galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
The Deep Realms Expansion
Autor Wiadomość
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Lis, 2014   The Deep Realms Expansion

http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=5211
 
     
Xan
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Lis, 2014   

Kolejny PoD, czyli dodatek jedynie kolekcjonerski...
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Lis, 2014   

Może nie.

W tekście możemy przeczytać:

Cytat:
Those who muster enough Craft to defeat him receive a treasure from the Dungeon before moving on to the Ruins in the Outer Region. Awaiting you in the Rat’s Nest is the giant Rat Queen, who has a Strength of three. If you can conquer this vermin, you will be rewarded with an Object from the City’s Armoury or Magic Emporium before you return to the City.


Wraith Lord startową Moc ma 4. Rat Queen Siłę ma 3. Czyli oznacza to darmową kartę Skarbu, a w przypadku Rat Queen darmowy Kiścień lub Księgę Czarów.

~~~

Warto jeszcze dodać, iż Wraith Lord nie jest przypadkowy. W Trzeciej Edycji na końcu Lasu czekał na nas właśnie Wraith Lord. Ponieważ w Woodland nie znalazło się dla niego miejsce (zostało mu ono skradzione przez Królową Mab), to znalazł sobie inne, bardziej przytulne miejsce dla siebie. :)
 
     
Xan
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Lis, 2014   

Warto jeszcze dodać, że zapłacimy kolejne ~70zł za 20-30 kart na krzyż... FFG już chyba nie wie jak wyciągnąć kaskę od "talismaniaków". :cool:
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Lis, 2014   

Tam będzie 40 małych kart i 2 duże karty. Owszem, na polskie standardy cena może być wysoka... ale powinieneś byłeś obwiniać za to Polskę i naszych włodarzy, co uciekają do Brukseli jak szczury z tonącego statku, a nie FFG.
 
     
el_g
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Lis, 2014   

Xan napisał/a:
Kolejny PoD, czyli dodatek jedynie kolekcjonerski...

Nemomon napisał/a:
Może nie.
Raczej zgodze sie z Nemomon, ze bedzie to cos wiecej niz dodatek do kolekcji. I nie chodzi tylko o to, ze bedzie mozna (teoretycznie) bardzo latwo zdobyc potezny ekwipunek.

Po pierwsze 2 duze karty, o ktorych pisze Nemomon to tak naprawde kawalki planszy. I mam nadzieje, ze zostana w taki sposob wydane (znaczy jako plansza a nie karty). Prawdopodobnie ladnie sie wpasuja pomiedzy Miasto i Podziemia a dzieki nim rozgrywka moze nabrac rumiencow - w koncu nie trzeba bedzie biegac tam i z powrotem przez glowna plansze.

Po drugie podejrzewam, ze kolejne dodatki do Talizman beda w tej wlasnie konwencji, czyli laczenia ze soba duzych dodatkow. Idac tym tropem powinnismy dostac jeszcze trzy dodatki, ktore beda robily za pomosty pomiedzy Miastem i Gorami, Gorami i Puszcza/Lasem oraz Puszcza/Lasem i Podziemiami.
Xan napisał/a:
Warto jeszcze dodać, że (...) 20-30 kart na krzyż...
Po trzecie (jak juz pisal Nemomon) kart bedzie 40 - po 20 kart dla Tunelu i Pomostu. Wsrod nich bedzie nowy typ karty: Pulapka. Calkiem mozliwe, ze kolejne tego typu dodatki rowniez beda wprowadzac nowe rodzaje kart do gry. Nalezy miec nadzieje, ze beda one mialy konkretny wplyw na rozgrywke.
Xan napisał/a:
(...)zapłacimy kolejne ~70zł(...)

Nemomon napisał/a:
Owszem, na polskie standardy cena może być wysoka...
Po czwarte cena. Aktualnie The Deep Realms wyceniony jest tak samo jak The Nether Realm czyli $14,95. W Polsce Puszka Pandory kosztuje ok 60-70 PLN co dla mnie jest lekka przesada. Natomiast wydaje sie, ze T:TDR bedzie mial zdecydowanie wiekszy wplyw na gre, co za tym idzie aktualna cena jest bardziej atrakcyjna.

Po piate - kto wie, ale jesli rzeczywiscie doczekamy sie 4 dodatkow-pomostow to moze zostana one wydane wspolnie w jednym pudle i wtedy osoby niezdecydowane beda mogly zakupic je po nizszej cenie?
 
     
miguel
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Sie, 2015   

hej, ktoś już ma ten dodatek i jest w stanie coś o nim napisać? zwłaszcza o jakości wykonania
 
     
MarvelJorge
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Sie, 2015   

el_g napisał/a:

