galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie o zasady
Autor Wiadomość
Gog
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Cze, 2015   

nie możesz wspierac garnizonu, przepraszam źle przeczytalem :D odpowiedz na trzecie to tak :) nie wiem, czemu przeczytałem, żę chodzi o stare miasto :) oczywiście z wysogrodu możesz werbować statki na zachodnie może letnie :P
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Cze, 2015   

Pit napisał/a:
Mam dość ciekawe pytanie, rzadko się zdarza bo nie znalazlem odpowiedzi a mianowicie:
Stark chciał przejąć Eyre atakiem +6 łącznie więc bez problemu mógłby zająć pole, ale miałem baratheonem jednostkę z żetonem wsparcia na sąsiednim polu (księżycowe góry). Rozumiem ze wspierać mogę zarówno Starka jak i wojska neutralne? Że tak powiem wsparcia chcę udzielić wojskom neutralnym (TROLLING) :D . Czy obie opcje wsparcia będą zgodne z zasadami?

Nie, pytanie nie jest ciekawe :P
Masz wprost powiedziane w instrukcji, że nie można wspierać neutralnych.
 
     
Pit
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Lip, 2015   

Jeżeli walcze na wąskim morzu stark vs baratheon i zagrywam kartę robb stark, wygrywam bitwę. 'Bialy port' jest neutralnym polem (niezajęte przez nikogo, ja nie zostawilem żetonu uw) czy mogę wycofać statek(statki) do portu w 'bialym porcie'? Wiem ze ten statek(statki) później by musiały zginąć jako ze nie ma tam jednostek ani żetonu uw baratheona. Dozwolone jest takie wycofanie przez robba (lub wogole takie wycofanie po przegranej bitwie mimo ze to byloby glupie przez przegranego)? bo teoretycznie jest zgodne z zasadami bo nie traci jednostek w trakcie fazy bitwy tylko w skutek tego ze po całej fazie bitwy dopiero wychodzi ze nie może mieć tam statku w porcie.
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Lip, 2015   

Nie możesz, bo to ma być ruch, który ten gracz mógłby sam wykonać.
A nie można w ogóle.
 
     
Pit
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Lip, 2015   

Atakuję Baratheonem Martella na stolice w Słonecznej Włóczni i martell zagrywa Ariane. Pomimo wygrania bitwy muszę się wycofać na miejsce skąd atakowałem. Pytanie moje brzmi czy ze slonecznej włóczni garnizon się usuwa oraz co ze statkiem(statkami) w porcie czy zostają zniszczone?
 
     
Leśnik
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Lip, 2015   

Pit napisał/a:
Atakuję Baratheonem Martella na stolice w Słonecznej Włóczni i martell zagrywa Ariane. Pomimo wygrania bitwy muszę się wycofać na miejsce skąd atakowałem. Pytanie moje brzmi czy ze slonecznej włóczni garnizon się usuwa oraz co ze statkiem(statkami) w porcie czy zostają zniszczone?


Tak,
Tak, jeśli Bara tego chce. Ponieważ to stolica to mogą one też pozostać statkami Martella.
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Lip, 2015   

Leśnik napisał/a:
Pit napisał/a:
Atakuję Baratheonem Martella na stolice w Słonecznej Włóczni i martell zagrywa Ariane. Pomimo wygrania bitwy muszę się wycofać na miejsce skąd atakowałem. Pytanie moje brzmi czy ze slonecznej włóczni garnizon się usuwa oraz co ze statkiem(statkami) w porcie czy zostają zniszczone?


Tak,
Tak, jeśli Bara tego chce. Ponieważ to stolica to mogą one też pozostać statkami Martella.

1. Tak, garnizon ginie przez sam fakt przegrania bitwy.
2. Bezwzględnie nie. Staki są zamieniane/zabijane dopiero po przejęciu obszaru, a do tego nigdy nie dochodzi.
Obie rzeczy potwierdzone przez FFG.
 
     
Leśnik
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Lip, 2015   

Hmm to opacznie rozumiałem zapis Arianny, że armia zwycięska nie może pozostać po wygranej bitwie na danym terenie.
 
