galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Konkurs - Wasze propozycje
Autor Wiadomość
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 01 Sty, 2009   Konkurs - Wasze propozycje

Chcielibyśmy przeprowadzić jakiś konkurs dla fanów tej gry. Jeśli ktoś ma ciekawy pomysł jak mógłby on wyglądać proszę o przedstawienie swojej propozycji w tym temacie. Być może będzie to lepszy pomysł niż to co staraliśmy się wymyślić.

Od razu zaznaczam, że nie chodzi tutaj np. o znajomość historii wydań Talismana czy też tylko odpowiedzi na pytania „co robisz gdy…?”
 
 
moonman
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Sty, 2009   

może konkurs na kartę poszukiwacza, z tym że poszukiwacz musiałby być znany gwiazda lub polityk

projekty kart poszukiwaczy w postaci plikow graficznych z rozdziałką do wydruku... oceniane byłyby pomysłowość, oryginalność, wykonanie i przede wszystkim humor
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Sty, 2009   

Trudno by zrobić konkurs dotyczący historii Talismana czy MiMa, skoro i tak wszyscy ją znają. Chyba, że na zasadzie, podaj nazwę karty, dodatek oraz edycję, z której pochodzi ten text:

If you lose a battle or psychic combat either this turn or next turn, instead of losing just one life your character is killed - no saving rolls allowed!



A tak na serio, mam trzy pomysły:

1) Pierwszy na najciekawszą "domową zasadę", czyli na jakąś zasadę, z którą gracze mogli by grać by rozgrywka dostarczyła jeszcze więcej emocji oraz wrażeń niźli teraz, grając zgodnie ze wszystkimi zasadami.

2) Galakta wykona set 10 kart:

- Zdarzenie
- Wróg (2)
- Wróg (3)
- Nieznajomy
- Przedmiot (zwykły)
- Przedmiot (magiczny)
- Przyjaciel
- Miejsce
- Czar
- Poszukiwacz

każda z nich będzie zawierała grafikę; zadaniem osób będzie zrobić jak najciekawsze oraz przede wszystkim nowatorskie efekty do przedstawionych grafik. Jako, że nie każdy jest magikiem w MS Paint, Gimpie czy innym PS, wystarczy, że wyśle swoje propozycje w pliku .txt na maila wydawcy czy jakikolwiek inny, jaki Galakta poda. Oceniane one będą jako cały set, a nie każda karta do każdej karty. Innymi słowy, nawet jeżeli uczestnik zrobił słabe karty (dajmy na to) Wrogów, to ma szansę wygrać konkurs, gdyż pociągnąć go mogą nowatorskie karty Przedmiotów (for example of course). O składni, interpunkcji czy też ortografii mam nadzieję, że wspominać nie muszę...

Następnie Galakta wyda zwycięski set jako nieoficjalne karty Promo

3) Jako, że co nowa edycja Talismana, to pojawia się nowy parametr (Experience w 3rd, Fate Points w 4th Revised), to zadaniem będzie stworzenie kolejnego nowego parametru do Magii i Miecza razem z przykładowymi (dajmy na to) 5 kartami (znów wystarczy tylko dokładny opis w .txt ) oraz jeden Poszukiwacz.

Cytat:
może konkurs na kartę poszukiwacza, z tym że poszukiwacz musiałby być znany gwiazda lub polityk


Sorry, że wypowiem moje zdanie na ten temat, ale po pierwsze taki konkurs (jeżeli byłby oficjalny) mógłby naruszać dobra osobiste tych osób. Poza tem, niby mamy wolność słowa, ale z polityków żartuje się tylko we własnym gronie, lepiej publicznie tego nie robić.
 
 
kowal85
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Sty, 2009   

Jestem za powyższym pomysłem Nemomona, aby wymyślic nowy set składający się wyłącznie z samych kart z jakąś nową mechaniką (myśle, że około 30-40 kart).
Cytat:

- Zdarzenie
- Wróg (2)
- Wróg (3)
- Nieznajomy
- Przedmiot (zwykły)
- Przedmiot (magiczny)
- Przyjaciel
- Miejsce
- Czar
- Poszukiwacz


Ten Zestawik x4

Tylko nie wiem czy można wydawac dodatki bez pozwolenia FFG ;]
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Sty, 2009   

kowal85 napisał/a:
Tylko nie wiem czy można wydawac dodatki bez pozwolenia FFG ;]


Znając życie, to nie może. Dlatego napisałem moje słowa małą czcionką. Pamiętaj, że ideą mego pomysłu jest zrobienie efektów do istniejących oraz zapodanych przez Galaktę grafik, więc nie będzie mowy o jakimkolwiek dodatku. Jeżeli już, to mógłby to być set promo kart, jak np. zrobił to Heraut Citadel czy też parę razy White Dwarf (do drugiej edycji dwa razy - WD72 (karty, które otrzymamy w dodatku The Reaper) oraz WD115 (karty Mistrzów, później wydane w czasopiśmie Magia i Miecz 4/93)), ale nic ponad. Zresztą, osobiście wątpię nawet i w to, chyba, że jakimś cudem Galakcie udało by się przekonać FFG, że ten konkurs oraz karty by pomogły w jakiś sposób reklamie MiMa na Polskę.
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Sty, 2009   

Bardzo się cieszę że Galakta ma taką zacną idee!!

