie:

1. Z FAQ:

(1.18) Usuwanie z gry zbadanych obszarów
Karta obszaru jest odrzucana z gry natychmiast...


Wydaje mi się, że odrzucenie ma pierwszeństwo przed wszelkimi innymi działaniami, takimi jak efekt "następnie" na karcie, czyli przeciwnik otrzymuje +0 ataku.

2. Według mnie akcja Faramira już weszła w życie, więc +1 siły woli utrzymuje się do końca tej fazy.
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Paź, 2015   

1. Maclis podaj jeszcze nazwę karty o której efekcie cienia piszesz - można jeszcze sprawdzić sformułowanie z angielską wersją. Z tekstu karty zdaje się że odpowiedź AndO3131 jest poprawna choć może ważny jest też kontekst (np. tekst wyprawy ...)?

2. Zgadzam się - o ile akcja Faramira została odpalona przed odkryciem karty to efekt się utrzymuje.
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Paź, 2015   

http://www.cardgamedb.com...d-hillman-r1396

To ta karta.
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Sob 31 Paź, 2015   

Jeszcze jedna rzecz, której zapomniałem jak działa, a mam wątpliwości. Gdy Wódz Uhftak atakuje kładzie się na nim żeton zasobów. To znaczy, że już w 1 ataku będzie miał +2 do siły?
 
     
AndO3131
[Usunięty]

Wysłany: Sob 31 Paź, 2015   

Też jest w FAQ, w rozdziale Najczęściej zadawane pytania:

Cytat:
P: Kiedy rozgrywa się efekt wymuszony Wodza Ufthaka (ZP 90) i Wargów (ZP 85), który brzmi „Kiedy ten wróg atakuje”?
O: Efekty te są rozgrywane natychmiast po 4 kroku walki.


Czyli podczas pierwszego ataku Ufthak ma siłę 3.
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Lis, 2015   

Cytat:
Czyli podczas pierwszego ataku Ufthak ma siłę 3.


Naprawdę :o a ja zawsze dodawałem mu żeton już podczas pierwszego ataku.
 
     
AndO3131
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Lis, 2015   

Ja też :mrgreen: Niedawno znalazłem ten ustęp.
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Lis, 2015   

Treść karty Podejrzana Wrona (http://www.cardgamedb.com/index.php/lotr/lord-of-the-rings-card-spoiler/_/the-hobbit/over-hill-and-under-hill/a-suspicious-crow-ohauh) mówi, że należy odkryć wierzchnią kartę ze stosu kart odrzuconych i umieściś ją w SP(jeśli to możliwe). Czy gdy karta na wierzchu stosu to podstęp to należy rozpatrzyć jej efekty?
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Lis, 2015   

Wygląda że nie.
Tej karty po prostu nie da się umieścić w SP, a nie ma polecania na taką opcję.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.26 sekundy. Zapytań do SQL: 14