galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Karyty Skarbów i Bilbo Bagins
Autor Wiadomość
Iuz
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Cze, 2015   Karyty Skarbów i Bilbo Bagins

Cześć, mam problem z zasadami z gry zestawu Hobbit Górą i Dołem.

Chodzi konkretnie o "Skarby". Zakładamy, że gram pierwszą przygodę z zestawu tj. "Lećmy zanim wstanie świt", czy powinienem wtasować karty skarbów to talii spotkań? Jeżeli nie, to w jaki sposób mogę pozyskać skarby?

Druga wątpliwość odnośnie kart włamywacz Bagins - czy te karty przed rozpoczęciem gry winny znajdować się pod Bilbem? W związku u z powyższym każdy gracz może odpalić kartę ?
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Cze, 2015   

Problemy raczej wynikają z niezbyt dokładnego przestudiowania instrukcji w części dotyczącej skarbów. Pokrótce:
- Skarby to karty gracza - dlatego nie ma możliwości ich wtasowywania do tali spotkań.
- Nie można ich włączyć do swojej tali dopóki gracz nie zdobędzie ich przy pomocy efektu karty w scenariuszu (konkretnie w "Lećmy zanim wstanie świt")
- Nie można ich włączyć do swojej tali o ile nie pozwalają na to zasady scenariusza który rozgrywasz (ten warunek akurat oznacza tyle że tych skarbów można używać tylko w scenariuszach Hobbitów).

W przypadku 1szego hobbita sprawa jest prosta:
- Skarby można zdobyć podczas scenariusza "Lećmy zanim wstanie świt". Trzeba spełnić specjalne warunki (zagraj scenariusz raz i zobaczysz jaki jest warunek na zdobycie - w skrócie: Bilbo musi mieć klucz trolli, musisz odnaleść też Jaskinię Trolli i ją zbadać)
- Skarby w kolejnych scenariuszach tego rozszerzenia można włączyć do swojej tali - tzn. będziesz mógł z nich korzystać (o ile wyjdą na rękę) w kolejnych scenariuszach hobbita.

Zobacz też na do FAQu bo zasady zdobywania klucza trolli (i sakiewki) stały się nieco łatwiejsze.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13