galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania i odpowiedzi dotyczące zasad
Autor Wiadomość
gromski88
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Lip, 2015   

Dopiero jak bedzie chcial dokonac spotkania, wczesniej byloby ono nieuzasadnione. Wymknac mozna sie nie tylko podczas walki, ale tez np. Jesli Zlodziej chcialby dokonac kradziezy.
 
     
gromski88
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Lip, 2015   

Teraz ja mam pytanko. Nomadka ma jako obszar startowy dowolne miejsce w krainie zewnetrznej. Doszlo do sporu, poniewaz kumpel zaczynal na obszarze pola i dostal polecenie cofniecia na swoj obszar startowy, moim zdaniem powinien cofnac sie na pola, on uwaza, ze na dowolny w krainie zewnetrznej, bo tak jest napisane na karcie.
 
     
Xan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Lip, 2015   

Nomadka wybiera swój obszar startowy na początku gry. Jeżeli Twój kolega wybrał obszar Pól, to w przypadku rozpatrywania karty "Patrol" lub w przypadku skorzystania z karty "Run ziemi ojczystej" winien on był wrócić właśnie na Pola.

Pozdrawiam,
Kamil
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Lip, 2015   

Xan napisał/a:
Nomadka wybiera swój obszar startowy na początku gry. Jeżeli Twój kolega wybrał obszar Pól, to w przypadku rozpatrywania karty "Patrol" lub w przypadku skorzystania z karty "Run ziemi ojczystej" winien on był wrócić właśnie na Pola.

Pozdrawiam,
Kamil


Nie całkiem, gra nie zapamiętuje wyborów, jakich gracz dokonał. Posiłkuje się jedynie twardymi dowodami w postaci zapisów na karcie. Skoro na karcie obszar startowy wynosi "dowolny obszar", a karta Patrolu wymaga przesunięcia się na obszar startowy, to według jej zapisu na karcie przenosi się na "dowolny obszar".
 
     
gromski88
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Lip, 2015   

No to jest 1-1 hehe a ja nadal nie mam pojecia kurde. Mam mieszane uczucia.
 
     
Tropikalnakaczk
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Lip, 2015   Równiny grozy

Pytanko, czy jest możliwe w jednej turze zejść z rowniny.grozy grozy i ponowne wejście na górę żeby np zaatakować gracza który tam stoi ?
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Lip, 2015   Re: Równiny grozy

Tropikalnakaczk napisał/a:
Pytanko, czy jest możliwe w jednej turze zejść z rowniny.grozy grozy i ponowne wejście na górę żeby np zaatakować gracza który tam stoi ?


Cześć,

Nie. W danej turze poruszyć się możesz tylko raz.

Pozdrawiam,
Marcin
 
     
Tropikalnakaczk
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Lip, 2015   

ale jeżeli schodzę schodami z krainy wewnętrznej to o jeden i mam interakcje ponownie z wrotami i wtedy mogę znów spróbować wejść, a jeśli mogę to przechodzę tam to czeka na mnie gracz to mogę z nim walczyć ? Trochę poplątane ale mam nadzieje że mnie zrozumiecie :)
 
     
gromski88
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Lip, 2015   

Nie mozesz, poniewaz rozpatrujac tajemne wrota losujesz karte. Tajemne wrota przechodzisz tak jak Straznika.
 
     
Tropikalnakaczk
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Lip, 2015   

czyli dedukując co napisałeś mogę również wykonać interakcje z wrotami zamiast brać kartę i wrócić na górę
 
     
Hactus
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Lip, 2015   

Witam, mam pytania odnośnie jednej umiejętności Amazonki (podziemia).

"Jeżeli przegrasz lub zremisujesz walkę możesz zignorować jej wynik i natychmiast walczyć jeszcze raz. Wszystkie efekty, specjalne zdolności, Przedmioty i Zaklęcia wykorzystane podczas pierwszej walki działają również podczas drugiej. Musisz zaakceptować drugi wynik."

1. Pytanie: Czy tyczy się to też walki psychicznej ?
2. Czy w momencie braku akceptacji i ponownej walki, przeciwnik także ponawia rzut ?

Pozdrawiam :)

PS. Wiedźma - czy można się jej pozbyć wykorzystując ją do RYTUAŁU (specjalna zdolność Smoczej Kapłanki) ?
 
     
gromski88
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Lip, 2015   

Tropikalnakaczk napisał/a:
czyli dedukując co napisałeś mogę również wykonać interakcje z wrotami zamiast brać kartę i wrócić na górę

Wrocmy do poczatku... Aby moc przejsc przez tajemne wrota stojac np w zamku musisz rzucic koscia min 2- czyli min o jeden wiecej niz samo zatrzymanie sie na polu tajemnych wrot, poniewaz zatrzymanie sie idealnie na polu tajemnych wrot skutkuje losowaniem karty, a nie przejsciem przez nie. Tak jak napisalem apropos straznika. Wiec automatycznie zejscie zmusza Cie do rozpatrzenia karty.
 
     
gromski88
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Lip, 2015   

Hactus napisał/a:
Witam, mam pytania odnośnie jednej umiejętności Amazonki (podziemia).

"Jeżeli przegrasz lub zremisujesz walkę możesz zignorować jej wynik i natychmiast walczyć jeszcze raz. Wszystkie efekty, specjalne zdolności, Przedmioty i Zaklęcia wykorzystane podczas pierwszej walki działają również podczas drugiej. Musisz zaakceptować drugi wynik."

1. Pytanie: Czy tyczy się to też walki psychicznej ?
2. Czy w momencie braku akceptacji i ponownej walki, przeciwnik także ponawia rzut ?

Pozdrawiam :)

PS. Wiedźma - czy można się jej pozbyć wykorzystując ją do RYTUAŁU (specjalna zdolność Smoczej Kapłanki) ?


1. Napisane jest walke, a nie jakakolwiek walke. W talismanie okreslenie walka odnosi sie do walki odbywanej na sile, gdyby bylo rowniez na psychiczna byloby napisane, albo jakakolwiek, albo poprostu psychiczna.
2. Oczywiscie, zdolnosc odnosi sie do ponowienia walki, a nie Twojego rzutu, wiec obaj odbywacie walke jakby od zera.
Niestety nie pamietam zdolnosci Smoczej Kaplanki.
 
     
Tropikalny
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Lip, 2015   

Jeżeli walczymy z dwoma wrogami używającymi Siły ale mającymi inne numery spotkan to one nie łączą się, tak ?
2. Jeżeli walczymy z wrogami na moc to te łączą się czy nie?
 
     
gromski88
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Lip, 2015   

Jesli sa inne numery spotkania nie lacza sie. Analogicznie na moc tak samo jesli jest taki sam nr spotkania to walczysz jednoczesnie z kilkoma, jesli inny po kolei rozpatrujesz karty.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.24 sekundy. Zapytań do SQL: 13