galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowi Wrogowie ze Żniwiarza
Autor Wiadomość
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Gru, 2008   Nowi Wrogowie ze Żniwiarza

Poniżej ciekawa sytuacja przy wylosowaniu dwóch Wrogów z dodatku:
http://new.fantasyflightg...d=1&efidt=27781

Tłumaczenie:

"Łowczy Goblin - Musisz rzucić 2 kośćmi za swój atak i wybrać niższy wynik.

Łowca - Rzuć 2 kośćmi. Jeżeli rezultat jest równy lub niższy niż twoja Moc możesz wymknąć się Łowcy. Jeżeli jest wyższy musisz z nim walczyć, nie możesz jednak rzucać kością za swój atak.

Rozwiązanie: Rzuć za Łowcę (2 kośćmi - przyp.). Jeśli możesz wymknąć się Łowcy to możesz walczyć tylko z Łowczym Goblinem. Jeżeli nie masz możliwości wymknięcia się Łowcy, Wrogowie atakują Cię na raz łącząc swoją Siłę, a Poszukiwacz nie może wykonywać rzutu kością za swój atak."


(W wypadku, kiedy możesz się wymknąć Łowcy, ale zdecydujesz się z nim walczyć, możesz rzucać za swój atak 2 kośćmi i wybierasz niższy wynik. - moje uzupełnienie i jego interpretacja - oczywiście tylko sugestia).


ps. Jak widać, należy precyzyjnie dobierać słowa w tłumaczeniu gry, aby było jak najmniej niejasnych sytuacji.
 
 
Tei-chan
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Gru, 2008   

To prawda, sytauacja tam opisana jest dość ciekawa. Wyjście z niej jest według mnie najlepsze to, które tu podałeś w tłumaczeniu. Ale też jest to sytuacja wyjątkowa i wielce ciekawa. Dodatek i nowi wrogowie może troszkę namieszać acz to akurat dla mnie pozytyw.
 
 
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Gru, 2008   Re: Nowi Wrogowie ze Żniwiarza

Sprawa została rozwiązana do końca. Jest jedna zmiana:


8janek8 napisał/a:

(W wypadku, kiedy możesz się wymknąć Łowcy, ale zdecydujesz się z nim walczyć, możesz rzucać za swój atak 2 kośćmi i wybierasz niższy wynik. - moje uzupełnienie i jego interpretacja - oczywiście tylko sugestia).


Różnicą jest to, że jeżeli zdecydujemy się walczyć z Łowcą w powyższym wypadku, to nie możemy rzucać w ogóle kostką za swój atak. Wynika to z natury walki z Łowcą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13