galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ulubiony poszukiwacz?
Autor Wiadomość
Shaciu
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Sty, 2009   

Jestem w szoku.... Nikt nie wspomniał o Mnichu?! :shock: Ludzie! On ma newerendink CIOS PSIONICZNY!!! Zaraz za nim wojownik - jest super. I jesze jeden szok. co na tej liście robi Ghul? Przecież jest zupełnie bezużyteczny!
Zresztą i tak zawsze wszystko zależy od kart i kości. :D
 
 
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Sty, 2009   

Co do Mnicha i Ciosu Psionicznego była już o tym mowa. Ostatnio tutaj: http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=1563
Co do tematu oceny Poszukiwaczy z podstawki zapraszam do głosowania tutaj:
http://www.gamekeeper.off...opic.php?t=2049 na najlepszego
http://www.gamekeeper.off...opic.php?t=2050 ...i najgorszego :)
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Sty, 2009   

GFhul to bardzo dobra postać Shaciu. Jeśli twierdzisz że jest on bezużyteczny to widocznie masz słabo opanowaną grę.
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Sty, 2009   

Well, faktycznie lekko widać, że masz słabo opanowaną grę oraz mniejszą wiedzę na temat Talismana / MiMa, Shaciu. Brakuje Ci znajomości kart / zdolności oraz możliwości, jakie mogą one ze sobą stwarzać.

Jak kiedyś Kufir powiedział, Ghoul jest bardzo wszechstronnym Poszukiwaczem, a zdolność Wskrzeszania daje bardzo spore możliwości. Nie daje parametrów na stałe, ale w czasie walki są bardzo dobrymi boostsami do parametrów.
 
 
Shaciu
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Sty, 2009   

Wiedzy na temat oryginalnego Talismana GW nie mam żadnej - nie ukrywam.
Co do kolegi zielonego to dobra - bezużyteczny to złe określenie (możliwość wyboru rodzaju ataku to BARDZO miła rzecz). Mimo to stawianie go na tej samej półce co wróżkę, czy wiedźmę, to według mnie pomyłka. A jak mam zbierać wrogów, jako przyjaciół i tracić cenny exp, to zdecydowanie wolę Minstrela.
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Sty, 2009   

Ale ministrem nie zdobędziesz tak przydatnego przyjaciela jak np. smok z siłą 7 dzięki któremu prawdopodobnie wygrasz walkę z poszukiwaczem i zabierzesz cenny przedmiot. To podobne postacie ale jakbym miał wybierać wybrałbym Ghula.
 
 
Shaciu
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Sty, 2009   

Kwestia gustu. Tego smoka to ghul musi najpierw zabić. A nie rozwinie sobie zbytnio siły nie zbierając trofeów. Ja tam wolę mniejszy bonus, ale stały. Taki wąż (4), czy nawet lew(3) pozwoli Ci wygrać więcej walk, za które weźmiesz sobie trofea, a co za tym idzie dodatkową siłę. Ale jak już mówiłem to kwestia gustu - dla mnie ghul to cienias i zawsze mam załamkę, gdy go wylosuję. Zresztą i tak nie jest na samym dole mojej listy. Tam jest chyba kapłan. Choć pewnie niepotrzebnie to piszę, bo zaraz się dowiem, że jego umiejętność odpędzania demonów jest taaaaaaka suuuuuper ;P
A tak z innej beczki - sam fakt, że mamy aż tak sprzeczne opinie na temat postaci świadczy najlepiej o jakości gry. Tak tylko mi do głowy przyszło ;)
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Sty, 2009   

Well, w samej podstawce Kapłan jest nawet znośny, gdyż nie ma w niej aż tak dużo Broni, a te co są, prócz Runicznego Miecza do niczego się nie nadają. Sytuacja lekko się komplikuje z Reaperem, który przynosi sporo całkiem ciekawych Broni. Ogólnie jednak jest Poszukiwaczem raczej słabym, nastawionym na zdobywanie Czarów, których i tak może mieć maxymalnie trzy. Ratuje go minimalnie jedynie wartość Losu, dzięki której zbyt szybko nie zginie. Możliwym jednak jest, że nowy dodatek przyniesie jakieś bronie, które będą mogły być używane przez Poszukiwaczy, którzy nie mogą używać normalnych broni. Wtedy jego wartość trochę podrośnie.
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Sty, 2009   

Siła Kapłana i Mnicha leży w modlitwach. Jeśli Ci poszukiwacze będą często odwiedzali Świątynie szybko urosną w sile. Grałem nimi kilka razy i swietnie się spisywali.

