galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie dodatki zakupić najpierw.
Autor Wiadomość
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Mar, 2015   

Jahmel napisał/a:
Pytaj jest tu sporo osób, które mają mega pojęcie o grze czytaj Lekty...
Kto mnie budzi ze zimowego snu? ;)
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Mar, 2015   

W skrócie faktycznie Spadkobiercy zawierają jedne z najtrudniejszych scenariuszy w grze (poza tym 3 w podstawce, który do przejścia solo jest jeszcze gorszy). Powiem tak bez posiadania wszystkich wcześniejszych rozszerzeń czyli dwóch pierwszych cykli, khazad dum i hobbitów bym się nie zbliżał. Pewnie dałoby się 1-2 pojedyncze dodatki odpuścić ale to chyba gra nie warta świeczki bo może Ci brakować kart, które akurat pod Twoje talie mogą spasować idealnie.

Dodatek jest świetny (a zwłaszcza ostatni scenariusz) jednak jeżeli nie planujesz wejścia w grę na całego to jednak bym odpuścił bo to rzecz dla hardcorowców.

Spadkobiercy dostarczają kart do dwóch typów tali gracza tj: talia oparta na cesze Gondor i talia oparta na cesze Prowincje umieszczając kilka dobrych kart (zwłaszcza dla tej pierwszej) do ich stworzenia. Dla przykładu jako bohatera dostajemy Boromira ze sfery przywództwa który pod pewnymi warunkami daje +1ATK dla wszystkich postaci z cechą Gondor. Dostajemy też kilkoro sprzymierzeńców z tą cechą i dodatki/wydarzenia działające tylko (lub z większym efektem) na te postacie. Oto chodzi w tym wsparciu tali (to informacja dla ludzi którzy chcą kupować dodatki selektywnie ale pod kątem konkretnej tali).
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Mar, 2015   

Cytat:
Dodatek jest świetny (a zwłaszcza ostatni scenariusz) jednak jeżeli nie planujesz wejścia w grę na całego to jednak bym odpuścił bo to rzecz dla hardcorowców.


:cry: Wielka szkoda bo bardzo lubię tematykę tego dodatku, ale może jednak wejdę głębiej we Władce niż narazie zamierzam i będe mógł w końcu zaszczycić na swojej półce Spadkobierców.
Cytat:
Spadkobiercy dostarczają kart do dwóch typów tali gracza tj: talia oparta na cesze Gondor i talia oparta na cesze Prowincje umieszczając kilka dobrych kart (zwłaszcza dla tej pierwszej) do ich stworzenia
.

Ja właśnie chciałem budować swoją talię na Gondorze, ale widać że będe jeszcze długo czekał na ten dodatek. Wielkie dzięki wojo za ostateczne naświetlenie sprawy Spadkobierców o których już wszystko co chciałem wiem i mogę tylko liczyć na to że będe mieć na tyle kasy aby zakupić potrzebne dodatki w co niestety troche wątpie. :???:
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Mar, 2015   

Mam jeszcze takie pytanko a nie chce mi się tworzyć tematu na coś takiego: W jakich dodatkach występują karty entów (bohaterzy, sprzymierzeńcy, dodatki)? Niby mam do wydrukowania pare kart związanych z nimi, ale interesuja mnie dodatki w których takowe karty sie znajdują (poza Zdradą Sarumana w której z całą pewnością będą).
 
     
uday
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Mar, 2015   

Proponuję Ci zajrzeć do jakiegoś deckbuildera online, albo chociaż bazy kart. Przejrzeć sobie jakie karty mają cechę Gondor i jakie inne karty fajnie by przypasowały do Twojego pomysłu na talię. Możesz sobie wtedy kupować selektywnie (chociaż spodziewam się, że i tak będzie to większość tego co zostało wydane) i może udałoby się zmierzyć ze Spadkobiercami Numenoru.

Na razie Entowie są zapowiedzeni (dobrze to jest?, po polsku?) w kilku zestawach przygodowych z cyklu Ringmaker. Czy będą w Zdradzie Sarumana nie wiadomo, chociaż ja też na to liczę. Zwłaszcza chętnie bym zobaczył jakąś kartę z Merrym i/lub Pippinem pasującą do Entów :)
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Mar, 2015   

Właśnie szukałem gdzie są ale nie mogłem takowych kart znaleźć. Sądziłem że muszą gdzieś być, w jakimś dodatku który mogłem pominąć więc się zapytałem, bo fajnie byłoby mieć taką kartę Drzewca. No, nic trzeba będzie jeszcze na te karty trochę poczekać. :???:
 
     
Samanar
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Mar, 2015   

Entowie - Hall of Beorn

U nas te dodatki zaczynają właśnie wychodzić jako druk na żądanie, pewnie będzie tych kart trochę więcej, może jakieś wydarzenia albo bohater :cool:
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Mar, 2015   

Łał :o bardzo fajna stronka, wielkie dzięki :wink: .
 