Po piate - kto wie, ale jesli rzeczywiscie doczekamy sie 4 dodatkow-pomostow to moze zostana one wydane wspolnie w jednym pudle i wtedy osoby niezdecydowane beda mogly zakupic je po nizszej cenie?


Nie liczył bym na to bo jak sam za uwarzyłeś cenna powinna być nisza co im sie nie bedzie opłacać .
 
     
Elbutcher
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Wrz, 2015   

W związku, iż Zwiastun został zapowiedziany na grudzień, nie orientuje się ktoś może kiedy The Deep Realms zostanie wydany w języku polskim?
 
     
Berni77
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Wrz, 2015   

Posiadam go w wersji EN ale uważam, że sam bym go ładniej wydrukował i zrobił ;)
 
     
caireth
[Usunięty]

Wysłany: Wto 15 Wrz, 2015   

Kiedy ten dodatek w wersji Polskiej? Zostanie wogole wydany?
 
     
Mati98
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Lut, 2016   

Bludgeon napisał/a:
Ja bym go kupił, ale za 40 zł. Droższa cena jest dla mnie nieuzasadniona, a na samym dodatku mi trochę zależy, ale tylko trochę.

Polecałbym bardziej dodatek Puszka Pandory.
Wiem jednak, że grasz bez Alternatywnych Zakończeń, a na tym ten dodatek się opiera.
Wiem też, że robisz własne karty m.in. silnych Wrogów, więc raczej nie potrzebujesz tego dodatku :smile:
 
     
Mati98
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Lut, 2016   

Bludgeon napisał/a:
Mati, nie ma się czym jarać. 60 zł za 30 kart? :roll: :lol:

Nie ,,jaram się" tym dodatkiem. Poza tym jest 40 kart + 2 karty ,,planszy" :wink:
Im więcej czasu mija od daty premiery - tym mniejszą mam ochotę na ten dodatek.
Poza tym jak już pisałem w innym temacie - gram z narożnikami od czasu do czasu, a co dopiero z Podziemiami i Miastem na raz, więc raczej mało przydatny (jak dla mnie) dodatek.
Oto krótka recenzja dodatku Deep Realms (na podstawie tego, co wiem z angielskiej wersji):
Plusy:
+ wprowadzenie nowego rodzaju kart Przygód – Pułapki (,,tylko” 7, ale zawsze coś. Poza tym jedna to tak naprawdę karta Podziemi z dopiskiem ,,Trap", a kolejna występuje dwa razy, więc tak naprawdę jest ich ,,tylko tylko" 5 :cry: )
Minusy:
- cena – 65zł za 40 kart to zdecydowanie za dużo (1,6zł/kartę), w innych dodatkach np. Kraina Ognia mieliśmy 0,5zł/kartę + żetony + figurki, ale to w końcu dodatek DnŻ.
- powtórzone karty (18/40) – powtórzenie prawie połowy kart w tak małym dodatku to lekka przesada; w Zwiastunie nie powtórzyli ani jednej, choć znalazło by się wiele ,,nieprzyjemnych" kart z innych dodatków :smile:
- karciana ,,plansza” - mogli się chociaż postarać i ,,normalną" zrobić, ale to w końcu dodatek DnŻ :wink:
- grywalność – wymagana gra z użyciem Podziemi i Miasta. Mogli chociaż wprowadzić jakieś Alternatywne Zakończenie odwołujące się do tego dodatku.
Podsumowując - gdyby rzeczywiście wydali go tak jak miało być - we wrześniu 2015 - to pewnie bym go kupił ,,ze względów kolekcjonerskich". :mrgreen:
Teraz jednak widzę, że będzie to pierwszy dodatek do Talismana, którego nie kupię.
Wydaje mi się zdecydowanie gorszym dodatkiem od Puszki Pandory. Wymaga rozłożenia dwóch narożników.
W praktyce wydaje się być przydatny dla kogoś, kto nie jest zbyt silny/mocy lub bogaty, a ma dużo ,,wolnego czasu” i chce zdobyć Skarb lub kartę Sklepów.
Jeżeli nie zgadzacie się z moją opinią lub chcecie się podzielić wrażeniami z gry (póki co tylko z wersji angielskiej :cry: ) to śmiało piszcie.
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Lut, 2016   

Mati98 napisał/a:
Bludgeon napisał/a:
Ja bym go kupił, ale za 40 zł. Droższa cena jest dla mnie nieuzasadniona, a na samym dodatku mi trochę zależy, ale tylko trochę.

Polecałbym bardziej dodatek Puszka Pandory.
Wiem jednak, że grasz bez Alternatywnych Zakończeń, a na tym ten dodatek się opiera.
Wiem też, że robisz własne karty m.in. silnych Wrogów, więc raczej nie potrzebujesz tego dodatku :smile:
Teraz mam w planach zrobienie dodatku który pozwoli mi wykorzystać (przerobione) zakończenia alternatywne jako bossów pojawiających się podczas gry :)
 
     
Mati98
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Lut, 2016   

Rage Demon by Guillaume Ducos
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13