Co do postaci, dziś grałem Druidem, rewelacja!!!
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Sty, 2009   

Co do Druida, to zgadzam się. Znajomy nim grał przeciwko mnie. Przegrałem w przedbiegach...
 
 
Shaciu
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Sty, 2009   

Co do druida, to podpisuję się pod tym rękami i nogami. Jest BOSKI! Zwłaszcza w początkowym etapie - przypadkowe odwiedziny w kapliczce, czy na cmentarzu potrafią być strasznie upierdliwe. A ten facet nie dość, że nie traci życia, to jeszcze regeneruje życie i los za free. Miodzio.
 
 
Sandman
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Sty, 2009   

Shaciu napisał/a:
Kwestia gustu. Tego smoka to ghul musi najpierw zabić. A nie rozwinie sobie zbytnio siły nie zbierając trofeów. Ja tam wolę mniejszy bonus, ale stały. Taki wąż (4), czy nawet lew(3) pozwoli Ci wygrać więcej walk, za które weźmiesz sobie trofea, a co za tym idzie dodatkową siłę. Ale jak już mówiłem to kwestia gustu - dla mnie ghul to cienias i zawsze mam załamkę, gdy go wylosuję. Zresztą i tak nie jest na samym dole mojej listy. Tam jest chyba kapłan. Choć pewnie niepotrzebnie to piszę, bo zaraz się dowiem, że jego umiejętność odpędzania demonów jest taaaaaaka suuuuuper ;P
A tak z innej beczki - sam fakt, że mamy aż tak sprzeczne opinie na temat postaci świadczy najlepiej o jakości gry. Tak tylko mi do głowy przyszło ;)


oj szeroko się uśmiechnąłem czytając ten i poprzednie Twoje posty na temat Ghula. :D
Pozwól, że odniosę się tylko do kwestii Ghula i smoka. Naprawdę tak trudno wyobrazić sobie (i wykonać) sytuację, że pokonujesz jakieś badziewie z siłą 3-4 i zaraz potem przy jego pomocy smoka? Idąc dalej - kiedy już tego smoka posiadasz za przyjaciela zgadnij jak bardzo narażony jesteś na ataki ze strony innych poszukiwaczy? :twisted:
Do tego mając umiejętność ataku psychicznego dalej Ghul taki kompletnie bezużyteczny? :D :D :D

Kufir napisał/a:
Cytat:
(...) Krasnolud. (...)


(...) ciekawi mnie jednak jak się sprawdzi w praktyce z silną konkurencją.

Co najwyżej solidnie, szczególnie jeśli nie uda się dość szybko zmienić neutralnego charakteru tej postaci.
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Sty, 2009   

Co do Ghula, święta prawda Sandman, święta prawda :)
Z kolei co do Krasnoluda, grałem już nim w silniej obstawie i spisał się dobrze. Trzeba jedynie uważać aby rozwijać Moc a nie Siłę, bo na ten pierwszy atrybut możemy szybko dojść do Korony (Dopóki nikt nie zdobędzie Gnoma, wtedy szanse się wyrównują)
 
 
Soultaker
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Sty, 2009   

Uważam, że obiektywnie najlepszymi postaciami są Czarownica i Druid, ze względu na duże możliwości jakie wynikają z umiejętności. Przez wzgląd na własne preferencje dodam do listy dwóch poszukiwaczy którymi mi się dobrze grało - Zabójca i Złodziej, wbrew ogólnej tendencji to zaniżania Zabójcy, sądzę, że jeśli go dobrze wykorzystać to jest bardzo dobry
 
 
Shaciu
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Sty, 2009   

Ja nie wiem, Sandman chcesz się pokłócić, czy tak tylko się słówek czepiasz? ;P
Nie twierdze wcale, że guloski jest postacią, którą NIE DA SIĘ GRAĆ I ZAWSZE PRZEGRYWA, tylko jedną z najsłabszych. Takie jest moje zdanie. Perki ma całkiem fajne, ale koło zdolności wiedźmy, wojownika, czy druida to sobie może skórką poruszać.
P.S. Kwestię określenia "bezużyteczny" już sprostowałem i nie chce mi się powtarzać.

A tak całkiem z innej... graliśmy wczoraj w 9 osób i zgadnijcie, kogo wylosowałem...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.42 sekundy. Zapytań do SQL: 13