galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Po angielsku zwią go Harbinger, a po polsku?

Jaki tytuł dodatku Harbinger w wersji polskiej najbardziej Ci się podoba?
Zwiastun
45%
 45%  [ 9 ]
Wieszcz
25%
 25%  [ 5 ]
Prorok
20%
 20%  [ 4 ]
Wróżbita Maciej
10%
 10%  [ 2 ]
Głosowań: 20
Wszystkich Głosów: 20

Autor Wiadomość
Michal
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Lip, 2015   Po angielsku zwią go Harbinger, a po polsku?

Premiera Lasu tuż za rogiem, ale już teraz możemy Wam zdradzić, że obecnie pracujemy nad polską wersją kolejnego dodatku, który w wersji angielskiej zwie się "Harbinger".

Obecnie mamy burzę mózgów na temat tego, jak ów dodatek powinien nazywać się z wersji polskiej i dlatego postanowiliśmy zwrócić się do Was z zapytaniem, które z obecnie branych pod uwagę propozycji podobają się Wam - graczom.

Wyniki tej ankiety będą wskazówką dla nas podczas wyboru ostatecznej nazwy i proszę tej ankiety nie traktować jako ostateczną wyrocznię. Raczej jako ważny drogowskaz :)

A teraz krótkie info o dodatku - otóż w krainie Talismana pojawił się harbinger, który przepowiada/zwiastuje/prorokuje nadchodzącą apokalipsę, której znaki pojawiają się tu i ówdzie.
 
     
GedoThagirion
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Lip, 2015   

Jedynie "Zwiastun" ma delikatny posmak zapowiedzi czegoś strasznego. Reszta to tylko wróżenie z fusów i kart. A przecież ma to zapowiadać Armagedon, Apokalipsę i Koniec Świata.
Stąd też brakuje tego drugiego członu - który powie co jest zwiastowane..

Moje propozycje:
"Herold Końca Świata"
"Herold Zagłady"

"The Harbringer" to nie byle jaki staruszek, który siedzi przed jaskinią i mruczy coś do siebie.
To TEN Herold Końca Świata, który idzie, porusza tłumy, wzbudza w nich lęk przed Apokalipsą, a za nim ciągną się wydarzenia ową zagłądę rozpoczynające.
Stąd też liczyłbym na jakiś mocniejszy tytuł.
 
     
GedoThagirion
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Lip, 2015   

As the aged, blind Harbinger wanders throughout the land leaving a trail of demons and destruction in his wake, the apocalypse follows close on his heels.

https://www.fantasyflight...hattered-world/
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Lip, 2015   

'Herold Zagłady' mi się podoba - jest to nazwa krótka i zwięzła, i generalnie bardziej obrazuje to, co ma się zdarzyć. Nazwa "Koniec Świata" jest trochę przydługa, a poza tem brzmiąca mniej strasznie. W naszym realnym świecie - podobno - przeżyliśmy już kilka końców świata, a jakoś żadnego z nich nie poczuliśmy...
 
     
Zaberish
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Lip, 2015   

Apostoł Apokalipsy. Tak bym to widział.
 
     
Xan
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Lip, 2015   

Jestem za nazwą "Zwiastun". Uważam, że nazwa dodatku powinna być krótka i prosta, a zwiastun spełnia oba te warunki. :wink:

Pozdrawiam,
Kamil
 
     
anonim
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Lip, 2015   

A ja tu węszę jakiś spisek i celowe tak skonstruowanie ankiety by Wróżbita nie wygrał. Ja chciałbym zagłosować na Wróżbitę ale nie będę głosować na tak idiotyczny tytuł jak Wróżbita Maciej. Jestem ciekaw ile osób by zagłosowało na Zwiastuna Macieja.
 
     
myceK
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Lip, 2015   

Zwiastun to filmu możemy zobaczyć ;) uważam że "Wieszcz" oraz "Prorok" są odpowiednimi zwrotami do tego dodatku, choć Wróżbita Maciej tez kusi :twisted:
 
     
Morsereg
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Lip, 2015   

miejscie na wzgledzie, ze angielska wersja to nie 'harbinger of doom' tylko samo 'harbinger'.
tak wiec herold zaglady raczej nie pasuje gdyz zaglada w tym tytule jest tylko domyslna.
moim zdaniem, najlepiej brzmia (w takiej kolejnosci):
Herold -> Zwiastun -> Prorok
 
     
Xan
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Lip, 2015   

Ankieta się zakończyła. Większością głosów wygrał "mój" Zwiastun. ;)

Dziękuję, pozdrawiam i życzę owocnego tłumaczenia tego dodatku,
Kamil
 
     
GedoThagirion
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Lip, 2015   

Wygrał "Zwiastun" tylko dlatego, że 'mojego' Herolda nie było na liście do wyboru.. :)
 
     
Michal
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Lip, 2015   

Dziękujemy wszystkim za głosy.

Herolda nie było na liście, ponieważ w talii Harbingera są karty poszczególnych Heroldów, więc nie można było mnożyć tej samej nazwy w kompletnie różnych kontekstach.
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Sty, 2016   

GedoThagirion napisał/a:
Jedynie "Zwiastun" ma delikatny posmak zapowiedzi czegoś strasznego.
taa, kojarzy się też z trailerem filmu ;)
Zwiastun nie pasuje o tyle że harbinger to też (przynajmniej w grze) określenie postaci, nie tylko nazwa dodatku. Herald IMO by było fajne no ale trudno, argumentacja ma sens.
 
     
yojin
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Sty, 2016   hehe

a to nie tak mialo byc ze male dodatki mialy sie odnoscic do postaci z dodatków, a duze do krain ?

Mnie sie zwiastun podoba, ale niestety jak juz sie zaczelo jechac jednym "trendem" to sie powinno kontynuować, bo "krolowa lodu" i "pani jeziora" tez sa wziete z d... :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 15