galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oficjalne zasady dotyczące 'wyboru losowego'
Autor Wiadomość
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Sty, 2009   Oficjalne zasady dotyczące 'wyboru losowego'

W drugiej edycji nie mieliśmy takiego problemu, każdy na swój sposób wybierał losowego Przyjaciela czy Przedmiot. Nie było też jako takich zasad, które by pokazywały, jak mamy to robić. Jedna ze średnio oficjalnych zasad mówiła:

Rzezimieszek napisał/a:
Roll one die for each spell and take the spell with the higher number.


Rzuć kością za każdy Czar oraz wybierz Czar z najwyższą liczbą oczek.

Nowa wersja przynosi nam również losowość, choćby:



Jeden z twoich Przyjaciół, wybrany losowo, musi być odrzucony. Jeżeli nie masz Przyjaciół, tracisz jedno życie.

Jak teraz będziecie wybierać losowego Przyjaciela? Temat zrobiłem głównie dlatego, iż skoro nowa wersja MiMa nawet zajmuje się takimi bzdetami, jak kto pierwszy rozpoczyna grę oraz innymi, zupełnie niepotrzebnymi sprawami, to może prędzej czy później doczekamy się oficjalnej zasady losowości?
 
 
Shaciu
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Sty, 2009   

No cóż..... mamy kilka KART i mamy jedną z nich wylosować........ co zrobić? co zrobić?
...
Hmm...
...
Może...
...
Potasować?

Rozwiązanie raczej oczywiste, ale sprawdza się tylko w przypadku przyjaciół. Gorzej z przedmiotami - te miewają różne koszulki, a to już mały problem. Rozwiązanie z kostką wydaje mi się niezłe, ale przy większej ilości kart troszkę kłopotliwe. Zostaje chyba zatem tasować patrzą c w oczy przeciwnika i wybrać kartę nie patrząc. Ja tak robię.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 14