     
Gog
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Lip, 2015   

Radziol88 napisał/a:
Leśnik napisał/a:
Pit napisał/a:
Atakuję Baratheonem Martella na stolice w Słonecznej Włóczni i martell zagrywa Ariane. Pomimo wygrania bitwy muszę się wycofać na miejsce skąd atakowałem. Pytanie moje brzmi czy ze slonecznej włóczni garnizon się usuwa oraz co ze statkiem(statkami) w porcie czy zostają zniszczone?


Tak,
Tak, jeśli Bara tego chce. Ponieważ to stolica to mogą one też pozostać statkami Martella.

1. Tak, garnizon ginie przez sam fakt przegrania bitwy.
2. Bezwzględnie nie. Staki są zamieniane/zabijane dopiero po przejęciu obszaru, a do tego nigdy nie dochodzi.
Obie rzeczy potwierdzone przez FFG.


co z arianne i tą stolicą odpisali?:D
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Lip, 2015   

Gog napisał/a:
Radziol88 napisał/a:
Leśnik napisał/a:
Pit napisał/a:
Atakuję Baratheonem Martella na stolice w Słonecznej Włóczni i martell zagrywa Ariane. Pomimo wygrania bitwy muszę się wycofać na miejsce skąd atakowałem. Pytanie moje brzmi czy ze slonecznej włóczni garnizon się usuwa oraz co ze statkiem(statkami) w porcie czy zostają zniszczone?


Tak,
Tak, jeśli Bara tego chce. Ponieważ to stolica to mogą one też pozostać statkami Martella.

1. Tak, garnizon ginie przez sam fakt przegrania bitwy.
2. Bezwzględnie nie. Staki są zamieniane/zabijane dopiero po przejęciu obszaru, a do tego nigdy nie dochodzi.
Obie rzeczy potwierdzone przez FFG.


co z arianne i tą stolicą odpisali?:D

Nie
Nieraz już długo czekałem, ale tyle to chyba jeszcze nie.

Chyba już olali wsparcie dla tej gry...
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Lip, 2015   

szykuje się 3 edycja...?
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Lip, 2015   

Germanus napisał/a:
szykuje się 3 edycja...?

Szczerze wątpię. Raczej mają dużo nowości, więc tam spływa dużo pytań, a tu już większość dawno wyjaśnili.
 
     
Trejo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Sie, 2015   

Wczoraj graliśmy i była mała spina z Tańcem ze Smokami:
-Baratheon atakuje Tyrella w Wysogrodzie
-Bara zagrywa Mance Rayder a Tyrell Margery
-Tyrell jest drugi na torze tronu a Bara czwarty.
Obie karty definiują ostateczną siłę armii Baratheona i następuje paradoks. Jeżeli rozpatrujemy treści kart wg rozgrywki to ten który jest wyżej jest pokrzywdzony,a może spór powinien rozstrzygnąć posiadacz tronu? Proszę o odp,jeżeli temat był poruszany to sorry.
 
     
Leśnik
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Sie, 2015   

Tak w tym przypadku ród, który jest wyżej na IT jest poszkodowany.
 
     
xwall
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Sty, 2016   Bardzo istotne pytania

Witam, gram w grę od tygodnia, wydanie polskie edycja 2ga. Mam istotne wątpliwości, czytałem FAQ ver 1.0 i nie mogę odnaleźć kolejnych wersji pomimo iż na forum wspominają użytkownicy o wersji 1.4. Czy macie linki do tego?

Teraz pytania:

1. Czy na obszarze morskim mogą być 2 lub więcej statków wrogich rodów?
- w instrukcji czytamy iż pobity statek dalej może służyć do transportu morskiego
2. Co robimy ze statkiem który przegrał bitwę z innym statkiem? Czy powinniśmy go przewrócić jako pobity i wycofać na inny obszar?
3. Karta Mokrej Czupryny jeżeli jest zagrywana jako 7 daje możliwość zagrania dowolnej z 6 zużytych, a ona idzie "do grobu"?

Wydaje mi się iż bez sensu jest to żeby każdy miał statek i wszędzie mógł dotrzeć. Nie wydaje się wam również iż w opcji gry na 4 i 5 graczy bardzo łatwo zająć południe mapy wyrywając je jednostką neutralnym za pomocą machiny oblężniczej?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13