     
VrooBell
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Maj, 2015   

Nie tak dawno kupiłem Władcę Pierścieni LCG oraz dodatki Spadkobiercy Numenoru i Atak na Osgiliath. Zapewniam że posiadając karty tylko z tych części da się przejść wszystkie scenariusze (sprawdzone w grze na 2 osoby - grając z dziewczyną - ona miała talię zrobioną z kart Taktyki i Przywództwa a ja z Ducha i Wiedzy) oczywiście jest to trudne ale na żaden ze scenariuszy nie potrzebowaliśmy więcej niż 3 podejść. :)
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Maj, 2015   

No tak, ale mnie zależy głównie na grze w pojedynke (wiem że można grać w pojedynke jako dwóch graczy, ale niezabardzo jestem zwolennikiem takiej gry) gdyż nie mam niestety z kim grać bo albo nie chce im się uczyć zasad, nie mają czasu, a nawet niektórzy uważają że gry karciane są idiotyczne i są jedynie dla świrów (trochę racji z tymi świrami mają, wystarczy popatrzeć na mnie :mrgreen: ). Kontynując chcę grać w pojedynke i mieć możliwość przejść/wygrać scenariusze od czasu do czasu (tak 1/5 prób); zresztą zdecydowałem się zakupić najpierw dwa rozszerzenia z cyklu książki hobbita bądź władcy pierścieni i dopiero wtedy zakupić Spadkobierców.
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Nie 31 Maj, 2015   

Nareszcie się zdecydowałem :grin: Zamierzam kupować dodatki związane bezpośrednio z książką Hobbit oraz Władcą Pierścieni + pewnie ze dwa inne duże rozszerzenia ( oczywiście Spadkobiercy Numenoru - co poradze że się na nich tach zawziołem i zapewne Khazad-dum). Niestety nie stać mnie na duże zakupy a plan przedstawiony powyżej jest przewidziany na bardzo, ale to bardzo długą metę. Narazie zamówiłem Hobbit: Górą i Dołem a za jakieś trzy/cztery miesiące zamierzam zakupić kolejny duży dodatek i wobec tego zastanawiam się czy kupić Hobbit: Na Progu czy może wziąć się za Czarnych Jeźdżców/Drogę Mrocznieje. Co byście powiedzieli o tych dodatkach?
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Cze, 2015   

Zawojak napisał/a:
Nareszcie się zdecydowałem :grin: Zamierzam kupować dodatki związane bezpośrednio z książką Hobbit oraz Władcą Pierścieni + pewnie ze dwa inne duże rozszerzenia ( oczywiście Spadkobiercy Numenoru - co poradze że się na nich tach zawziołem i zapewne Khazad-dum). Niestety nie stać mnie na duże zakupy a plan przedstawiony powyżej jest przewidziany na bardzo, ale to bardzo długą metę. Narazie zamówiłem Hobbit: Górą i Dołem a za jakieś trzy/cztery miesiące zamierzam zakupić kolejny duży dodatek i wobec tego zastanawiam się czy kupić Hobbit: Na Progu czy może wziąć się za Czarnych Jeźdżców/Drogę Mrocznieje. Co byście powiedzieli o tych dodatkach?

Duże dodatki składające się na Sagę są mega klimatyczne i pozwalają grać w trybie Kampanii. Przeżywa się przygody związane z Książką i dodatki zawierają Postacie z kart Władcy Pierścieni. Dla mnie to w tej chwili pozycje, w które gramy z Kumplem regularnie :)

Nie potrafię ocenić, czy będzie Ci się łatwo grało w te przygody mając niewielką pulę kart Gracza, ale dla mnie Saga jest najlepszym pomysłem FFG w temacie Lotra LCG :D
 
     
Fred
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Lip, 2015   

A jakie dodatki LotR'a wchodzą w sagę?
Pytam, bo też zastanawiam się nad zakupami :)

BTW: Dawno nie zaglądałem tutaj :)
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Lip, 2015   

W sagę wchodzą dodatki:

Saga Hobbit:
Hobbit Górą i Dołem
Hobbit Na Progu

Saga Władca Pierścieni (książka):
Czarni Jeźdźcy
Droga Mrocznieje
Zdrada Sarumana
... więcej jeszcze nie wyszło.
 
     
leo987
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Lip, 2015   

...
Ostatnio zmieniony przez leo987 Wto 07 Lip, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 14