Co do samego konkursu, fajną propozycją wydaje się być stworzenie dodatkowych kart do Magi i Miecza. Jednak pod jednym warunkiem, oczywiście takim iż Galakta będzie mogła je wydać /udostępnić gotowe do druku.

Trzeba też brać pod uwagę że nie każdy potrafi tworzyć graficzne prezentacje. Dlatego jeśli ma to być konkurs dla każdego fana można by było pomyśleć nad czym innym.

Moja propozycja:

Stworzyć opowieść z postaciami zawartymi w grze, opisującą ich podróż ku Koronie Władzy. Można nawiązywać jedynie do wydarzeń/nieznajomych/miejsc itp z gry.
(powiedzmy około 100 zdań)
 
 
miguel
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Sty, 2009   

moonman napisał/a:
może konkurs na kartę poszukiwacza, z tym że poszukiwacz musiałby być znany gwiazda lub polityk

projekty kart poszukiwaczy w postaci plikow graficznych z rozdziałką do wydruku... oceniane byłyby pomysłowość, oryginalność, wykonanie i przede wszystkim humor


tu bez apelacyjnie wygrałby Chuck Norris : http://img300.imageshack....cknorrisrb8.jpg , a jak nie to Galakta dostałaby z półobrotu ;)

myślę, że pomysł z opowiadaniem/relacją to krok w dobrym kierunku - można by zrobić dwie kategorie: 1. opowiadanie w świecie gry, 2. relacja z rozgrywki (dla tych, którzy mają mniej weny). Problemem wydaje się tylko rozstrzygnięcie takiego konkursu, bo gdybym pracował w Galakcie to niespecjalnie chciało by mi się czytać powiedzmy 100 tekstów, a głosowanie na stronce niesie ze sobą znaczące ryzyko manipulacji ;)

jeśli konkurs miałbym być "masowy" to można by przygotować quiz ze znajomości Talisman 4.5 dla wytrwałych (piszę bez patrzenia na planszę i grę: np. ile dzików jest w talii przygód, ile drzew widać na ilustracjach wszystkich puszcz - coś tego typu+punkty za inteligentne odpowiedzi;)). Ale to luźny pomysł...
 
 
Soultaker
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Sty, 2009   

@ Miguel

Raczej wątpię aby ten konkurs wiedzy to był dobry pomysł, D.R pisał że raczej nie chodzi o konkursy wiedzowe, a raczej na kreatywność graczy

Najbardziej podoba mi się pomysł Nemomona, choć faktycznie sprawa rozbija się o to czy te karty byłyby kiedykolwiek wydane. Ale nawet jeżeli nie i byłyby tylko opublikowane na stronie Galakty na przykład, to idea jest dobra.
 
 
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Sty, 2009   

Bardzo podoba mi się pomysł z ułożeniem epickiego opowiadania w świecie gry - nie koniecznie w poważnym klimacie :D

Również konkurs fanowskich kart, gdzie nagrodą (i to dla wszystkich) byłby oficjalny druk zestawu najlepszych z nich (wybranych przez właściwych ludzi, odpowiedzialnych za mechanikę tej edycji gry). Autorzy otrzymaliby w nagrodę taki zestaw za free - dla wszystkich pozostałych - normalna oferta sprzedaży. Konkurs kart można by organizować cyklicznie w różnych ciekawych odmianach.
 
 
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 08 Sty, 2009   

Konkursu z kartami raczej nie zrobimy bo nie moglibyśmy i tak ich wydać. To musiałyby być karty wyłącznie do ściągnięcia i samodzielnego druku. Ale tego bez pozwolenia jako wydawnictwo tez nie możemy umieścić. Strony fanowskie działają na innej zasadzie niż my. Zobaczymy też jak będzie wyglądała sprawa z dodatkowymi kartami, które ma na swojej WWW publikować FFG.

Co do jakiegoś opowiadania to tak. Według mnie to powinno wyglądać tak że opowiadanie może dotyczyć przygód danego Poszukiwacza i musi w swojej opowieści uwzględnić np. 3 karty z ekwipunku, 3 z zaklęć, 4 z przygód i co najmniej 5 obszarów z planszy.

Ale cały czas czekam aż ktoś wymyśli coś jeszcze.
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Sty, 2009   

Cieszę się że mój pomysł jest brany pod uwagę. Co do jego podrasowania jestem jak najbardziej Za :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.3 sekundy. Zapytań do SQL: 13